24.XII.2017 r.
niedziela, 24 grudnia 2017 09:47

IV niedziela Adwentu

 1. Dziś  Wigilia. Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania  tradycyjnego charakteru wieczerzy wigilijnej, do śpiewania kolęd, do zostawienia jednego pustego miejsca przy stole i do przygotowania potraw postnych. Do każdego opłatka rozprowadzanego w naszej  parafii jest dołączony obrzęd właściwego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Prosimy o wykorzystanie tego obrzędu. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. O godz. 23.30 rozpocznie się tradycyjne oczekiwanie na tę Mszę św. o północy.

 2. Odświętnie przygotowany kościół zawdzięczamy: p. Romanowi Barcikowskiemu, który ofiarował choinki, pp. Zdzisławowi Burakowskiemu, Adamowi Sowińskiemu, Markowi Prejsowi i Mirosławowi Cendrowskiemu, którzy je ustawili w odpowiednich miejscach, pp. Anieli Adamskiej i Grzegorzowi Adamkiewiczowi i s. Aldonie, którzy je przyozdobili. Piękne ozdoby w formie gwiazd wykonała p. Genowefa Bartoszek a hasło przy żłóbku  wykonał p. Józef Pachałko. Nad całością dekoracji na Boże Narodzenie pracowali szczególnie ks. Krzysztof Drzazgowski i s. Aldona, nasza zakrystianka. Wysoki świerk przy plebanii został ozdobiony, dzięki pracy podnośnika p. Adriana Kwiecińskiego, pracy w/w mężczyzn i p. Artura Flisikowskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim wymienionym osobom za bezinteresowne zaangażowanie dla dobra naszej parafii.

 3. Jutro Boże Narodzenie, Msze św. odprawimy o godz. 8.30, 10.00 /chrzty/, 11.30, 13.00 i 18.00.

 4. Ojciec Krzysztof Kukliński, pasjonista, który pracuje w Czechach przysłał podziękowanie za pomoc naszej parafii, którą przekazaliśmy w listopadzie br. Bardzo dziękuje za hojne wsparcie i zapewnia o  modlitwie.

 5. Bardzo dziękujemy Siostrom Misjonarkom  Świętej Rodziny za rozprowadzanie świec wigilijnego dzieła pomocy dzieciom /620 świec/ i opłatków wigilijnych / ponad 500 kompletów/duże i małe opłatki z  rodzinnym obrzędem wieczerzy wigilijnej/. Dziękujemy też p. Jerzemu Pieńdykowi za ofiarowanie półek na  książki do biblioteki parafialnej oraz za  przekazanie  szafy na ubrania do mieszkania ks. prefekta.  Dziękujemy również firmie "Imperial" za przywóz z Białegostoku obrazu  maryjnego, który w styczniu zostanie zawieszony w kaplicy na cmentarzu komunalnym.

 6. Powstał społeczny komitet budowy pomnika błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko. Ten pomnik ma być ustawiony w pobliżu kościoła na OKM /parafia Matki Bożej Królowej Polski/. Komitet budowy pomnika przekazał naszej parafii cegiełki na tę budowę. Zachęcamy do włączenia się w to dobre dzieło poprzez nabywanie  cegiełek i inne formy wsparcia, aby dzięki także  naszej  ofiarności został upamiętniony kapelan Solidarności i obrońca wolności. Przewodniczącym Społecznego Komitetu budowy pomnika jest p. Jan Golec z naszej parafii. Pan Jan Golec kierował także społecznym komitetem budowy pomnika św. Jana Pawła II, który w 2011 r. został ustawiony w centrum Mławy. Cegiełki można nabywać w kancelarii parafii lub po Mszy św. w zakrystii.
 
17.XII.2017 r.
wtorek, 19 grudnia 2017 17:25

III niedziela Adwentu

 1. Ostatni tydzień  Adwentu przygotowuje nas  na spotkanie ze Zbawicielem w tajemnicy Bożego Narodzenia.

 2. Roraty odprawiamy  o godz. 6.30. Dla dzieci  roraty będą w środę także  o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy po roratach na przygotowane dla nich śniadanie do sali Nazaret. Na roraty przychodzimy ze świecami.

 3. Za tydzień Wigilia. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania  tradycyjnego charakteru wieczerzy wigilijnej, do śpiewania kolęd, do zostawienia jednego pustego miejsca przy stole i do przygotowania potraw postnych. Do każdego opłatka rozprowadzanego w naszej  parafii jest dołączony obrzęd właściwego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Prosimy o wykorzystanie tego obrzędu. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. O godz. 23.30 rozpocznie się tradycyjne oczekiwanie na tę Mszę św. o północy.

 4. Opłatki wigilijne są w sklepie sióstr. Ofiary składane na ręce sióstr będą przeznaczone na remont podziemi kościoła św. Wawrzyńca, który rozpoczniemy w przyszłym roku.  Siostry mają też świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom, przygotowane przez Caritas.

 5. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Generalnej Komunii św.

 6. W piątek /22 grudnia/ po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem  dzieci w Boże Narodzenie o godz. 10.00.

 7. Dziś o  godz. 15.00 będzie  zebranie  Rady Gospodarczej na temat prac remontowo budowlanych  w przyszłym roku. Zapraszamy wszystkich członków tej Rady.

 8. W  środę po Mszy św. o godz. 8.30 zostaną przywiezione choinki do naszego kościoła. Zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy ich ustawianiu w pobliżu ołtarzy i miejscu, gdzie będzie żłóbek betlejemski.
 
10.XII.2017 r.
niedziela, 10 grudnia 2017 19:49

II niedziela Adwentu


 1. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Adwent przygotowuje nas także na spotkanie ze Zbawicielem w tajemnicy Bożego Narodzenia.

 2. Roraty będą o godz. 6.30. Dla dzieci  roraty będą w środy Adwentu o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy po roratach na przygotowane dla nich śniadanie do sali Nazaret. Na roraty przychodzimy ze świecami.

 3. Dziś  rozpoczynamy się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Serdecznie witamy  rekolekcjonistę  ks. Janusza Wilkowskiego, proboszcza parafii Dębsk. Dziś  Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W poniedziałek i we wtorek zaś: dla dzieci ze szkoły  podstawowej o godz. 16.30 /także dla przygotowujących się do I i do Generalnej Komunii św./, dla młodzieży ze szkół średnich i dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00, dla dorosłych o godz. 6.30 /roraty/, 8.30, 11.30 / w poniedziałek na tę Mszę św. zapraszamy chorych/ i o godz. 18.00. Do sakramentu pokuty zapraszamy w poniedziałek i we wtorek. Plan rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

 4. Dziś modlitwą i darem serca wspieramy Kościół na Wschodzie. Mamy tez świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przygotowane przez Caritas. Można je nabywać w sklepie sióstr i po Mszy św. w zakrystii.

 5. Panie z  K Ż R zakończyły roznoszenie opłatków wigilijnych.  Bardzo dziękujemy za tę bezinteresowną posługę dla naszej parafii. Opłatki wigilijne od poniedziałku będą także w sklepie sióstr naprzeciw kościoła św. Trójcy. Ofiary składane na ręce sióstr będą przeznaczone na remont podziemi kościoła św. Wawrzyńca, który rozpoczniemy w przyszłym roku.

 6. Dziś  po Mszy św. o 11.30  będzie  spotkanie przygotowujące do I Komunii św. Za tydzień także po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Generalnej Komunii św.

 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem za tydzień o godz. 10.00.

 8. W przyszłą niedzielę   o godz. 15.00 będzie  zebranie  Rady Gospodarczej na temat prac remontowo budowlanych  w przyszłym roku. Zapraszamy wszystkich członków tej Rady.

 9. Za tydzień ofiary na tacę złożymy na pokrycie kosztów instalacji nagłaśniającej w kościele św. Wawrzyńca, która została tam zamontowana.
 
3.XII.2017 r.
niedziela, 03 grudnia 2017 19:51

I niedziela Adwentu

 1. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Adwent przygotowuje nas także na spotkanie ze Zbawicielem w tajemnicy Bożego Narodzenia.

 2. Roraty będą o godz. 6.30. Dla dzieci  roraty będą w środy Adwentu o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy po roratach na przygotowane dla nich śniadanie do sali Nazaret. Na roraty przychodzimy ze świecami.

 3. 4 grudnia w szkole Żak/ul. Sienkiewicza 4/ o godz. 12.00 rozpocznie się kiermasz charytatywny na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów. W programie m.in. zabawa dla najmłodszych z animatorami z firmy "Impreza jak marzenie" i wizyta św. Mikołaja. Program całości jest na tablicy ogłoszeń.

 4. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Będzie je prowadził ks. Janusz Wilkowski, proboszcz parafii Dębsk. W II niedzielę Adwentu Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W poniedziałek i we wtorek zaś: dla dzieci ze szkoły  podstawowej o godz. 16.30 /także dla przygotowujących się do I i do Generalnej Komunii św./, dla młodzieży ze szkół średnich i dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00, dla dorosłych o godz. 6.30 /roraty/, 8.30, 11.30 / w poniedziałek na tę Mszę św. zapraszamy chorych/ i o godz. 18.00. Do sakramentu pokuty zapraszamy w poniedziałek i we wtorek. Plan rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

 5. Panie z  K Ż R przynoszą opłatki wigilijne do rodzin naszej parafii.  Bardzo dziękujemy za tę bezinteresowną pomoc dla naszej parafii.

 6. 8 grudnia  uroczystość Niepokalanego Poczęcia  NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 7. K Ż R ufundowały nową chorągiew. Uroczyste poświecenie tego nowego znaku jedności K Ż R naszej parafii będzie dnia 8 grudnia o godz. 8.30.

 8. Dziś  po Mszy św. o godz. 13.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 spotkanie przed I Komunia św.

 9. Dziś  o godz. 15.00 w sali Nazaret będzie zebranie  Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Zapraszamy wszystkich członków tej Rady.

 10. Dziś  po Mszy św.  o godz. 11.30 nabożeństwo eucharystyczne w intencji dobrego przeżycia rekolekcji adwentowych.
 
26.XI.2017 r.
niedziela, 26 listopada 2017 21:30

XXXIV niedziela zwykła  -  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświat

Oddajemy dziś hołd Chrystusowi Królowi  i prosimy o opiekę nad naszą Ojczyzną i nad całym Kościołem.

 1. Panie z  K Ż R przynoszą opłatki wigilijne do rodzin naszej parafii. Dobrowolne  ofiary składane przy tej okazji będą  przeznaczone na nowy obraz Matki Bożej do kościoła św. Wawrzyńca, na remont podziemi tego kościoła i na odtworzenie metalowego parkanu od strony bocznego wejścia na cmentarz parafialny. Bardzo dziękujemy za tę bezinteresowną pomoc dla naszej parafii paniom z K Ż R i mieszkańcom parafii za wsparcie prac zaplanowanych na przyszły rok.
 2. Dziś w  tygodniku GN  m.in. o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi potrzebny i o tym, dlaczego w czasie  Mszy św. nie należy robić zdjęć. W Małym Gościu jest bezpłatny dodatek -  lampion roratni.
 3. Dziś  ks. proboszcz przedstawia w obrazach i słowach przebieg remontu kościoła św. Wawrzyńca w ostatnich trzech latach.
 4. W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.
 5. W piątek pierwszy piątek grudnia. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Chorych w domach odwiedzimy po godz. 11.00.
 6. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. w intencji K  Ż R. Po nabożeństwie będzie zebranie zelatorów.
 7. K Ż R ufundowały nową chorągiew, która będzie w miejsce starego zniszczonego sztandaru przy ołtarzu podczas nabożeństwa w pierwsze soboty miesiąca. Uroczyste poświecenie tego nowego znaku jedności K Ż R naszej parafii będzie dnia 8 grudnia o godz. 8.30 podczas uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy za tę dobrą inicjatywę wszystkim zelatorom i wszystkim, którzy maja swój udział w ufundowaniu tej chorągwi. Chorągiew wykonały  siostry karmelitanki ze Spręcewa koło Olsztyna.
 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 9. Za tydzień o godz. 15.00 w sali Nazaret będzie zebranie  Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Zapraszamy wszystkich członków tej  Rady.
 10. W przyszłą  niedzielę po Mszy św.  o godz. 11.30 nabożeństwo eucharystyczne w intencji dobrego przeżycia rekolekcji adwentowych. Te rekolekcje będą w dniach 10  -  12 grudnia. Plan rekolekcji jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.
 11. W dniach 30 stycznia - 8 lutego 2018 r. / 10 dni/ będzie pielgrzymka do Ziemi świętej, Eliatu i Akabe.  Zapisy do 5 grudnia br. Cena pielgrzymki 5.000 zł. Organizatorem jest Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie. Bliższe informacje w kancelarii parafii i u p. Grzegorza Dzikowskiego /tel. 510 838 813/.

 

 

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 37