25.VI.2017 r.
poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:12

XII niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. i poświęcenie pól  w Nowej Wsi. Zachęcamy   do modlitwy o dobre urodzaje i o błogosławieństwo Boże.

 2. Do końca czerwca odprawiamy  o godz. 17.30 nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 3. Dziękujemy za udział w oktawie Boże Ciała asyście procesyjnej, również dziewczynkom sypiącym płatki kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy o przynoszenie tych płatków do zakrystii. Za tydzień o 11.30 będzie procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli lipca.

 4. W  ostatnią środę odbył się  V bieg im. ojca Bernarda Kryszkiewicza dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Mławie z p. dyrektorem Piotrem Jankowskicm oraz pp. Edwardowi Staniszewskiemu, Waldemarowi Łaszczychowi, Arkadiuszowi Dłubiszowi i Markowi Jasińskiemu za przygotowanie i  sprawne przeprowadzenie tego biegu. Wszyscy  uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki, zwycięzcy  zaś dyplomy i medale. Zostały wylosowane spośród zwycięzców różne nagrody a wśród nich rower młodzieżowy. Dziękujemy za współpracę szkołom i przedszkolom a za obecność rodzicom i innym członkom rodzin.

 5. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. 15.30  -  17.00 oraz w sobotę w godz. 9.30  -  11.00.

 6. Dziś wyrusza z Łomianek XI  pielgrzymka do Gietrzwałdu. Odbywa się ona w 140 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie. W Mławie będzie ta pielgrzymka w środę 28 czerwca. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do pielgrzymowania do tego sanktuarium.

 7. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 8. W sobotę, 1 lipca, o godz. 8.30 będzie Msza św. w intencji K Ż R.  Został uzgodniony z siostrami Karmelitkami ze Spręcowa k. Olsztyna wygląd  nowej chorągwi, którą ufundują członkowie K  Ż R. Będzie ona wykonana do jesieni  br. W sobotę  nie będzie zebrania zelatorów.

 9. Spotkania dla narzeczonych będą prowadzone w lipcu, nie będzie  tych spotkań w sierpniu. Będą jeszcze  one we wrześniu. Kolejne zaś na początku 2018 r. Bliższe informacje są  na stronie parafii. Przypominamy o tych obowiązkowych spotkaniach tym, którzy planują zawarcie  sakramentu  małżeństwa w najbliższych miesiącach.

 10. o. Piotr Czapliński ze Smotrycza /Ukraina/, który zbierał ofiary 30 kwietnia br. odwiedził w ostatnim tygodniu nasza parafię. Przekazał też serdeczne podziękowanie za bardzo hojne  wsparcie jego pracy duszpasterskiej.  Tekst podziękowanie jest na tablicy ogłoszeń. Dziękujemy za ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie /1440 zł/.

 11. Za tydzień o godz. 15.00 będzie zebranie Rady Gospodarczej Parafii na temat obecnie prowadzonych prac. Zapraszamy wszystkich członków tej Rady do domu parafialnego.

 12. Dnia 20 lipca br./czwartek/ będzie pielgrzymka autokarowa do Lichenia. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Trójcy, powrót ok. godz. 21.00.  Koszt przejazdu 50 zł.  Można się zapisać podając  nr pesel w kancelarii lub w zakrystii  do dnia 9 lipca br.

 13. Życzymy dobrych, bezpiecznych wakacji wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom. Dobrego odpoczynku i nabrania sil życzymy także wszystkim, którzy wybierają się na urlop. Pamiętajmy o Panu Bogu, który dał nam życie i bądźmy Jego dobrymi świadkami i wyznawcami.
 
18.VI.2017 r.
niedziela, 18 czerwca 2017 08:26

XI niedziela zwykła

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Od poniedziałku do zakończenia oktawy, w najbliższy czwartek, procesja o godz. 17.30, po nabożeństwie czerwcowym. Zapraszamy asystę procesyjną i mieszkańców parafii.

 2. Dziś o godz. 13.00 Msza św. w intencji małżeństw. Po Mszy św. koncert Marty i Pawła Stawińskich, świadectwa małżeństw i prelekcja na temat dobrego spędzania wolnego czasu terapeuty rodzinnego. Zapraszamy.

 3. Dziś o godz. 15.00 Msza św. i poświęcenie pól w Uniszkach Cegielni. Za tydzień zaś także o godz. 15.00 w Nowej Wsi. Zachęcamy mieszkańców tych miejscowości do modlitwy o dobre urodzaje i o błogosławieństwo Boże.

 4. W środę o godz. 18.45 V bieg im. ojca Bernarda Kryszkiewicza dla dzieci i młodzieży w pobliżu kościoła św. Trójcy. Zapraszamy.

 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca  Pana Jezusa. Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.00 dla uczniów i nauczycieli z racji zakończenia roku szkolnego, 8.30 i 18.00. Zachęcamy do podziękowania Panu Bogu za cały rok szkolny i do prośby o dobre, bezpieczne wakacje.

 6. W sobotę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.  Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 7. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.Sprawy gospodarcze: zostały zakupione nowe urządzenia elektroniczne, które uruchamiają dzwony, praca przy ich montowaniu i naprawie całego mechanizmu trwała trzy dni. Przy boczne bramie cmentarza z lewej strony został zamontowany nowy metalowy odcinek odgrodzenia  na parkanie /ok. 30 metrów/ wykonany na wzór zachowanego ogrodzenia z prawej strony. Zostały rozpoczęte prace przy gruntownej naprawie grobów kapłanów, które są prowadzone  po lewej stronie kościoła  św. Wawrzyńca. Rozpoczęto też prace przy schodach przy dzwonnicy. Była badana wilgotność ścian wewnątrz kościoła św. Wawrzyńca, jest ona zbyt wysoka, co opóźnia  prace przy tych ścianach. W najbliższych dniach rozpocznie się remont przy oknach tego kościoła, będzie wstawione nowe szkło witrażowe typu baroc, zgodnie z decyzją konserwatora zabytków. Za kościołem św. Wawrzyńca jest duża niszczejąca pieczara w formie wysokiej budowli z cegły. Jej stan zachowania zagraża innym grobom, dlatego prosimy o zgłoszenie się opiekunów tej pieczary do kancelarii parafialnej lub do administracji cmentarza.
 
15.VI.2017 r.
czwartek, 15 czerwca 2017 06:46

Boże Ciało

 1. Dziś  Boże Ciało. Główne nabożeństwo z procesją po Starym Rynku do 4 ołtarzy rozpocznie się o godz. 11.00. Dziękujemy za  przygotowanie tych ołtarzy: Odnowie w Duchu Świętym, wspólnocie Królowej Pokoju  i starszym ministrantom pod kierunkiem ks. Wojciecha, Wspólnotom Różańcowym i Siostrom zakonnym. Zapraszamy asystę procesyjną w pełnym składzie, chór parafialny, dzieci które przystąpiły do I Komunii św. i do Generalnej Komunii św. młodzież która 30 maja br. przyjęła sakrament bierzmowania, ministrantów, harcerzy  i wszystkich parafian.  Dziś będzie też Msza św. o godz. 7.00, 8.30,  i 18.00.  Prosimy o udekorowanie okien domów symbolami eucharystycznymi i innymi znakami naszej wiary. Przeżyjmy  ten dzień z wielkim dziękczynieniem za  obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina w Najświętszej Eucharystii. Po procesji, jak w każdy czwartek, Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w monstrancji  w kaplicy Matki Bożej do godz. 18.00. W oktawie Bożego Ciała będzie procesja o godz. 17.30. zapraszamy asystę procesyjną.

 2. o. Jan Maria Szypulski, pochodzący z naszej parafii został 30 maja br. wybrany opatem zakonu cystersów. Liturgiczne objęcie obowiązków opata będzie w Austrii. Prymicje opackie zaś będą w naszym kościele  dnia  10 września br. Gratulujemy tego ważnego nowego  zadania w  Kościele i polecamy modlitwie wiernych naszego parafianina.

 3. W niedzielę o godz. 13.00 będzie Msza św. w intencji obecnych małżeństw. Po Mszy św. będzie spotkanie z terapeutą rodzinnym, świadectwa małżeństw i koncert Marty i Pawła Stawińskich. Tematem będzie "jak odpoczywać, aby dać szczęście innym". Bliższe informacje na kartkach pod chórem, które można wziąć do domu.

 4. W niedzielę , 18 czerwca, będziemy wspierać budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie dobrowolną ofiarą składaną do puszek.

 5. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy o godz. 17.30. Dziś z racji ślubu o godz. 17.00 odprawimy to nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

 6. 21 czerwca /środa/ o godz. 18.45 na Starym Rynku w pobliżu kościoła będzie V Bieg im. o. Bernarda Kryszkiewicza dla dzieci i młodzieży. W tym roku planujemy także losowanie nagród spośród uczestników tego biegu i inne atrakcje.  Organizatorem biegu jest nasza parafia, MOSIR i kilku nauczycieli wychowania fizycznego.
 
11.VI.2017 r.
wtorek, 13 czerwca 2017 16:07

X  Niedziela, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś, w uroczystość Trójcy Świętej, doroczny odpust.  Mszę św. odpustową o godz. 11.30. odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Wilczewski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Płockiej Kurii. Zapraszamy chór parafialny, asystę procesyjną i wszystkich wiernych do udziału w tej dorocznej uroczystości. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, intencję zamówioną na tę godzinę odprawimy  podczas odpustu parafialnego.

 2. Dziś  o godz. 15.00 będzie poświęcenie pól w Modle. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Modły do wspólnej modlitwy o dobre urodzaje i o błogosławieństwo w życiu. Za tydzień poświęcenie pól o godz. 15.00 w Uniszkach Cegielni.

 3. Jutro o godz. 11.00 będzie Msza św. koncelebrowana przez księży z rocznika święceń  ks. proboszcza /1973 r./ Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji tych kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z naszej diecezji.

 4. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie  z członkami Koła Przyjaciół Radia Maryja z opiekunem duchowym ks. Rafałem Kabelisem.

 5. Jutro przypada wspomnienie bł. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego i pozostałych męczenników polskich okresu II wojny światowej., we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala a w  sobotę św. Alberta Chmielowskiego.

 6. We wtorek o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie z procesją  z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Figurę będą nieśli członkowie grupy Adsum  Domine. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie w 100 lecie objawień fatimskich.

 7. W czwartek Boże Ciało. Główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy będzie o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. prof. prałata Czesława Rychlickiego. Ołtarze przygotowują na Starym Rynku: Odnowa w Duchu  Świętym, Akcja Katolicka, wspólnota Królowej Pokoju i starsi ministranci, Koła Żywego Różańca i siostry zakonne. Prosimy o udekorowanie okien domów symbolami eucharystycznymi lub innymi symbolami religijnymi. Zapraszamy dzieci, które były u I Komunii św. i u Komunii Generalnej, młodzież, która była 30 maja br. u bierzmowania,  całą asystę procesyjną, chór parafialny, wszystkich ministrantów i wiernych. Oddajmy hołd  Chrystusowi i prośmy o Jego błogosławieństwo dla całej naszej parafii.

 8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele będzie katecheza przed sakramentem chrztu dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci za tydzień o godz. 10.00.

 9. Za tydzień o godz. 13.00 Mszę św. odprawimy w intencji małżeństw. Po Mszy św. będzie spotkanie z terapeutą rodzinnym, koncert Marty i Pawła Stawińskich i świadectwa małżeństw. Temat spotkania "jak odpoczywać, aby dać szczęście innym, o odpoczynku wakacyjnym". Program spotkania jest na kartkach, które można wziąć ze stolika pod chórem.  Zapraszamy.

 10. Dnia 21 czerwca / w środę/ będzie V bieg uliczny im. o. Bernarda Kryszkiewicza dla przedszkolaków, uczniów szkól podstawowych i gimnazjów.  Początek o godz. 18.45  przy kościele św. Trójcy. Będą pamiątkowe koszulki, medale i puchary praz inne atrakcje. Po zakończeniu dekoracji losowanie nagród. Organizatorem biegu jest nasza parafia i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziału dzieci i rodziców, przed wakacjami, w tym wydarzeniu promującym aktywne spędzanie czasu i uczczenie o. Bernarda Kryszkiewicza, kandydata na ołtarze pochodzącego z Mławy.
 
4.VI.2017 r.
wtorek, 13 czerwca 2017 16:05

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. W sobotę, 3 czerwca, o godz.11.00 w katedrze płockiej przyjął  świecenia kapłańskie diakon Mateusz Kawczyński z naszej parafii. Mszę  św. prymicyjną ks. Mateusz odprawi dziś  o godz. 13.30. Zapraszamy  do modlitwy w intencji Neoprezbitera. Módlmy się też o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty. Dziś Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.30, 16.00 / w kościele św. Wawrzyńca/  i 18.00.

 2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w czerwcu o godz. 17.30.

 3. Dziś Komunia św. Generalna, odnowienie przyrzeczeń chrztu św., dla kl. IV o godz. 10.00, dla kl. V o godz. 11.30. Dziękujemy rodzicom i katechetom za przygotowanie dzieci do tej ważnej uroczystości. Darem ołtarza będzie kielich mszalny z pateną.  Dzieci przychodzą na Biały Tydzień o godz. 17.30. Za całość przygotowań odpowiadał ks. Tomasz Kolczyński.

 4. Plan wyjazdu do Ciechocinka i Torunia jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Trójcy, o godz. 12.00 Msza św. w kościele św. Jana Pawła II i Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, o godz. 14.00 obiad, od godz. 15.00 zwiedzanie Starego Miasta, powrót ok. godz. 22.00.

 5. Za tydzień, w uroczystość Trójcy Świętej, doroczny odpust.  Mszę św. odpustową o godz. 11.30. odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Wilczewski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Płockiej Kurii. Zapraszamy chór parafialny, asystę procesyjną i wszystkich wiernych do udziału w tej dorocznej uroczystości. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, intencję zamówioną na tę godzinę odprawimy  podczas odpustu parafialnego.

 6. Za tydzień o godz. 15.00 będzie poświęcenie pól w Modle. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Modły do wspólnej modlitwy o dobre urodzaje i o błogosławieństwo w życiu.

 7. Siostry zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy z nocnym czuwaniem przed cudownym obrazem Matki Bożej. Wyjazd 6 lipca/ czwartek/o godz. 11.00, nocne czuwanie w godz. 21.00  -  4.00,powrót w piątek 7 lipca ok. godz. 10.00. Koszt wyjazdu 65.00 zł. zapisy i dokładne informacje w sklepie u sióstr zakonnych.

 8. Polecamy film pt. "Teraz i w godzinę śmierci" w mławskim kinie będzie on wyświetlany w dniach 7  -  11 czerwca /od środy do niedzieli/ o godz. 15.00.

 9. W poniedziałek przypada święto NMP, Matki Kościoła ; w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i w sobotę bł. Bogumiła, biskupa.

 10. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły, podczas którego wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, bez żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Kolor szat liturgicznych w tym okresie jest zielony.

 11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika katolickiego "Gość Niedzielny". W obecnym numerze m.in. o sprawie uchodźców z Afryki, o zawierzeniu Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi dnia 6 czerwca br., o ks. Tymoteuszu Szydło i jego prymicji, o działaniu Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 30