14.V.2017 r.
niedziela, 14 maja 2017 19:50

V Niedziela Wielkanocna

 1. Uroczystość Pierwszej Komunii św. będzie 21 maja o godz. 10.00. Próby przed tą uroczystością będą w poniedziałek i w czwartek o godz. 16.30.  Spowiedź dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych oraz dla innych osób z rodziny będzie w sobotę w godz. 10.00  -  11.00 oraz 17.30  -  18.00. Prosimy o dobre, duchowe przygotowanie się do tego ważnego wydarzenia.

 2. W związku z I Komunią św. o godz. 10.00,  sakramentu chrztu udzielimy za tydzień o godz. 13.00. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza w kościele dla rodziców i chrzestnych dzieci.

 3. Próby liturgiczne dla kandydatów do bierzmowania będą w środę i w piątek o godz. 18.30. Wszyscy kandydaci do bierzmowania powinni być obecni.

 4. Wczoraj była obchodzona 100 rocznica objawień fatimskich. Ojciec święty Franciszek w Fatimie kanonizował dwoje pastuszków Hiacyntę i Franciszka. Uroczystości diecezjalne  odbyły się w Ciechanowie w parafii Matki Bożej  Fatimskiej. W naszej parafii o godz. 20.00 odbyła się procesja z figurą Matki Bożej z Fatimy. Na kościele zostały umieszczone słowa św. Jana Pawła II "szukajcie w różańcu umocnienia i oparcia". Zachęcamy do odprawiania pierwszych sobót miesiąca dla przebłagania Niepokalanego Serca Maryi za grzechy  świata. Zapraszamy w pierwsze soboty na to nabożeństwo o godz. 8.30.  Z okazji 100 lecia objawień Koła  Żywego  Różańca zamówiły  sztandar, który będzie przy ołtarzu podczas w/w nabożeństw. Sztandar ma być wykonany do listopada br.

 5. We wtorek przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

 6. Organizujemy wyjazd do sanktuarium św. Jan Pawła II i Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji do Torunia, ze zwiedzaniem Starego Miasta w Toruniu i  z pobytem rekreacyjnym  w Ciechocinku. Wyjazd dnia 7 czerwca /środa/ o godz. 6.00, powrót ok. godz. 21.00. Koszt  wyjazdu 60 zł. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy  do zapisywania się.

 7. Tygodnik Gość Niedzielny zamieszcza wiele informacji na temat objawień w Fatimie. Zachęcamy do nabywania i lektury tego katolickiego tygodnika.

 

 

 

 
7.V.2017 r.
niedziela, 07 maja 2017 12:17

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś na godz. 13.00 zapraszamy wszystkich  kandydatów do bierzmowania.

 2. Dziś  o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną. Uczcimy wtedy św. Stanisława BM, patrona Polski, naszej diecezji a także patrona naszej parafii. Liturgiczna uroczystość św. Stanisława /8 maja/ wypada w poniedziałek. W tę  uroczystość Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 3. Jutro o godz. 16.30 będzie próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 4. W tym tygodniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy Pana Boga, aby nie zabrakło gorliwych duszpasterzy pochodzących także z naszej parafii. 3 czerwca święcenia kapłańskie przyjmie diakon Mateusz Kawczyński, pochodzący z naszej parafii.  Mszę św. prymicyjną  ks. Mateusz odprawi  dnia 4 czerwca o godz. 13.30. Już dziś zapraszamy na tę ważną uroczystość.

 5. Od 3 czerwca o godz. 8.30 rozpoczniemy czytanie Listu św. Pawła Apostoła do Galatów. Ten list będzie czytany przez kolejne soboty o godz. 8.30  do dnia 1 lipca. Zachęcamy do przeczytania tego Listu w domach, został on wybrany do czytania w I Narodowym Dniu czytania Pisma świętego.

 6. 13 maja /w sobotę/ przypada setna  rocznica pierwszego  objawienia NMP w Fatimie.  O godz. 20.00 tego dnia będzie nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie do kościoła świec, które zapalimy w czasie procesji, tak jak czynią to wierni w Fatimie. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie w intencji pokoju na świecie. Figurę będą nieśli członkowie grupy Adsum Domine.

 7. Organizujemy wyjazd do sanktuarium św. Jan Pawła II i Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji do Torunia, ze zwiedzaniem Starego Miasta w Toruniu i  z pobytem rekreacyjnym  w Ciechocinku. Wyjazd dnia 7 czerwca /środa/ o godz. 6.00, powrót ok. godz. 21.00. Koszt  wyjazdu 60 zł.

 

 

 

 
30.IV.2017 r.
poniedziałek, 01 maja 2017 07:43

III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś Słowo Boże głosi o. Piotr Czapliński, który pracuje na Ukrainie. Serdecznie witamy w naszej parafii. Po Mszy św. wspieramy dzieła charytatywne, które podejmuje  o. Piotr dla wiernych mieszkających koło Kamieńca Podolskiego.

 2. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będziemy je odprawiać o godz. 17.30. Zachęcamy do odprawiania majowego przy krzyżach i figurach. Troszczmy się też o te znaki naszej wiary. Za uporządkowanie otoczenia tych figur i krzyży oraz za ich piękne udekorowanie bardzo dziękujemy. 1 maja czcimy św. Józefa, modlimy się za wszystkich pracujących. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.

 3. We wtorek, 2 maja, przypada 10 rocznica pasterzowania w Diecezji Ks. biskupa Piotra Libery. Módlmy się o dobre owoce posługi Księdza Biskupa. 30 maja będziemy przeżywać wizytację biskupią naszej parafii, wtedy młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Informacja o przygotowaniu do bierzmowania, do I Komunii św. i do Komunii św. Generalnej jest umieszczona na tablicy ogłoszeń. Za tydzień na godz. 13.00 zapraszamy wszystkich  kandydatów do bierzmowania.

 4. W środę, 3 maja, uroczystość NMP, Królowej Polski. Msza św. będzie o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. W parafii MBKP o godz. 10.30 będzie Msza św. odpustowa i uroczystości związane ze świętem Konstytucji 3 Maja.

 5. W czwartek będziemy czcić św. Floriana, patrona strażaków. Polecamy Bożej opiece wszystkich strażaków i jeszcze raz dziękujemy za udział w uroczystościach Zmartwychwstania Pańskiego.

 6. W piątek przypada pierwszy piątek maja. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Zachęcamy do odprawiania  pierwszych piątków miesiąca, także kandydatów do bierzmowania i uczniów ze szkoły podstawowej.

 7. W sobotę o godz. 8.30  będzie Msza św. w intencji K Ż R. Po Mszy św. będzie zebranie zelatorów.

 8. Za tydzień o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną. Uczcimy wtedy św. Stanisława BM, patrona Polski, naszej diecezji a także patrona naszej parafii. Liturgiczna uroczystość św. Stanisława /8 maja/ wypada w poniedziałek. W tę  uroczystość Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 9. Mamy kilka egzemplarzy tygodnika Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i do czytanie tego katolickiego pisma.

 
23.IV.2017 r.
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 16:11

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś dziękujemy Pan Bogu za Jego wielkie miłosierdzie dla całego świata. Za dar zbawienia, za dar przebaczania grzechów oraz za obecność Zmartwychwstałego Chrystusa w Kościele. W Płocku na miejscu objawień  Jezusa Miłosiernego siostrze  Faustynie jest budowana świątynia poświęcona tej  wielkiej prawdzie naszej wiary. Polecamy tę budowę modlitwie i dobrej pamięci wiernych  naszej parafii, aby prace postępowały szybko i bezpiecznie.

 2. Dziś o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji mieszkańców Mławy. Po Mszy św. będzie przejście do pomnika patrona Mławy św. Wojciecha.  W tym ważnym dniu dziękujemy, jako wspólnota parafialna, władzom samorządowym  Mławy za wykonanie oświetlenia schodów prowadzących do kościoła św. Wawrzyńca i za  iluminację tej najstarszej mławskiej świątyni. Bóg zapłać za ten wielki dar dla naszej parafii.

 3. Dziś na godz. 11.30 zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy św. będzie specjalna katecheza przed tą uroczystością.

 4. Dziś o godz. 16.00  rozpoczynamy  odprawianie  Mszy św. w kościele  św. Wawrzyńca na cmentarzu parafialnym. Od dziś informacje duszpasterskie będą też umieszczane na tablicy koło głównej bramy cmentarza.

 5. Dziś wspieramy organizację marszu dla życia i rodziny, który będzie dnia 28 maja br. W jego organizację włącza się "Bractwo małych stupek".  Początek marszu w parafii św. Rodziny w Mławie o godz. 14.00, zakończenie marszu będzie w parku miejskim.

 6. Jutro liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, BM, głównego patrona Polski .Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty a w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

 7. Siostry Misjonarki św. Rodziny organizują pielgrzymkę ekumeniczną w dnia 8  -  9 maja br. /poniedziałek i wtorek/.Są jeszcze wolne miejsca. Siostry zapraszają chętnych. Dokładne informacje i zapisy u sióstr zakonnych w sklepie z dewocjonaliami.

 8. Za tydzień kazania będzie głosił o. Piotr Czapliński, pasjonista. Pracuje on na Ukrainie koło Kamieńca Podolskiego. Po Mszy św. będzie zbierał ofiary na budowę Domu Miłosierdzia, który powstaje w parafii jego pracy duszpasterskiej.

 9. Do tygodnika GN jest dziś dołączony film DVD "Zmartwychwstały".
 
Poniedziałek Wielkanocny 2017 r.
sobota, 15 kwietnia 2017 20:38

 1. Dziś Msze św. odprawimy o godz. 7.00,  8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

 2. Osiem dni po Zmartwychwstaniu Pańskim stanowi tzw. Oktawę Wielkanocy. Zapraszamy na godz. 8.30  lub 18.00 na tę Oktawę.

 3. Bardzo dziękujemy rodzinie Państwa  Perzynów za wykonanie nowego paschału, który  w Wielką Sobotę został uroczyście poświęcony. Już kolejne rok mamy taki piękny prezent, rodzinny, jak mówią ofiarodawcy dla naszego kościoła. Bóg zapłać.

 4. W niedzielę, 23 kwietnia, przypada patronalne święto Mławy. O godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców. Dalsze uroczystości będą przy pomniku św. Wojciecha i w Miejskim Domu Kultury. Zachęcamy do modlitwy także w intencji wszystkich solenizantów a wśród nich w intencji ks. Wojciecha Kruszewskiego, wikariusza naszej parafii.

 5. Od  przyszłej niedzieli  /23  kwietnia/ o godz. 16.00 będzie Msza św. w kościele św. Wawrzyńca na cmentarzu parafialnym.

 6. W tym roku będzie kontynuowany remontu kościoła św. Wawrzyńca, rozpoczęty dwa lata temu. Prace będą prowadzone we wnętrzu tego kościoła. Będzie odnawiana polichromia, będzie  montowane szkło  witrażowe we wszystkich oknach.  Po  uzgodnieniu całego zakresu prac  z konserwatorem zabytków podamy bliższe informacje dotyczące tego remontu.

 7. W sobotę, 22 kwietnia, o godz. 18.30 będzie Msza św. w 7 rocznicę powstania grupy AA "Droga wyjścia" o błogosławieństwo.

 8. Nasza parafia złożyła ofiarę na rozbudowę sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku w wysokości 10.000 zł. Życzenia od sióstr i podziękowanie jest umieszczone na tablicy ogłoszeń.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 29