30.VII.2017 r.
wtorek, 01 sierpnia 2017 05:56

XVII niedziela zwykła

 1. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę  wyruszy z katedry płockiej 6 sierpnia.  Będzie też pielgrzymka grupy miedzianej z Mławy, która wyruszy 3 sierpnia. Przewodnikiem grupy miedzianej będzie ks. Sławomir Grzela z parafii MBKP. W tej pielgrzymce będzie też brał udział ks. Rafał Kabelis z naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.  Zachęcamy do udziału w 36 pieszej pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę.

 2. Pielgrzymka duchowa będzie od dnia 6 sierpnia o godz. 20.30. Zachęcamy do włączenia się w tę pielgrzymkę. Nabożeństwo będzie się kończyło Apelem Jasnogórskim.

 3. Tygodnik Gość Niedzielny pisze m.in. o  wędrówce 70 członków oazy po krakowskich  kościołach i ewangelizacji na ulicach oraz  o ludziach, do których zadzwonił papież Franciszek. Zachęcamy do nabywania i czytania tego katolickiego tygodnika.

 4. Jutro wspomnienie św. Ignacego  z Loyoli, prezbitera; we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego i w piątek św. Jana Marii Vianneya.

 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja eucharystyczna będzie od godz. 9.00 do 18.00.

 6. W piątek pierwszy piątek sierpnia. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Chorych w domach odwiedzimy po godz. 11.00.

 7. W sobotę o godz. 8.30 będzie Msza św. dla członków K  Ż R z nabożeństwem różańcowym.

 8. Za tydzień o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 9. 10 sierpnia o godz. 18.00 będzie doroczny odpust ku czci św. Wawrzyńca. Msza św. odpustowa będzie przy ołtarzu ustawionym przy drzwiach kościoła z racji prowadzonego remontu wnętrza tego kościoła. Zapraszamy na tę uroczystość.

 10. Z okazji dnia patrona kierowców św. Krzysztofa po Mszy św. poświecimy samochody i inne pojazdy. Tradycyjnie przy tej okazji wspieramy zakup nowych środków transportu dla misjonarzy.

 

 

 

 

 
23.VII.2017 r.
niedziela, 23 lipca 2017 20:38

XVI niedziela zwykła

 1. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę  wyruszy z katedry płockiej 6 sierpnia.  Będzie też pielgrzymka grupy miedzianej z Mławy, która wyruszy 3 sierpnia. Przewodnikiem grupy miedzianej będzie ks. Sławomir Grzela z parafii MBKP. W tej pielgrzymce będzie też brał udział ks. Rafał Kabelis z naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.  Zachęcamy do udziału w 36 pieszej pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę.

 2. Tygodnik Gość Niedzielny pisze m.in. o tym, jakie warunki musza spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii oraz o niezwykłym biskupie prawosławnym, który umarł w ramionach św. Jana Pawła II. Zachęcamy do nabywania i czytania tego katolickiego tygodnika.

 3. 17 lipca br. rozpoczął się remont wnętrza kościoła św. Wawrzyńca. W czasie remontu nie będą w tym kościele odprawiane Msze św. Intencje zamówione wcześniej będziemy odprawiać w kościele św. Trójcy o godz. 18.00. Będzie odnawiana polichromia tego kościoła, ołtarz i całe jego wnętrze. Prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Potrwają kilka tygodni. Jako duszpasterze mamy nadzieję, że  nie będą one  trwały zbyt długo. O ich postępach będziemy informować mieszkańców naszej parafii.

 4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, w środę św. Joachima i Anny, w sobotę św. Marty. We wtorek zaś święto św. Jakuba i Krzysztofa. Z okazji dnia patrona kierowców św. Krzysztofa po Mszy św. poświecimy samochody i inne pojazdy. Tradycyjnie przy tej okazji wspieramy zakup nowych środków transportu dla misjonarzy.

 

 

 

 
16.VII.2017 r.
wtorek, 18 lipca 2017 06:59

XV niedziela zwykła


 1. Dziś ks. Tomasz Markowicz, pochodzący z naszej parafii o godz. 17.30  obejmuje obowiązki proboszcza nowej parafii w Płońsku pw. św. o. Pio. Polecamy Panu Bogu tę nową parafię  i pracę ks. Tomasza przy tworzeniu życia duszpasterskiego i budowie kościoła trzeciej parafii w Płońsku.


 2. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę  wyruszy z katedry płockiej 6 sierpnia.  Będzie też pielgrzymka grupy miedzianej z Mławy, która wyruszy 3 sierpnia. Przewodnikiem grupy miedzianej będzie ks. Sławomir Grzela z parafii MBKP. W tej pielgrzymce będzie też brał udział ks. Rafał Kabelis z naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.  Zachęcamy do udziału w 36 pieszej pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę.


 3. W czwartek przypada wspomnienie bł. Czesława a w sobotę święto św. Marii Magdaleny.


 4. Tygodnik Gość Niedzielny pisze m.in. o pożarze katedry w Gorzowie Wlk. i o nowych badaniach Całunu Turyńskiego. Zachęcamy do nabywania i czytania tego katolickiego tygodnika.

 5. Jutro rozpocznie się remont wnętrza kościoła św. Wawrzyńca. W czasie remontu nie będą w tym kościele odprawiane Msze św. Intencje zamówione wcześniej będziemy odprawiać w kościele św. Trójcy o godz. 18.00. Będzie odnawiana polichromia tego kościoła, ołtarz i całe jego wnętrze. Prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Potrwają kilka tygodni. Jako duszpasterze chcemy, aby nie trwały zbyt długo. O ich postępach będziemy informować mieszkańców naszej parafii.

 6. Dziękczynienie za tegoroczne plony będzie w tym roku 3 września o godz. 11.30. Prosimy, aby mieszkańcy Modły przygotowali wieniec dożynkowy, mieszkańcy Uniszek Cegielni kosze z warzywami i owocami a mieszkańcy Nowej Wsi chleby dożynkowe.

 7. Dziękujemy za ofiary złożone ostatnio na remont kościoła św. Wawrzyńca. Prace przy nowych granitowych  schodach przy dzwonnicy zostały zakończone kilka dni temu.

 8. Życzymy dobrych, spokojnych dni wszystkim, którzy są związani z naszą parafią. Zapraszamy do udziału w Mszy św. w każdą niedzielę i w dni powszednie o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 

 
9.VII.2017 r.
niedziela, 09 lipca 2017 20:00

XIV niedziela zwykła

 1. W czwartek / 13 lipca/ o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zachęcamy do udziału w 100 lecie objawień fatimskich. Przynosimy świece. Figurę będą nieśli członkowie grupy Adsum Domine.

 2. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Ta katecheza będzie w kościele.

 3. We wtorek  przypada święto św. Benedykta, patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w czwartek świętych Andrzeja Świerada i Benedykta i w sobotę św. Bonawentury.

 4. Dnia 20 lipca br./czwartek/ będzie pielgrzymka autokarowa do Lichenia. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Trójcy, powrót ok. godz. 21.00.  Koszt przejazdu 50 zł.  Można się zapisać podając  nr pesel w kancelarii lub w zakrystii  do dnia 9 lipca br.

 5. Można już zamawiać Msze św. na 2018 r. Intencje mszalne przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po każdej Mszy św.

 6. Polecamy Panu Bogu wszystkich  mieszkańców naszej parafii, modlimy się o  błogosławieństwo Boże oraz o opiekę Matki Najświętszej.

 

 

 

 
2.VII.2017 r.
niedziela, 02 lipca 2017 07:08

XIII niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. Dziś ks. Wojciech, wyjeżdża z ministrantami na kilkudniowy odpoczynek nad morze.

 3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Chorych w domach będziemy odwiedzać od godz. 11.00.

 4. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Nie będzie też nabożeństw o godz. 17.30. W czwartki będzie adoracja eucharystyczna od godz. 9.00 do 18.00.  W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. 15.30  -  17.00 oraz w sobotę w godz. 9.30  -  11.00.

 5. Dziś o godz. 15.00 będzie zebranie  Rady Gospodarczej Parafii na temat obecnie prowadzonych prac. Zapraszamy wszystkich członków tej Rady do domu parafialnego.

 6. Dnia 20 lipca br./czwartek/ będzie pielgrzymka autokarowa do Lichenia. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Trójcy, powrót ok. godz. 21.00.  Koszt przejazdu 50 zł.  Można się zapisać podając  nr pesel w kancelarii lub w zakrystii  do dnia 9 lipca br.

 7. Wspólnota Królowej Pokoju zaprasza na XVIII ogólnopolskie spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Wyjazd w sobotę 15 lipca br. o godz. 7.00 sprzed kościoła św. Trójcy. zapisy w sklepie TIK  -  Tak przy ul. Spichrzowej 2.

 8. Z okien kościoła św. Trójcy zostały wzięte do naprawy fragmenty szkła witrażowego /60 małych kwater/. Ta naprawa ma być zakończona we  wrześniu br.  Kilka dni temu  zostało włączone oświetlenie kościoła św. Wawrzyńca.

 9. Jutro święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej a w sobotę św. Jana z Dukli.

 10. W lipcu zachęcamy do odmawiania Litanii do Najświętszej Krwi Chrystusa i polecania Chrystusowi wszystkich rodzin naszej parafii.

 11. MOPS w Mławie w każdy czwartek lipca  w godz. 10.00 -  13.00 organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny. Bliższe informacje na plakacie u mieszczonym na tablicy ogłoszeń.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 30