16.VII.2017 r.
wtorek, 18 lipca 2017 06:59

XV niedziela zwykła


 1. Dziś ks. Tomasz Markowicz, pochodzący z naszej parafii o godz. 17.30  obejmuje obowiązki proboszcza nowej parafii w Płońsku pw. św. o. Pio. Polecamy Panu Bogu tę nową parafię  i pracę ks. Tomasza przy tworzeniu życia duszpasterskiego i budowie kościoła trzeciej parafii w Płońsku.


 2. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę  wyruszy z katedry płockiej 6 sierpnia.  Będzie też pielgrzymka grupy miedzianej z Mławy, która wyruszy 3 sierpnia. Przewodnikiem grupy miedzianej będzie ks. Sławomir Grzela z parafii MBKP. W tej pielgrzymce będzie też brał udział ks. Rafał Kabelis z naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.  Zachęcamy do udziału w 36 pieszej pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę.


 3. W czwartek przypada wspomnienie bł. Czesława a w sobotę święto św. Marii Magdaleny.


 4. Tygodnik Gość Niedzielny pisze m.in. o pożarze katedry w Gorzowie Wlk. i o nowych badaniach Całunu Turyńskiego. Zachęcamy do nabywania i czytania tego katolickiego tygodnika.

 5. Jutro rozpocznie się remont wnętrza kościoła św. Wawrzyńca. W czasie remontu nie będą w tym kościele odprawiane Msze św. Intencje zamówione wcześniej będziemy odprawiać w kościele św. Trójcy o godz. 18.00. Będzie odnawiana polichromia tego kościoła, ołtarz i całe jego wnętrze. Prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Potrwają kilka tygodni. Jako duszpasterze chcemy, aby nie trwały zbyt długo. O ich postępach będziemy informować mieszkańców naszej parafii.

 6. Dziękczynienie za tegoroczne plony będzie w tym roku 3 września o godz. 11.30. Prosimy, aby mieszkańcy Modły przygotowali wieniec dożynkowy, mieszkańcy Uniszek Cegielni kosze z warzywami i owocami a mieszkańcy Nowej Wsi chleby dożynkowe.

 7. Dziękujemy za ofiary złożone ostatnio na remont kościoła św. Wawrzyńca. Prace przy nowych granitowych  schodach przy dzwonnicy zostały zakończone kilka dni temu.

 8. Życzymy dobrych, spokojnych dni wszystkim, którzy są związani z naszą parafią. Zapraszamy do udziału w Mszy św. w każdą niedzielę i w dni powszednie o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 

 
9.VII.2017 r.
niedziela, 09 lipca 2017 20:00

XIV niedziela zwykła

 1. W czwartek / 13 lipca/ o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zachęcamy do udziału w 100 lecie objawień fatimskich. Przynosimy świece. Figurę będą nieśli członkowie grupy Adsum Domine.

 2. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Ta katecheza będzie w kościele.

 3. We wtorek  przypada święto św. Benedykta, patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w czwartek świętych Andrzeja Świerada i Benedykta i w sobotę św. Bonawentury.

 4. Dnia 20 lipca br./czwartek/ będzie pielgrzymka autokarowa do Lichenia. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Trójcy, powrót ok. godz. 21.00.  Koszt przejazdu 50 zł.  Można się zapisać podając  nr pesel w kancelarii lub w zakrystii  do dnia 9 lipca br.

 5. Można już zamawiać Msze św. na 2018 r. Intencje mszalne przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po każdej Mszy św.

 6. Polecamy Panu Bogu wszystkich  mieszkańców naszej parafii, modlimy się o  błogosławieństwo Boże oraz o opiekę Matki Najświętszej.

 

 

 

 
2.VII.2017 r.
niedziela, 02 lipca 2017 07:08

XIII niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. Dziś ks. Wojciech, wyjeżdża z ministrantami na kilkudniowy odpoczynek nad morze.

 3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Chorych w domach będziemy odwiedzać od godz. 11.00.

 4. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Nie będzie też nabożeństw o godz. 17.30. W czwartki będzie adoracja eucharystyczna od godz. 9.00 do 18.00.  W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. 15.30  -  17.00 oraz w sobotę w godz. 9.30  -  11.00.

 5. Dziś o godz. 15.00 będzie zebranie  Rady Gospodarczej Parafii na temat obecnie prowadzonych prac. Zapraszamy wszystkich członków tej Rady do domu parafialnego.

 6. Dnia 20 lipca br./czwartek/ będzie pielgrzymka autokarowa do Lichenia. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Trójcy, powrót ok. godz. 21.00.  Koszt przejazdu 50 zł.  Można się zapisać podając  nr pesel w kancelarii lub w zakrystii  do dnia 9 lipca br.

 7. Wspólnota Królowej Pokoju zaprasza na XVIII ogólnopolskie spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Wyjazd w sobotę 15 lipca br. o godz. 7.00 sprzed kościoła św. Trójcy. zapisy w sklepie TIK  -  Tak przy ul. Spichrzowej 2.

 8. Z okien kościoła św. Trójcy zostały wzięte do naprawy fragmenty szkła witrażowego /60 małych kwater/. Ta naprawa ma być zakończona we  wrześniu br.  Kilka dni temu  zostało włączone oświetlenie kościoła św. Wawrzyńca.

 9. Jutro święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej a w sobotę św. Jana z Dukli.

 10. W lipcu zachęcamy do odmawiania Litanii do Najświętszej Krwi Chrystusa i polecania Chrystusowi wszystkich rodzin naszej parafii.

 11. MOPS w Mławie w każdy czwartek lipca  w godz. 10.00 -  13.00 organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny. Bliższe informacje na plakacie u mieszczonym na tablicy ogłoszeń.
 
25.VI.2017 r.
poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:12

XII niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. i poświęcenie pól  w Nowej Wsi. Zachęcamy   do modlitwy o dobre urodzaje i o błogosławieństwo Boże.

 2. Do końca czerwca odprawiamy  o godz. 17.30 nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 3. Dziękujemy za udział w oktawie Boże Ciała asyście procesyjnej, również dziewczynkom sypiącym płatki kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy o przynoszenie tych płatków do zakrystii. Za tydzień o 11.30 będzie procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli lipca.

 4. W  ostatnią środę odbył się  V bieg im. ojca Bernarda Kryszkiewicza dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Mławie z p. dyrektorem Piotrem Jankowskicm oraz pp. Edwardowi Staniszewskiemu, Waldemarowi Łaszczychowi, Arkadiuszowi Dłubiszowi i Markowi Jasińskiemu za przygotowanie i  sprawne przeprowadzenie tego biegu. Wszyscy  uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki, zwycięzcy  zaś dyplomy i medale. Zostały wylosowane spośród zwycięzców różne nagrody a wśród nich rower młodzieżowy. Dziękujemy za współpracę szkołom i przedszkolom a za obecność rodzicom i innym członkom rodzin.

 5. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. 15.30  -  17.00 oraz w sobotę w godz. 9.30  -  11.00.

 6. Dziś wyrusza z Łomianek XI  pielgrzymka do Gietrzwałdu. Odbywa się ona w 140 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie. W Mławie będzie ta pielgrzymka w środę 28 czerwca. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do pielgrzymowania do tego sanktuarium.

 7. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 8. W sobotę, 1 lipca, o godz. 8.30 będzie Msza św. w intencji K Ż R.  Został uzgodniony z siostrami Karmelitkami ze Spręcowa k. Olsztyna wygląd  nowej chorągwi, którą ufundują członkowie K  Ż R. Będzie ona wykonana do jesieni  br. W sobotę  nie będzie zebrania zelatorów.

 9. Spotkania dla narzeczonych będą prowadzone w lipcu, nie będzie  tych spotkań w sierpniu. Będą jeszcze  one we wrześniu. Kolejne zaś na początku 2018 r. Bliższe informacje są  na stronie parafii. Przypominamy o tych obowiązkowych spotkaniach tym, którzy planują zawarcie  sakramentu  małżeństwa w najbliższych miesiącach.

 10. o. Piotr Czapliński ze Smotrycza /Ukraina/, który zbierał ofiary 30 kwietnia br. odwiedził w ostatnim tygodniu nasza parafię. Przekazał też serdeczne podziękowanie za bardzo hojne  wsparcie jego pracy duszpasterskiej.  Tekst podziękowanie jest na tablicy ogłoszeń. Dziękujemy za ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie /1440 zł/.

 11. Za tydzień o godz. 15.00 będzie zebranie Rady Gospodarczej Parafii na temat obecnie prowadzonych prac. Zapraszamy wszystkich członków tej Rady do domu parafialnego.

 12. Dnia 20 lipca br./czwartek/ będzie pielgrzymka autokarowa do Lichenia. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła św. Trójcy, powrót ok. godz. 21.00.  Koszt przejazdu 50 zł.  Można się zapisać podając  nr pesel w kancelarii lub w zakrystii  do dnia 9 lipca br.

 13. Życzymy dobrych, bezpiecznych wakacji wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom. Dobrego odpoczynku i nabrania sil życzymy także wszystkim, którzy wybierają się na urlop. Pamiętajmy o Panu Bogu, który dał nam życie i bądźmy Jego dobrymi świadkami i wyznawcami.
 
18.VI.2017 r.
niedziela, 18 czerwca 2017 08:26

XI niedziela zwykła

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Od poniedziałku do zakończenia oktawy, w najbliższy czwartek, procesja o godz. 17.30, po nabożeństwie czerwcowym. Zapraszamy asystę procesyjną i mieszkańców parafii.

 2. Dziś o godz. 13.00 Msza św. w intencji małżeństw. Po Mszy św. koncert Marty i Pawła Stawińskich, świadectwa małżeństw i prelekcja na temat dobrego spędzania wolnego czasu terapeuty rodzinnego. Zapraszamy.

 3. Dziś o godz. 15.00 Msza św. i poświęcenie pól w Uniszkach Cegielni. Za tydzień zaś także o godz. 15.00 w Nowej Wsi. Zachęcamy mieszkańców tych miejscowości do modlitwy o dobre urodzaje i o błogosławieństwo Boże.

 4. W środę o godz. 18.45 V bieg im. ojca Bernarda Kryszkiewicza dla dzieci i młodzieży w pobliżu kościoła św. Trójcy. Zapraszamy.

 5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca  Pana Jezusa. Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.00 dla uczniów i nauczycieli z racji zakończenia roku szkolnego, 8.30 i 18.00. Zachęcamy do podziękowania Panu Bogu za cały rok szkolny i do prośby o dobre, bezpieczne wakacje.

 6. W sobotę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.  Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 7. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.Sprawy gospodarcze: zostały zakupione nowe urządzenia elektroniczne, które uruchamiają dzwony, praca przy ich montowaniu i naprawie całego mechanizmu trwała trzy dni. Przy boczne bramie cmentarza z lewej strony został zamontowany nowy metalowy odcinek odgrodzenia  na parkanie /ok. 30 metrów/ wykonany na wzór zachowanego ogrodzenia z prawej strony. Zostały rozpoczęte prace przy gruntownej naprawie grobów kapłanów, które są prowadzone  po lewej stronie kościoła  św. Wawrzyńca. Rozpoczęto też prace przy schodach przy dzwonnicy. Była badana wilgotność ścian wewnątrz kościoła św. Wawrzyńca, jest ona zbyt wysoka, co opóźnia  prace przy tych ścianach. W najbliższych dniach rozpocznie się remont przy oknach tego kościoła, będzie wstawione nowe szkło witrażowe typu baroc, zgodnie z decyzją konserwatora zabytków. Za kościołem św. Wawrzyńca jest duża niszczejąca pieczara w formie wysokiej budowli z cegły. Jej stan zachowania zagraża innym grobom, dlatego prosimy o zgłoszenie się opiekunów tej pieczary do kancelarii parafialnej lub do administracji cmentarza.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 29