20 maja 2018 r.
wtorek, 22 maja 2018 00:00

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś  uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00. Darem ołtarza będą: ornat maryjny, etui na pateny, które  trzymają ministranci podczas udzielania Komunii św. i stojak na ręczniczek przy tabernakulum, którego używa kapłan po udzieleniu Komunii św.  I  Komunię św. przyjmie 87 dzieci, otrzymają one pamiątkowy obrazek, książeczką do modlitwy a także koszulki związane z  V biegiem im. ojca Bernarda Kryszkiewicza. Bardzo dziękujemy rodzicom  i katechetom za przygotowanie dzieci do I Komunii św. W imieniu parafii za to przygotowanie odpowiadał ks. Wojciech Kruszewski, który z wielką gorliwością przez cały rok wypełniał to ważne zadanie.  Zachęcamy rodziców, rodziców chrzestnych i pozostałych członków rodzin tych dzieci do religijnego, pobożnego przeżycia tego dnia.  Zapraszamy dzieci i rodziców na Biały Tydzień na godz. 17.30. Tych, którzy nie są związani z tą ważną uroczystością prosimy o udział we Mszy św. w innej godzinie niż godz. 10.00.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

 3. Za tydzień, 27 maja,  uroczystość Najświętszej   Trójcy. Doroczny odpust w naszej parafii. Główne nabożeństwo odpustowe będzie o godz. 12.00. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski. Zapraszamy chór parafialny, wszystkich ministrantów  i asystę procesyjną. Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału we Mszy św. odpustowej, do sakramentu pokuty, do przyjęcia Komunii św. i do uzyskania odpustu, czyli darowania kar za grzechy już odpuszczone.   W tę uroczystość Msze św. odprawimy także o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00.

 4. Od jutra rozpoczyna się w liturgii tzw. okres zwykły, gdy nie obchodzi się jednej z tajemnic życia Chrystusa lecz wspomina się w pełni całe misterium zbawienia. Tak będzie aż do Adwentu.

 5. Jutro święto NMP, Matki Kościoła. W czwartek zaś Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana.

 6. Przypominamy, że prace w ramach konkursów ogłoszonych przez naszą parafię /"w czym mogę naśladować św. Stanisława Kostkę" i epizody z życia św. Stanisława, krótki filmik dla uczniów z oddziałów gimnazjalnych i ze szkół średnich/  należy składać u katechetów do dnia 27 maja br.

 7. Na prośbę komitetu "Pomoc dla Pawła" prosimy o wsparcie dla Pawła Żywca, cierpiącego na chorobę Wilsona w niedzielę, 27 maja  br., po Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00.
 
13 maja 2018 r.
niedziela, 13 maja 2018 19:23

VII niedziela Wielkanocy, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś  w naszej parafii  niedziela wdzięczności za  100 lecie niepodległości Ojczyzny. Podczas każdej Mszy św. będziemy to dziękczynienie składać  Panu Bogu   oraz  dziękować za ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Z tej okazji widzimy wiele flag narodowych w pobliżu kościoła.  O godz. 10.00 pan dr Przemysław Miecznik, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej,  wygłosi prelekcję na temat wydarzeń związanych z tą  ważną rocznicą  na terenie Mławy. Zapraszamy.

 2. Polecamy tygodnik Gość Niedzielny, w tym numerze o wniebowstąpieniu Pana Jezusa a także  o klasztornym skryptorium w Tyńcu.

 3. Próby liturgiczne przed I Komunia św. będą w poniedziałek i w środę o godz. 16.30. Spowiedź dla rodziców i dzieci będzie w sobotę w godz. 10.00 -  11.00 i od godz. 17.30. Uroczystość I Komunii św. będzie 20 maja  o godz. 10.00. Darem ołtarza będą: ornat maryjny, etui na pateny, które  trzymają ministranci podczas udzielania Komunii św. i stojak na ręczniczek przy tabernakulum, którego używa kapłan po udzieleniu Komunii św.  I  Komunię św. przyjmie 87 dzieci, otrzymają one pamiątkowy obrazek i książeczką do modlitwy. Zachęcamy do religijnego, pobożnego przeżycia tego dnia. Tych, którzy nie są związani z ta ważną uroczystością prosimy o udział we Mszy św. w innej godzinie niż godz. 10.00.

 4. We wtorek o godz. 16.30 będzie próba liturgiczna przed Komunią św. Generalną.

 5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

 6. W maju rozpoczną się prace remontowe w krypcie kościoła św. Wawrzyńca i przy montażu metalowego ogrodzenia na parkanie cmentarza od strony ul. Okólnej, mamy też ustalonego malarza, który wykona obraz Wniebowzięcie NMP do kościoła św. Wawrzyńca.

 7. 18 maja /piątek/ o godz. 19.00 w parafii św. Rodziny w Mławie będzie nabożeństwo dla rodzin niesakramentalnych. Zaprasza ks. kanonik Sławomir Kowalski.

 8. Wniosek naszej parafii dotyczący upamiętnienia Klemensa Sokalskiego, patrona hufca ZHP w Mławie i żołnierzy POW został w związku ze 100 rocznicą odzyskania niepodległości został pozytywnie oceniony przez Urząd Marszałkowski. Bliższe informacje podamy pod otrzymaniu dokumentów z UM i podpisaniu umowy. Parafia ma otrzymać na ten cel 20 tysięcy zł.

 

 
6 maja 2018 r.
niedziela, 06 maja 2018 07:16

VI niedziela Wielkanocy

 1. Od 4 do 11 maja w dekanacie mławskim są  relikwie św. Stanisława Kostki.  Do naszego kościoła zostaną one przywiezione dzisiaj po Mszy w.  o godz. 13.00. Modlitewne czuwanie  przy tych znakach obecności patrona dzieci i młodzieży  będzie    dla młodzieży naszej, także dla kandydatów do bierzmowania, o godz. 18.00. W poniedziałek, dnia 7 maja te relikwie od godz. 12.00 -  12.45 będą w ZPO nr 1. O godz. 16.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki w naszym kościele. Zapraszamy dzieci i rodziców. Zachęcamy do włączenia się w te uroczystości  z racji 450 rocznicy narodzin dla nieba św. Stanisława, patrona dzieci i młodzieży. Każda parafia dekanatu będzie gościć te znaki obecności św. Stanisława w kościele i w  szkole. To dobra okazja do modlitwy za dzieci i młodzież a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.  Zakończenie peregrynacji będzie dnia 11 maja o godz. 16.00 w parafii Wieczfnia Kościelna.  Postarajmy się, aby był to  czas modlitwy i radości z nieba św. Stanisława. Jest on jest wzorem dobrego i mądrego życia dla nas wszystkich. Plan peregrynacji w dekanacie mławskim jest na tablicy ogłoszeń. Dziś możemy też wesprzeć pracę duszpasterską młodzieży naszej diecezji modlitwą i ofiarą złożoną do puszek po tej Mszy św.

 2. Dziś  o godz. 11.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.  Zapraszamy asystę procesyjną.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

 4. We wtorek będzie uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski, naszej diecezji i naszej parafii. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 5. W środę o godz. 16.,30 będzie próba liturgiczna przed I Komunią św. Za tydzień po  Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie przed Komunia św. Generalną.

 6. Za tydzień w naszej parafii będzie niedziela wdzięczności za  100 lecie niepodległości naszej Ojczyzny. Podczas każdej Mszy św. będziemy to dziękczynienie składać  Panu Bogu i dziękować za ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. O godz. 10.00 pan dr Przemysław Miecznik, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej,  wygłosi prelekcję na temat wydarzeń związanych z tą  ważną rocznicą  na terenie Mławy. Zapraszamy. Jak podaliśmy w naszym folderze kolejna  niedziela pod hasłem "Wdzięczni Bogu za niepodległą Polskę" z prelekcją pana dr Przemysława Miecznika będzie dnia 14 października br.

 7. Polecamy tygodnik Gość Niedzielny, w tym numerze znane osoby piszą o tym, jak przygotowywały swe dzieci do I Komunii św. a także m.in. w ramach cyklu  "Ojcowie niepodległości" GN prezentuje postać Wojciecha Korfantego.

 

 
29 kwietnia 2018 r.
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 06:33

V niedziela Wielkanocy

 1. We wtorek, 1 maja, czcimy św. Józefa, rzemieślnika. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, w naszym kościele będą one o godz. 17.30. Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw ku czci Matki Bożej przy figurach i krzyżach  ustawionych na terenie naszej parafii.

 2. W czwartek, uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

 3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.30 i 17.30. Odwiedzimy chorych w ich domach, jak to czynimy w każdy pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia przypada wspomnienie św. Floriana, patrona wszystkich strażaków.

 4. Od 4 do 11 maja w dekanacie mławskim będą relikwie św. Stanisława Kostki. Rozpoczęcie peregrynacji będzie w piątek, 4 maja, o godz. 18.00 w parafii MBKP. Zapraszamy harcerzy i ministrantów z rodzicami,  w godz. 10.00 -  12.00. Do naszego kościoła zostaną one przywiezione w niedzielę, 6 maja, o godz. 13.00. Modlitewne czuwanie i polecanie się opiece św. Stanisława Kostki będzie   dla młodzieży, także dla kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00. W poniedziałek, dnia 7 maja te relikwie od godz. 12.00 -  12.45 będą w ZPO nr 1. O godz. 16.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki w naszym kościele. Zapraszamy dzieci i rodziców. Zachęcamy do włączenia się w te uroczystości z racji 450 rocznicy narodzin dla nieba św. Stanisława, patrona dzieci i młodzieży. Każda parafia dekanatu będzie gościć te znaki obecności św. Stanisława w kościele i w  szkole. To dobra okazja do modlitwy za dzieci i młodzież a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W mławskich parafiach będą też spotkania i nabożeństwa otwarte dla wszystkich. Zakończenie peregrynacji będzie dnia 11 maja o godz. 16.00 w parafii Wieczfnia Kościelna. Niech w tym czasie wspólnych wydarzeń nie zabraknie delegacji  z naszych parafii. Postarajmy się, aby był to owocny czas modlitwy i radości z nieba św. Stanisława, który jest wzorem dobrego i mądrego życia dla nas wszystkich. Plan peregrynacji w dekanacie mławskim jest na tablicy ogłoszeń.

 5. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zebranie zelatorów.

 6. Za tydzień o godz. 11.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszamy asystę procesyjną.

 7. Polecamy tygodnik Gość Niedzielny.

 
22 kwietnia 2018 r.
wtorek, 24 kwietnia 2018 19:58

IV niedziela Wielkanocy


 1. W  środę o godz. 11.00 odbył się pogrzeb + siostry Chryzanty Stefanii Bartkowskiej, za Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny. Siostra Chryzanta od 12 lat pracowała w sklepie sióstr przy Starym Rynku w Mławie. 21 lat pracowała w Sekretariacie Episkopatu Polski. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Za tydzień o godz. 10.00 będzie pierwsza Msza św. w jej intencji od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...


 2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Chrystus jest dobrym pasterzem, który prowadzi swój Kościół do Pana Boga, do wiecznego zbawienia. Potrzebuje On dobrych pomocników, dlatego dziś szczególnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie przed Komunia św. Generalną dla dzieci i ich rodziców. Terminy wszystkich spotkań do I Komunii św. , do Komunii św. Generalnej i do bierzmowania są umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

 4. Dziś przy naszym kościele można nabyć cegiełki na budowę pomnika bł. Jerzego Popiełuszko, kapelana Solidarności i obrońcy wolności Polaków. Cegiełki zostały przygotowane przez  społeczny komitet budowy pomnika do 20 do 1000 zł. Pomnik ma być ustawiony w 34 rocznicę męczeńskiej  śmierci ks. Jerzego Popiełuszko na placu przy kościele parafii MBKP w Mławie. Zachęcamy do poparcia tej dobrej inicjatywy upamiętnienia jednego ze zwykłych kapłanów lat 80 tych XX wieku.

 5. "Epizody z życia św. Stanisława" dla uczniów z oddziałów gimnazjalnych i ze szkól średnich , ogłaszamy konkurs na krótki film, termin oddania prac 22 czerwca br., ogłoszenie wyników po wakacjach. Będą nagrody.

 6. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski a także patrona Mławy. Zapraszamy na Mszę św. w intencji mieszkańców o godz. 18.00, dalsze uroczystości będą przy pomniku św. Wojciecha i w MDK.

 7. Bardzo dziękuję za modlitwy i pamięć podczas choroby. Dziękuję za leczenie i opiekę mławskiej służbie zdrowia. Dziękuję ks. Prefektom za dodatkową  pracę podczas mojej choroby. Ks. Wojciechowi z racji jego imienin życzę mocy Ducha św. , błogosławieństwa i radości z pracy dla Kościoła, dla  młodzieży w szkole i  dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

 8. W środę przypada święto  św. Marka, Ewangelisty. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 9. W środę o godz. 16.30  będzie pierwsza  próba liturgiczna przed I Komunią św. Obecność obowiązkowa.

 10. W piątek o godz. 9.30 będzie Msza św. dla maturzystów. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże podczas matury. Młodzież otrzyma też dyplomy z religii.

 11. W piątek także będzie kolejne "Uwielbienie dla miasta", rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00. Tym razem szczególnie zapraszamy maturzystów, będziemy modlić się dla nich o dary Ducha św. na czas matury. Oczywiście to zaproszenie dotyczy wszystkich, którzy chcą dziękować i prosić Pana Boga o błogosławieństwo.

 12. Będzie wyjazd z naszej parafii do Lednicy dnia 2 czerwca br. w godzinach porannych. Jest to bardzo piękne spotkanie dla młodych, zachęcamy do tego wyjazdu. Bliższe informacje u ks. Krzysztofa.

 13. Dziś w GN bezpłatny dodatek - adhortacja apostolska papież Franciszka "Gaudete et exsultate", o świętości w świecie współczesnym. Polecamy ten katolicki tygodnik.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 39