1.XI.2018 r.
piątek, 02 listopada 2018 10:26

Uroczystość  Wszystkich Świętych

 1. Dziś w sposób szczególny   pamiętajmy  o modlitwie za zmarłych. Można  zamawiać wypominki w ich intencji i Msze św. w kancelarii lub w zakrystii.

 2. Dziś  Msza św. z poświeceniem grobów i procesją na cmentarzu parafialnym będzie o godz. 11.00, na cmentarzu komunalnym  zaś o godz. 13.00. 1 listopada w kościele św. Trójcy Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00 a 2 listopada o godz. 6.30 i  8.30. 2 listopada o godz. 17.30 będzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi na cmentarzu parafialnym, o godz. 18.00 Msza św. i procesja wokół kościoła św. Wawrzyńca. Plan wszystkich nabożeństw 1 i 2 listopada w Mławie jest na tablicy ogłoszeń.

 3. Od dziś do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Zachęcamy do tej dobrej praktyki.

 4. Zachęcamy do posadzenia w pobliżu grobów bliskich rożnych krzewów i ich pielęgnowanie. Takie małe krzewy w miejsce usuniętych drzew nadają miejscu spoczynku zmarłych zupełnie inny charakter,  nie będzie on wtedy  tylko skupiskiem pomników i pieczar.

 5. Przez cały listopad jedna osoba z naszej parafii /w kilka dni więcej osób/  będzie modlić się i podejmie post o chlebie i wodzie w intencji  rodzin, o powołania kapłańskie i zakonne i za Kościół Święty. Dziękujemy i zachęcamy do modlitwy i podejmowania czynów pokutnych wszystkich wiernych  w tych ważnych intencjach.

 6. Do najbliższej niedzieli można składać prace na zakończenie konkursu multimedialnego i literackiego ogłoszonego przez naszą parafię w Roku św. Stanisława Kostki u katechetów lub w kancelarii.

 7. Jutro przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Trójcy. Będziemy spowiadać od godz. 17.30 w kościele św. Wawrzyńca. Chorych w domach odwiedzimy do południa.

 

 

 
28.X.2018 r.
niedziela, 28 października 2018 18:56

XXX niedziela zwykła, Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. Zachęcamy do modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci odmawiamy o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.15. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zbierzemy od dzieci pamiątki uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Dla gorliwie uczęszczających będą nagrody.  W środę kończymy nabożeństwa różańcowe o godz. 16.30 i 17.15.

 2. Porządkujemy groby naszych bliskich. Prosimy o wynoszenie śmieci do pojemników. Gruz w pobliżu parkanu cmentarza w najbliższych dniach zostanie usunięty. Zniszczone klosze z lamp oświetlających otoczenie kościoła św. Wawrzyńca zostały wymienione na nowe. Pamiętajmy także o modlitwie za zmarłych. Można już zmawiać wypominki w ich intencji i Msze św. w kancelarii lub w zakrystii. 1 listopada Msza św. z poświeceniem grobów i procesją na cmentarzu parafialnym będzie o godz. 11.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00. 1 listopada w kościele św. Trójcy Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00 a 2 listopada o godz. 6.30 i  8.30 . 2 listopada o godz. 17.30 będzie różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi na cmentarzu parafialnym, o godz. 18.00 Msza św. i procesja wokół kościoła św. Wawrzyńca. Plan wszystkich nabożeństw 1 i 2 listopada w Mławie jest na tablicy ogłoszeń.

 3. Zachęcamy do posadzenia w pobliżu grobów bliskich rożnych krzewów i ich pielęgnowanie. Takie małe krzewy w miejsce usuniętych drzew nadają miejscu spoczynku zmarłych zupełnie inny charakter,  nie będzie on wtedy  tylko skupiskiem pomników i pieczar.

 4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Trójcy. Będziemy spowiadać od godz. 17.30 w kościele św. Wawrzyńca.

 5. Za tydzień na godz. 11.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do II Komunii św. a na godz. 13.00 wszystkich kandydatów do bierzmowania.

 6. Od przyszłej niedzieli, do Wielkanocy,  nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 na cmentarzu parafialnym.

 7. Dziś  o godz. 11.30 będzie poświęcenie obrazu Wniebowzięcie NMP, który zostanie zawieszony  w kościele św. Wawrzyńca przed 1 listopada br. Obraz namalował ks. Andrzej Milewski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Płocku. Rama obrazu została wykonana na Podlasiu na wzór ram obrazów zawieszonych w kościele św. Wawrzyńca.

 8. Tygodnik GN zamieszcza artykuły na temat Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, o ważności odpustów ofiarowanych za zmarłych.  Te odpusty można uzyskać od dnia 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych, przystąpienie do Komunii św. i wyrzeczenie się zła, czyli zdecydowaną wolę życia według Ewangelii.
 
21.X.2018 r.
poniedziałek, 22 października 2018 20:16

XXIX niedziela zwykła

 1. Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Dziś o godz. 12.00 będzie uroczyste poświecenie  pomnika bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w parafii MBKP w Mławie.

 2. Dziś wspieramy zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, aby mogła uczyć się i być żywym pomnikiem  św. Jana Pawła II, składając dobrowolną ofiarę do puszek po wyjściu z kościoła.

 3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci odmawiamy o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.15.

 4. Dziś  rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach, świeckich i duchownych, którzy głoszą Chrystusa na świecie, daleko od naszej Ojczyzny.

 5. Od 1 marca br. w Diecezji Płockiej jest podejmowany post o chlebie i wodzie, od północy do północy dnia następnego w intencji małżeństw, rodzin i o powołania kapłańskie. Codziennie jedna osoba podejmuje tę praktykę, jej imię jest umieszczone na stronie Wydziału Rodzin DP. Nasza parafia została zaproszona także do tej ewangelicznej praktyki od 1 do 30 listopada. Zachęcamy do wpisania się na listę osób, które poszczą i modlą się w w/w intencjach., po  Mszy św. w zakrystii.

 6. Porządkujemy groby naszych bliskich. Prosimy o wynoszenie śmieci do pojemników. Gruz w pobliżu parkanu cmentarza w najbliższych dniach zostanie usunięty. Zniszczone klosze z lamp oświetlających otoczenie kościoła św. Wawrzyńca zostały wymienione na nowe. Pamiętajmy także o modlitwie za zmarłych. Można już zmawiać wypominki w ich intencji i Msze św. w kancelarii lub w zakrystii. 1 listopada Msza św. z poświeceniem grobów i procesją na cmentarzu parafialnym będzie o godz. 11.00 a na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00.

 7. Za tydzień o godz. 11.30 będzie poświęcenie obrazu Wniebowzięcie NMP, który zostanie zawieszony  w kościele św. Wawrzyńca przed 1 listopada br. W najbliższych dniach ten obraz zostanie przywieziony z Płocka i umieszczony na kilka dni w kościele św. Trójcy, abyśmy mogli go zobaczyć z bliska i pomodlić się do Matki Bożej w intencji naszej parafii.

 

 
14.X.2018 r.
niedziela, 14 października 2018 10:52

XXVIII niedziela zwykła

 1. Dziś  o godz. 10.00 będzie uroczystość patriotyczna pod hasłem "Wdzięczni za niepodległą Polskę". Będzie to uhonorowanie młodych bohaterów Ziemi Mławskiej roku 1918 r. , żołnierzy POW i ucznia szkoły średniej Klemensa Henryka Sokalskiego, patrona hufca ZHP Mława, który zostali pochowani na cmentarzu parafialnym w Mławie. W czasie uroczystości wystąpi prof. dr hab. Leszek Zygner, autor książki o w/w młodych bohaterach, oprawę muzyczną zapewnią  PP. Marta i Paweł Stawińscy. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny będzie dostępna książka o tych młodych ludziach, który zginęli 100 lat temu oraz  spotkanie autorskie w panem prof. Leszkiem Zygnerem w  sali parafii Nazaret. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

 2. Dziś jest  Dzień Papieski z okazji  40 rocznicy wyboru św.  Za tydzień  będziemy wspierać zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, aby mogła uczyć się i być żywym pomnikiem  naszego wielkiego Rodaka. /odczytać pismo Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie/

 3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci odmawiamy o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.15.

 4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00  będzie  w kościele katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci za tydzień o godz. 10.00.

 5. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy nauczycielom i wychowawcom błogosławieństwa  Bożego oraz  dużo sil i zdrowia w ich pracy dla dobra młodych pokoleń.

 6. W czwartek przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to Dzień Służby Zdrowia. Życzymy całej Służbie Zdrowia  pomyślności i opieki Bożej w trosce o  nasze życie i zdrowie oraz  satysfakcji z codziennej pracy.

 7. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach, świeckich i duchownych, którzy głoszą Chrystusa na świecie, daleko od naszej Ojczyzny.

 8. W środę do kaplicy Matki Bożej zostały wstawione nowe, dębowe ławki. Te, które wcześniej tam były ustawione są na chórze kościoła i w  bocznych nawach.
 
7.X.2018 r.
poniedziałek, 08 października 2018 19:38

XXVII niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 10.00 będzie prelekcja dra Mieczysława Miecznika na temat dokonań  tych osób, które zapisały się w pamięci wielu pokoleń w wolnej Ojczyźnie a także o naszej trosce, aby ta pamięć o nich nadal trwała. Pan prezes TPZM skupi się na osobach związanych z Mławą i na ich udziale w odzyskaniu i zachowaniu niepodległości Polski.

 2. Dziś o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 3. Dziś na godz. 13.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Młodzież będzie miała spotkania przygotowujące do bierzmowania raz na miesiąc w kościele i raz na miesiąc  w małej grupie z dorosłymi świeckimi osobami. Zapraszamy takie osoby, które gotowe są pomóc młodym w dobrym przygotowaniu do tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Za całość przygotowań będzie odpowiadał  ks. Mateusz.

 4. 14 października, za tydzień, w kościele św. Trójcy w Mławie o godz. 10.00 będzie uroczystość patriotyczna pod hasłem "Wdzięczni za niepodległą Polskę". Będzie to uhonorowanie młodych bohaterów Ziemi Mławskiej roku 1918 r. , żołnierzy POW i ucznia szkoły średniej Klemensa Henryka Sokalskiego, patrona hufca ZHP Mława, który zostali pochowani na cmentarzu parafialnym w Mławie. W czasie uroczystości wystąpi prof. dr hab. Leszek Zygner, autor książki o w/w młodych bohaterach, oprawę muzyczną zapewnią  PP. Marta i Paweł Stawińscy. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny będzie dostępna książka o tych młodych ludziach, który zginęli 100 lat temu oraz  spotkanie autorskie w panem prof. Leszkiem Zygnerem w  sali parafii Nazaret. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości na niespełna miesiąc przed głównymi obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości w Mławie, które odbędą się 11.XI.2018 r. o godz. 10.00  w kościele św. Trójcy z udziałem ks. biskupa Romana Marcinkowskiego.

 5. Za tydzień będzie Dzień Papieski w 40 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II, podczas konklawe w  1978 r. Tradycyjnie będziemy wspierać zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, aby mogła uczyć się i być żywym pomnikiem  naszego wielkiego Rodaka.

 6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci odmawiamy o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.15.

 7. Dyrektor Caritas dziękuję za pomoc naszej parafii w akcji "Pola nadziei" , którą przekazywaliśmy tydzień temu. Wyniosła ona 2051,20 zł. Ks. Proboszcz Tomasz Markowicz dziękuje też naszej parafii za "wsparcie materialne na rzecz budowy kościoła w Płońsku" . Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.

 8. Za tydzień w godz. 10.00 -  16.00 w bursie szkolnej przy ul. Lelewela 5 będą konsultacje diabetologiczne i internistyczne. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 9. MOPS w Mławie apeluje o pomoc dla potrzebujących przed zimą w przekazywaniu kocy, kołder i ciepłej odzieży do swej siedziby ul. Narutowicza 6 lub do magazynu ul. Płocka 4/6. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 10. Do tygodnika GN jest dziś dołączona płyta z filmem "Sprawa Chrystusa".
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 39