10.IX.2017 r.
wtorek, 12 września 2017 17:50

XXIII niedziela zwykła

 1. Dziś  o godz. 11.30 uroczystą Mszę św. prymicyjną odprawi Ojciec Jan Maria Szypulski, nowy Opat w Zwettl w Austrii, pochodzący z naszej parafii.  27 sierpnia br. przyjął on święcenia opackie podczas uroczystej liturgii. Serdecznie zapraszamy na tę prymicję pierwszego opata  pochodzącego z Mławy.

 2. Za racji tej uroczystości nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Intencję zamówioną na godz. 13.00  odprawimy o godz. 10.00 a z godz. 11.30 o godz. 8.30. Informację o Mszach św. na najbliższy tydzień umieszczamy zawsze na tablicy ogłoszeń.

 3. Dziś rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania. Najlepszy wzór wychowawcy mamy w osobie Chrystusa, którego słowa i miłość do wychowanków powinniśmy wszyscy naśladować.

 4. W środę o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie z procesja wokół kościoła. Zapraszamy do modlitwy do Matki Bożej w 100 lecie objawień fatimskich. Figurę Matki Bożej  będą nieśli członkowie grupy Adsum Domine.

 5. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. odprawimy o godz. 6.30., 8.30 i 18.00.

 6. W piątek będzie wspomnienie NMP Bolesnej.

 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele będzie katecheza i spotkanie przygotowujące dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci za tydzień o godz. 10.00.  Prosimy o obecność.  W czasie Mszy św. będzie spowiedź dla rodziców i chrzestnych.

 8. Pielgrzymka autokarowa do sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie będzie w sobotę dnia 16 września dla dzieci o godz.  9.00    i dla młodzieży o godz. 15.00.

 9. Dzieci wyjadą sprzed kościoła pod opieką ks. Mariusza a młodzież pod opieką ks. Krzysztofa. W obu wyjazdach jako opiekunowie będą też katecheci. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy i bliższe informacje u katechetów.

 10. W poniedziałek 18 września w święto św. Stanisława Kostki na godz. 16.30 przychodzą dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii św. i do Generalnej Komunii św., na godz. 18.00 zaś wszyscy kandydaci do bierzmowania.  Dzieci i młodzież otrzymali  od katechetów karty zgłoszeniowe do tych uroczystości. Na ich podstawie ks. Wojciech, ks. Krzysztof i ks. Mariusz sporządzą listy kandydatów do tych uroczystości. Rodziców prosimy o współdziałanie w przygotowaniu do tych ważnych wydarzeń. Za tydzień podamy terminy spotkań w kościele w październiku, listopadzie i w grudniu br.

 11. Tych, którzy nie byli u bierzmowania ze swymi rówieśnikami a chcą przystąpić do tego sakramentu   zapraszamy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do końca września br.

 12. W poniedziałek, 18 września, o godz. 10.00 będzie Msza św. za Ojczyznę w rocznicę napaści sowieckiej  na Polskę. O godz. 11.00 będzie przemarsz na cmentarz parafialny i o godz. 12.15 akademia w MDK. Zapraszamy.

 13. Towarzystwo Miłośników Tekli Bądarzewskiej zaprasza na obchody 5 rocznicy swej działalności dnia 16 września /w sobotę/ da sali koncertowej PSM . W programie m.in. promocja książki Barbary Zaborowskiej pt. "Sara Lipska". Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 
3.IX.2017 r.
poniedziałek, 04 września 2017 21:49

XXII niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 11.30 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Modlimy się za wszystkich pracujących na roli i prosimy o błogosławieństwo Boże w ich ciężkiej pracy. Podczas tej Mszy św. poświęcimy też przybory  szkolne uczniów klas pierwszych i powierzymy Panu Bogu wszystkich i uczniów i nauczycieli podczas procesji eucharystycznej. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. Za tydzień o godz. 11.30 uroczystą Mszę św. prymicyjną odprawi Ojciec Jan Maria Szypulski, nowy Opat w Zwettl w Austrii, pochodzący z naszej parafii.  27 sierpnia br. przyjął on święcenia opackie podczas uroczystej liturgii. Serdecznie zapraszamy na tę prymicję pierwszego opata  pochodzącego z Mławy.

 3. Za racji tej uroczystości nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Intencję zamówioną na godz. 13.00  odprawimy o godz. 10.00 a z godz. 11.30 o godz. 8.30. Informację o Mszach św. na najbliższy tydzień umieszczamy zawsze na tablicy ogłoszeń.

 4. Jutro o godz. 8.00 będzie Msza św. na początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo w nauce i pracy. Zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii św. Będziemy spowiadać o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 5. Od jutra będziemy odprawiać nabożeństwa o godz. 17.30. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku  do piątku w godz. 9.30  -  11.00 i 15.30  -  17.00 oraz w sobotę od godz. 9.30  -  11.00.

 6. W piątek będzie święto Narodzenia NMP. Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. O godz. 8.30 będzie Msza św. w intencji członków Papieskiego Nieustannego Różańca, za Ojca św.  Franciszka i za Ojczyznę. Potem zaś modlitwa różańcowa i adoracja do godz. 12.00. Tego dnia będzie też odmówiony Akt poświecenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

 7. Nasi nowi ks. wikariusze będą opiekunami duchowymi następując wspólnot i grup duszpasterskich: Ks. Mariusz Przybysz -  Odnowy w Duchu Świętym, stowarzyszenia "Serce za serce", Liderów bierzmowania, zespołu muzycznego i chóru parafii oraz Koła Przyjaciół Radia Maryja. Ks. Krzysztof Drzazgowski zaś scholii "Iskierki Maryi", duszpasterstwa młodzieżowego "Magis", harcerzy z drużyny przy naszej parafii, będzie też odpowiadał za prowadzenie strony internetowej i facebooka. Ks. Mariusz będzie prowadził katechezę w Szkole Podstawowej nr 2 i będzie odpowiadał za przygotowanie młodzieży do bierzmowania  a ks. Krzysztof w I LO i będzie odpowiadał za przygotowanie dzieci do Komunii św. Generalnej. Ks. Wojciech i ks. proboszcz pozostają odpowiedzialni za dotychczas prowadzone przez nich grupy, rady i wspólnoty.

 8. Siostry zapraszają Rodzinę Misyjną i inne osoby nie należące go tej grupy na spotkanie modlitewne w najbliższy wtorek 5 września br. na godz. 19.00.

 9. Dyżury w kancelarii będą pełnić; ks. proboszcz we wtorki, ks. Wojciech w środy, ks. Mariusz w czwartki, ks. Krzysztof w piątki, w soboty zaś jeden z ks. wikariuszy. Zapraszamy do kancelarii w godzinach wyżej podanych. W sprawach pilnych zapraszamy najlepiej po Mszy św. Intencje mszalne można zamawiać w kancelarii lub po Mszy św. w zakrystii.

 10. Cały czas trwają prace przy odnawianiu kościoła św. Wawrzyńca: została zamontowana nowa instalacja elektryczna i nagłaśniająca, tynkowane są ściany po osuszeniu dolnej części murów, do renowacji zostało przekazane tabernakulum, są odnawiane ławki w zakładzie stolarskim oraz jest wykonywany nowy ołtarz i ambona. Dziękujemy za wspieranie tych prac, za każdą ofiarę złożoną ostatnio na ten cel. Mamy nadzieję, ze wspólnym wysiłkiem odnowimy ten piękny, późnobarokowy kościół, najstarszą budowlę sakralną w Mławie.

 11. Dzisiaj w "Gościu Niedzielnym": o niedzielnej  Mszy św., jej ważności a także liście lektur szkolnych. Zachęcamy do nabywania i czytanie tego katolickiego tygodnika.

 12. Życzymy opieki Bożej, zdrowia i siły wszystkim mieszkańcom parafii i tym, którzy są  z nami podczas tej Mszy św. Szczęść Boże.
 
27.VIII.2017 r.
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 22:28

XXI niedziela zwykła

 1. Biskup Płocki zdecydował o zmianie księży wikariuszy pracujących w naszej parafii. Serdecznie witamy ks. Mariusza Przybysza i ks. Krzysztofa Drzazgowskiego. Przyjmujemy nowych księży w duchu Chrystusa serdecznie, z ufnością na ich owocną pracę w naszej parafii. Prosimy Chrystusa Dobrego Pasterza, aby im błogosławił w  pracy duszpasterskiej.

 2. Dziś  delegacja parafii z ks. proboszczem   będzie uczestniczyć  w święceniach opackich o. Jana Marii Szypulskiego w Zwettl w Austrii. Prymicja opacka będzie w naszym kościele dnia 10 września o godz. 11.30.

 3. Za tydzień  odprawimy o godz. 11.30  Mszę św. dziękczynną  za tegoroczne  zbiory. Prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców Modły, kosza  warzyw i owoców mieszkańców Uniszek Cegielni oraz chlebów dożynkowych mieszkańców Nowej Wsi.  Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej oraz w intencji rolników.

 4. Przypominamy o adoracji Chrystusa w każdy czwartek przez cały dzień w naszym kościele. Tego dnia modlimy się także o powołania kapłańskie i zakonne.

 5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Zachęcamy do spowiedzi wszystkich uczniów z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Mszę św. na początek roku szkolnego odprawimy 4 września/ poniedziałek/ o godz. 8.00.

 6. W sobotę, 2 września o godz. 8.30 będzie Msza św. K Ż R. Po Mszy św. zaś zebranie wszystkich zelatorów z ich opiekunem w sali parafialnej.

 7. W sobotę o godz. 10.00 będą spotkania dla narzeczonych, ostatnie w tym roku w naszym dekanacie. Prosimy wszystkich narzeczonych, którzy w niedługim czasie planują zawarcie sakramentu małżeństwa o obecność. Kolejne spotkania będą w lutym 2018 r.

 8. Za tydzień o godz. 11.30 będzie adoracja eucharystyczna i procesja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę procesyjną.  O godz. 11.30 poświecimy przybory szkolne uczniów klas pierwszych, przed początkiem roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli o rozpoczęcie nowego roku szkolnego z modlitwą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej.
 
20.VIII.2017 r.
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 05:05

XX niedziela zwykła

 

 1. Biskup Płocki zdecydował o zmianie księży wikariuszy pracujących w naszej parafii. Ks. Tomasz Kolczyński będzie wikariuszem parafii św. Józefa w Ciechanowie a ks. Rafał Kabelis wikariuszem parafii św. Wojciecha w Raciążu. Bardzo dziękujemy naszym  duszpasterzom za udział w  tworzeniu dobra duchowego parafii, za posługę Słowa i Eucharystii, za wielką  gorliwość w konfesjonale, w pracy z grupami duszpasterskimi i radosne świadczenie o Bożej miłości w naszej wspólnocie. O godz. 11.30 będzie Msza św. dziękczynna  w ich intencji  oraz  w intencji sióstr Misjonarek św. Rodziny, s. Bogny i s. Dariuszy, które wkrótce podejmą pracę w innych miejscowościach. Naszymi nowymi wikariuszami będą ks. Krzysztof Drzazgowski i ks. Mariusz Przybysz. Od najbliższej środy podejmą oni obowiązki duszpasterskie. Ich także otoczmy naszą modlitwą z nadzieją na owocną pracę w Mławie.

 2. Pierwsza Komunia św. dla klas III  będzie w naszej parafii dnia 20 maja 2018 r. o godz. 10.00. Komunia św. Generalna dla kl. IV  dnia 10 czerwca 2018 r. o godz. 10.00.  Przypominamy, że dzieci mieszkające na terenie naszej parafii powinny te uroczystości przeżywać w kościele św. Trójcy.

 3. Za tydzień delegacja parafii z ks. proboszczem będzie brała udział w święceniach opackich o. Jana Marii Szypulskiego w Zwettl w Austrii. Prymicja opacka będzie w naszym kościele dnia 10 września o godz. 11.30.  Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, intencję zamówioną na tę godzinę odprawimy o godz. 10.00.

 4. Mszę św. dziękczynna za tegoroczne plony odprawimy dnia 3 września o godz. 11.30. Prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców Modły, kosza  warzyw i owoców mieszkańców Uniszek Cegielni oraz chlebów dożynkowych  mieszkańców Nowej Wsi.  Dożynki diecezjalne  będą zaś za tydzień w Przasnyszu. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej oraz w intencji rolników.

 5. W tym tygodniu przypadają dwa święta maryjne: we wtorek NMP Królowej  i sobotę NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na uroczyste Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 6. W piątek  / godz.  17.00/ i w sobotę /godz. 15.00/ oraz w niedzielę /godz. 17.00/ będą uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Szczegółowy plan tych uroczystości jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziału oraz do  modlitwy o pokój w Europie i w świecie.
 
13 sierpnia- 19 sierpnia 2017 r.
czwartek, 17 sierpnia 2017 18:42

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 19 NIEDZIELA ZWYKŁA 1. Dziś o godzinie 20.00 różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Tego dnia przypada również kolejna rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na grobach żołnierzy.

 3. W piątek 18 sierpnia spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztami najbliższą niedzielę.

 4. Na ekranach polskich kin od 18 sierpnia będzie można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: "Fatima. Ostatnia tajemnica", stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Więcej informacji na plakacie.

 5. W sobotę 26 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka z Płocka do Słupna. Informacje na plakacie.

 6. Koła Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 2 września 2017 r. pielgrzymkę do Torunia na "Święto Dziękczynienia". Zapisy w sklepie TIK TAK przy ul. Spichrzowej.

 7. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru tygodnika: "Gość niedzielny". Można przeczytać w nim między innymi: o drodze do Chrystusa św. Edyty Stein i jej związkach ze św. Janem Pawłem II, o tym, kto może być chrzestnym, o Powstaniu Warszawskim, które łączy.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 30