15.VI.2017 r.
czwartek, 15 czerwca 2017 06:46

Boże Ciało

 1. Dziś  Boże Ciało. Główne nabożeństwo z procesją po Starym Rynku do 4 ołtarzy rozpocznie się o godz. 11.00. Dziękujemy za  przygotowanie tych ołtarzy: Odnowie w Duchu Świętym, wspólnocie Królowej Pokoju  i starszym ministrantom pod kierunkiem ks. Wojciecha, Wspólnotom Różańcowym i Siostrom zakonnym. Zapraszamy asystę procesyjną w pełnym składzie, chór parafialny, dzieci które przystąpiły do I Komunii św. i do Generalnej Komunii św. młodzież która 30 maja br. przyjęła sakrament bierzmowania, ministrantów, harcerzy  i wszystkich parafian.  Dziś będzie też Msza św. o godz. 7.00, 8.30,  i 18.00.  Prosimy o udekorowanie okien domów symbolami eucharystycznymi i innymi znakami naszej wiary. Przeżyjmy  ten dzień z wielkim dziękczynieniem za  obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina w Najświętszej Eucharystii. Po procesji, jak w każdy czwartek, Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w monstrancji  w kaplicy Matki Bożej do godz. 18.00. W oktawie Bożego Ciała będzie procesja o godz. 17.30. zapraszamy asystę procesyjną.

 2. o. Jan Maria Szypulski, pochodzący z naszej parafii został 30 maja br. wybrany opatem zakonu cystersów. Liturgiczne objęcie obowiązków opata będzie w Austrii. Prymicje opackie zaś będą w naszym kościele  dnia  10 września br. Gratulujemy tego ważnego nowego  zadania w  Kościele i polecamy modlitwie wiernych naszego parafianina.

 3. W niedzielę o godz. 13.00 będzie Msza św. w intencji obecnych małżeństw. Po Mszy św. będzie spotkanie z terapeutą rodzinnym, świadectwa małżeństw i koncert Marty i Pawła Stawińskich. Tematem będzie "jak odpoczywać, aby dać szczęście innym". Bliższe informacje na kartkach pod chórem, które można wziąć do domu.

 4. W niedzielę , 18 czerwca, będziemy wspierać budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie dobrowolną ofiarą składaną do puszek.

 5. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy o godz. 17.30. Dziś z racji ślubu o godz. 17.00 odprawimy to nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

 6. 21 czerwca /środa/ o godz. 18.45 na Starym Rynku w pobliżu kościoła będzie V Bieg im. o. Bernarda Kryszkiewicza dla dzieci i młodzieży. W tym roku planujemy także losowanie nagród spośród uczestników tego biegu i inne atrakcje.  Organizatorem biegu jest nasza parafia, MOSIR i kilku nauczycieli wychowania fizycznego.
 
11.VI.2017 r.
wtorek, 13 czerwca 2017 16:07

X  Niedziela, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś, w uroczystość Trójcy Świętej, doroczny odpust.  Mszę św. odpustową o godz. 11.30. odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Wilczewski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Płockiej Kurii. Zapraszamy chór parafialny, asystę procesyjną i wszystkich wiernych do udziału w tej dorocznej uroczystości. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, intencję zamówioną na tę godzinę odprawimy  podczas odpustu parafialnego.

 2. Dziś  o godz. 15.00 będzie poświęcenie pól w Modle. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Modły do wspólnej modlitwy o dobre urodzaje i o błogosławieństwo w życiu. Za tydzień poświęcenie pól o godz. 15.00 w Uniszkach Cegielni.

 3. Jutro o godz. 11.00 będzie Msza św. koncelebrowana przez księży z rocznika święceń  ks. proboszcza /1973 r./ Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji tych kapłanów i o nowe powołania kapłańskie z naszej diecezji.

 4. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie  z członkami Koła Przyjaciół Radia Maryja z opiekunem duchowym ks. Rafałem Kabelisem.

 5. Jutro przypada wspomnienie bł. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego i pozostałych męczenników polskich okresu II wojny światowej., we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala a w  sobotę św. Alberta Chmielowskiego.

 6. We wtorek o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie z procesją  z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Figurę będą nieśli członkowie grupy Adsum  Domine. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie w 100 lecie objawień fatimskich.

 7. W czwartek Boże Ciało. Główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy będzie o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. prof. prałata Czesława Rychlickiego. Ołtarze przygotowują na Starym Rynku: Odnowa w Duchu  Świętym, Akcja Katolicka, wspólnota Królowej Pokoju i starsi ministranci, Koła Żywego Różańca i siostry zakonne. Prosimy o udekorowanie okien domów symbolami eucharystycznymi lub innymi symbolami religijnymi. Zapraszamy dzieci, które były u I Komunii św. i u Komunii Generalnej, młodzież, która była 30 maja br. u bierzmowania,  całą asystę procesyjną, chór parafialny, wszystkich ministrantów i wiernych. Oddajmy hołd  Chrystusowi i prośmy o Jego błogosławieństwo dla całej naszej parafii.

 8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele będzie katecheza przed sakramentem chrztu dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci za tydzień o godz. 10.00.

 9. Za tydzień o godz. 13.00 Mszę św. odprawimy w intencji małżeństw. Po Mszy św. będzie spotkanie z terapeutą rodzinnym, koncert Marty i Pawła Stawińskich i świadectwa małżeństw. Temat spotkania "jak odpoczywać, aby dać szczęście innym, o odpoczynku wakacyjnym". Program spotkania jest na kartkach, które można wziąć ze stolika pod chórem.  Zapraszamy.

 10. Dnia 21 czerwca / w środę/ będzie V bieg uliczny im. o. Bernarda Kryszkiewicza dla przedszkolaków, uczniów szkól podstawowych i gimnazjów.  Początek o godz. 18.45  przy kościele św. Trójcy. Będą pamiątkowe koszulki, medale i puchary praz inne atrakcje. Po zakończeniu dekoracji losowanie nagród. Organizatorem biegu jest nasza parafia i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziału dzieci i rodziców, przed wakacjami, w tym wydarzeniu promującym aktywne spędzanie czasu i uczczenie o. Bernarda Kryszkiewicza, kandydata na ołtarze pochodzącego z Mławy.
 
4.VI.2017 r.
wtorek, 13 czerwca 2017 16:05

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. W sobotę, 3 czerwca, o godz.11.00 w katedrze płockiej przyjął  świecenia kapłańskie diakon Mateusz Kawczyński z naszej parafii. Mszę  św. prymicyjną ks. Mateusz odprawi dziś  o godz. 13.30. Zapraszamy  do modlitwy w intencji Neoprezbitera. Módlmy się też o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty. Dziś Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.30, 16.00 / w kościele św. Wawrzyńca/  i 18.00.

 2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w czerwcu o godz. 17.30.

 3. Dziś Komunia św. Generalna, odnowienie przyrzeczeń chrztu św., dla kl. IV o godz. 10.00, dla kl. V o godz. 11.30. Dziękujemy rodzicom i katechetom za przygotowanie dzieci do tej ważnej uroczystości. Darem ołtarza będzie kielich mszalny z pateną.  Dzieci przychodzą na Biały Tydzień o godz. 17.30. Za całość przygotowań odpowiadał ks. Tomasz Kolczyński.

 4. Plan wyjazdu do Ciechocinka i Torunia jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Trójcy, o godz. 12.00 Msza św. w kościele św. Jana Pawła II i Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, o godz. 14.00 obiad, od godz. 15.00 zwiedzanie Starego Miasta, powrót ok. godz. 22.00.

 5. Za tydzień, w uroczystość Trójcy Świętej, doroczny odpust.  Mszę św. odpustową o godz. 11.30. odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Marek Wilczewski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Płockiej Kurii. Zapraszamy chór parafialny, asystę procesyjną i wszystkich wiernych do udziału w tej dorocznej uroczystości. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, intencję zamówioną na tę godzinę odprawimy  podczas odpustu parafialnego.

 6. Za tydzień o godz. 15.00 będzie poświęcenie pól w Modle. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Modły do wspólnej modlitwy o dobre urodzaje i o błogosławieństwo w życiu.

 7. Siostry zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy z nocnym czuwaniem przed cudownym obrazem Matki Bożej. Wyjazd 6 lipca/ czwartek/o godz. 11.00, nocne czuwanie w godz. 21.00  -  4.00,powrót w piątek 7 lipca ok. godz. 10.00. Koszt wyjazdu 65.00 zł. zapisy i dokładne informacje w sklepie u sióstr zakonnych.

 8. Polecamy film pt. "Teraz i w godzinę śmierci" w mławskim kinie będzie on wyświetlany w dniach 7  -  11 czerwca /od środy do niedzieli/ o godz. 15.00.

 9. W poniedziałek przypada święto NMP, Matki Kościoła ; w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i w sobotę bł. Bogumiła, biskupa.

 10. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły, podczas którego wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, bez żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa. Kolor szat liturgicznych w tym okresie jest zielony.

 11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika katolickiego "Gość Niedzielny". W obecnym numerze m.in. o sprawie uchodźców z Afryki, o zawierzeniu Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi dnia 6 czerwca br., o ks. Tymoteuszu Szydło i jego prymicji, o działaniu Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.

 

 

 
28.V.2017 r.
niedziela, 28 maja 2017 12:34

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Próby liturgiczne przed Komunią św. Generalną będą środę  dla klas IV  o godz. 16.30, dla kl. V o godz. 18.30. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych i innych osób z rodziny będzie w piątek w godz. 16.30  -  18.00. Komunia św. Generalna będzie za tydzień, dla kl. IV o godz. 10.00, dla kl. V o godz. 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, intencję zamówioną przez K Ż R na tę godzinę odprawimy o godz. 7.00. Nie będzie też procesji z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 2. Spowiedź  dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców  i  świadków bierzmowania będzie w poniedziałek  w godz. 16.00  -  18.00.

 3. Katolickie Stowarzyszenie "Serce za serce" i Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnością umysłową zapraszają  dziś na II dzień godności osób z niepełnosprawnością, który będzie połączony z marszem dla życia i rodziny. Początek o godz. 14.00 /Msza św. / w parafii św. Rodziny w Mławie. O godz. 15.30 rozpoczną się występy na estradzie w parku miejskim. Bliższe informacje na plakatach i ulotkach.

 4. 30 maja /we wtorek/ Ks. Biskup Piotr Libera przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Program wizytacji będzie następujący: godz. 9.00 -  krótkie nawiedzenie kościoła św. Trójcy, godz. 9.15 spotkanie z rodzicami  7 księży pochodzących z naszej parafii, godz. 10.15 - odwiedziny chorej  w jej domu rodzinnym, godz. 10.45 - spotkanie z nauczycielami i uczniami ZS nr 4, godz. 12.00  - modlitwa w kościele św. Wawrzyńca za zmarłych parafian i nawiedzenie grobów kapłanów, godz.15.00 - w kościele św. Trójcy spotkanie z grupami duszpasterskimi naszej parafii/ tych, którzy będą przedstawiali te grupy prosimy o przybycie do kościoła o godz. 14.45/.  Godz. 17.00 -  uroczysty ingres do kościoła i udzielenie sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do udziału mieszkańców parafii w tej wizytacji.

 5. W związku z wizytacją nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Intencje zamówione na godz. 18.00 za + Krystynę Gronkiewicz i Halinę Żakiewicz odprawimy o godz. 6.30.

 6. W sobotę, 3 czerwca, o godz.11.00 w katedrze płockiej przyjmie świecenia kapłańskie diakon Mateusz Kawczyński z naszej parafii. Mszę  św. prymicyjną ks. Mateusz odprawi w niedzielę 4 czerwca o godz. 13.30. Zapraszamy do udziału w tych ważnych wydarzeniach i do modlitwy w intencji Neoprezbitera. Módlmy się też o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty. W związku z wyjazdem na święcenia kapłańskie Msza św. w intencji K Ż R zamówiona na godz. 8.30 zostanie odprawiona o godz. 6.30

 7. Od pierwszej soboty czerwca o godz. 8.30 będzie czytany List św. Pawła do Galatów. Zachęcamy do czytania tego Listu w domach, został on wybrany na I rok Narodowego Czytania Pisma św. w 2017 r.

 8. Od  czwartku, 1 czerwca, o godz. 17.30 będziemy odprawiać nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. 2 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwa o godz.6.30, 8.30 i 18.00. Zachęcamy do odprawiania pierwszych piątków miesiąca. W każdy piątek podczas nabożeństwa przed godz. 18.00 polecamy panu Bogu intencje złożone przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
 
21.V.2017 r.
poniedziałek, 22 maja 2017 05:13

VI niedziela zwykła

 

 1. Dziś o godz. 10.00 dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. Jest to bardzo ważna uroczystość religijna, do której dzieci były przygotowywane przez rodziców i  katechetów pod kierunkiem ks. Wojciecha Kruszewskiego. Wszystkim za to przygotowanie bardzo dziękujemy jako wspólnota parafialna. Wczoraj przedstawiciele rodziców przygotowywali kościół na tę uroczystość. Darem ołtarza są dwa ornaty maryjne z dekoracją 100 lecia objawień fatimskich. Zapraszamy na Biały Tydzień na godz. 17.30. Dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki i książeczki do modlitwy.
 2. Próby liturgiczne przed Komunią św. Generalną będą dla klas IV w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 16.30, dla kl. V także w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 18.30.

 3. Próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania ze świadkami bierzmowania będzie w czwartek o godz. 18.30.

 4. Katolickie Stowarzyszenie "Serce za serce" i Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnością umysłową zapraszają 28 maja / w przyszłą niedzielę/ na II dzień godności osób z niepełnosprawnością, który będzie połączony z marszem dla życia i rodziny. Początek o godz. 14.00 /Msza św. / w parafii św. Rodziny w Mławie. O godz. 15.30 rozpoczną się występy na estradzie w parku miejskim. Bliższe informacje na plakatach i ulotkach.

 5. 30 maja /wtorek/ Ks. Biskup Piotr Libera przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Poprzednia wizytacja odbyła się 7 lat temu. Program wizytacji będzie następujący: godz. 9.00 -  krótkie nawiedzenie kościoła św. Trójcy, godz. 9.15 spotkanie z rodzicami  7 księży pochodzących z naszej parafii, godz. 10.15 - odwiedziny chorej p. Genowefy Płoskiej w jej domu rodzinnym, godz. 10.45 - spotkanie z nauczycielami i uczniami ZS nr 4, godz. 12.00  - modlitwa w kościele św. Wawrzyńca za zmarłych parafian i nawiedzenie grobów kapłanów, spoczywających na tym cmentarzu, godz.15.00 - w kościele św. Trójcy spotkanie z grupami duszpasterskimi /20 grup/  naszej parafii, godz. 17.00 -  uroczysty ingres do kościoła i udzielenie sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do udziału mieszkańców parafii w tej wizytacji.

 6. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

 7. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 29