15.X.2017 r.
niedziela, 22 października 2017 03:44

XXVIII niedziela zwykła

 1. Dziś jest 200 rocznica śmierci bohatera narodowego i wielkiego patrioty Tadeusza Kościuszko. Na frontonie kościoła jest tablica upamiętniająca setną rocznicę jego śmierci. Tadeusz Kościuszko urodził się 4.II.1746 r. w Mereczowszczyznie /na terenie dzisiejszej Białorusi/,  zmarł  15.X.1817 r. w Solury /Szwajcaria/. Dziękujmy Panu Bogu za tego wielkiego Polaka i módlmy się za naszą Ojczyznę.

 2. Jutro Dzień Papieski W Mławie z następującym  programem: godz. 16.30 występ uczniów ośrodka szkolno - wychowaczego w sali papieskiej i wręczenie stypendiów ufundowanych przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie, godz. 17.45 powtórzenie występu uczniów w kościele św. Trójcy, godz. 18.00 Msza św., godz. 19.00 zakończenie uroczystości przy pomniku św. Jana Pawła II.  Na  fundusz stypendialny przeznaczony dla młodzieży z niezamożnych rodzin, nasza parafia przekazała 2841 zł. Dziękujemy paniom z  Kół Żywego Różańca i wszystkim ofiarodawcom.

 3. Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień poświęcony misjom. Ofiary na tacę złożymy na działalność misyjną  Kościoła.

 4. Ponad 90 % aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać - zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przezywa nieudana aborcję, nie udziela  się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych  nienarodzonych dzieci. Podpisać  się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer Pesel.

 5. 21 października /sobota/ o godz. 18.00 w Państwowej szkole Muzycznej odbędzie się koncert charytatywny "Budzimy Piotra". Jest to akcja pomocy, aby zebrać fundusze na lecenie i rehabilitację  Piotra Chocholskiego, który od 2013 r. znajduje się w stanie śpiączki. Wystąpi zespół DTKF SHANTY z Torunia. Wstęp po nabyciu wejściówek, "cegiełek", będą też zbierane datki do puszek. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 6. Został wydany kalendarz na 2018 r. z racji 450 rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki. Zachęcamy do jego nabywania po Mszy św., cena 4 zł. Tygodnik "Gość Niedzielny" pisze dziś o handlowcach, nie pracujących w  niedzielę, zamieszcza też wywiad z prezydentem Polski na tematy bieżące.

 7. Prace remontowe w kościele św. Wawrzyńca planujemy zakończyć po 22 października. Są już zawieszone nowe żyrandole, dwa obrazy obok ołtarza głównego: św. Wawrzyńca i św. Wojciecha, trwa konserwacja nastawy ołtarzowej, w tym tygodniu ma być ustawiony nowy ołtarz soborowy, ambona i odnowione ławki. Uroczyste poświęcenie kościoła św. Wawrzyńca po jego odnowieniu będzie dnia 29 października br. o godz. 16.00. Liturgii będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Zapraszamy już dziś na tę ważną uroczystość.

 8. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: jutro św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek  św. Jana Kantego, w sobotę bł. Jakuba Strzemię. W środę zaś święto św. Łukasza Ewangelisty.

 9. Zachęcamy do odmawiania różańca. W 140 rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie planujemy dnia 4 listopada pielgrzymkę autokarową do tego sanktuarium. Wyjazd sprzed kościoła św. Trójcy o godz. 8.00, powrót ok. godz. 16.00. Bliższe dane tej pielgrzymki podamy po zapisaniu się chętnych na ten wyjazd. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 
8.X.2017 r.
środa, 18 października 2017 19:12

XXVII niedziela zwykła

 1. Dziś  przeżywamy Dzień Papieski. Dziękujemy Panu Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II i modlimy się za papieża Franciszka. Wpieramy też fundusz stypendialny przeznaczony dla młodzieży z niezamożnych rodzin. Panie z Kół Żywego Różańca przyjmują nasz dar serca.

 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 3. Koło ambony widzimy obraz Matki Bożej Supełkowej. Jego oryginał znajduje się w Augsburgu. Matka Boża rozwiązuje węzły, trudne problemy życiowe. Obraz jest własnością Stowarzyszenia "Pontyfikat Papieża Jana Pawła II". Stowarzyszenie zorganizowało pielgrzymkę do Augsburga prosząc Matkę Bożą o pomoc w odnalezieniu szczątków "Żołnierzy Wyklętych" z oddziału Puszczyka zamordowanych koło Lipowca w 1953 r. To Stowarzyszenie prosi  o pomoc we wskazaniu miejsca ich pochowania. Wszelkie informacje przyjmuje Stowarzyszenie /tel. 502 397 531/ i nasza parafia. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci za tydzień o godz. 10.00.

 5. W piątek /13 października/ o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Przynosimy lampiony. Figurę będą nieśli członkowie grupy "Adsum Domine".

 6. W ostatnim tygodniu zostało wstawionych /15 kwater/ naprawionych części szkła witrażowego w oknach kościoła św. Trójcy. Zostały też w górnych częściach ołtarzy bocznych umieszczone obrazy św. Rocha /ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy/ i  św. Walentego /ołtarz Jezusa Miłosiernego/ po ich starannej konserwacji dokonanej przez dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Płocku. Przy bocznej bramie cmentarza parafialnego zostały zamontowane nowe metalowe ozdoby  przy krzyżach na słupach podtrzymujących bramę  w formie promieni, poprzednie uległy zniszczeniu. Obraz "Serca Pana Jezusa", który nasza parafia przekazała  w depozyt do kaplicy na cmentarzu komunalnym w 2006 r. został przewieziony do kościoła św. Wawrzyńca. Zgodnie z prawdą historyczną i decyzją konserwatora zostanie on,  po zabiegach konserwacyjnych, umieszczony na lewej ścianie  tego  kościoła. Jest już przygotowywany obraz "Wniebowzięcie NMP", który parafia przekaże do kaplicy na cmentarzu komunalnym.
 
1.X.2017 r.
środa, 04 października 2017 19:45

XXVI niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 11.30 procesja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. Dziś po Mszy  św. o godz. 13.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.  Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 3. Dziś pierwsze nabożeństwo różańcowe w październiku o godz. 17.15.  Różaniec dla dorosłych będziemy odprawiać o godz. 17.15, tylko w soboty po Mszy św. o godz. 8.30. Dla dzieci zaś od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Zachęcamy do odmawiania tej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i naszej parafii.

 4. Różaniec Do Granic to projekt, którego celem jest otoczenie całej Polski modlitwa różańcową. W sobotę 7 października, we wspomnienie NMP Różańcowej, na zakończenie obchodów 100 lecia objawień fatimskich Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla Ojczyzny i całego świata. Włączając się w tę akcję zapraszamy w sobotę, 7 października na godz. 13.30 do kościoła. Najpierw będzie konferencja na temat tego projektu duszpasterskiego, potem zaś zostaną odmówione 4 części różańca w intencji naszej parafii, miasta, Ojczyzny i całego świata. Serdecznie zapraszamy.

 5. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy nowe, chętne osoby do włączenia się do chóru naszej parafii.

 6. Harcerze z hufca ZHP Mława, działającego przy kościele św. Trójcy zapraszają wszystkie dzieci w wieku od 6 lat na grę harcerską, która odbędzie się 14 października o godz. 14.00 na parkingu pod lasem przy rondzie "Flagi polskiej". Harcerze mają nadzieję, że po tym wydarzeniu dzieci zasilą szeregi mławskich drużyn. Po Mszy św. o godz. 11.30 harcerze będą rozdawać ulotki informujące o szczegółach tej gry.

 7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym wiele informacji o różańcu i o bieżących sprawach Kościoła. Zachęcamy do nabywania tego pisma.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać od godz. 6.,30, 8.00 i 16.30.

 9. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zebranie zelatarów.

 10. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek świętych Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej.


 11. W tym tygodniu będą montowane naprawione części szkła witrażowego w oknach kościoła św. Trójcy. Będą też umieszczone w zwieńczeniach ołtarzy bocznych, po starannej renowacji,  barokowe  obrazy św. Rocha i św. Walentego.

 12. Dwa słowa, które widzimy przy ołtarzu "odmawiajcie rożeniec" weźmy sobie do serca i módlmy się do Matki Bożej częściej i gorliwiej. Zwracamy się z tą prośbą do wszystkich mieszkańców naszej parafii.
 
24.IX.2017 r.
wtorek, 26 września 2017 06:01

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września - 1 października 2017 r.

 1. Za tydzień jest pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy św. o godz. 11.30 będzie adoracja i procesja. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. W niedzielę 1 października o godz. 17.15 różaniec.

 3. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 13.00.

 4. Koła Przyjaciół Radia Maryja organizuje 7 października wyjazd na "Różaniec do granic". Bliższe informacje i zapisy w sklepie TIK TAK przy ul. Spichrzowej.

 5. Chłopców od klasy IV zapraszamy do grona ministrantów naszej parafii. Chętni mogą się zgłaszać po każdej Mszy św. do ks. Wojciecha.

 6. Dziś jeszcze można się zapisywać na wyjazd 8 października na uroczystości w Świątyni Opatrzności w Warszawie.

 7. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru tygodnika: "Gość niedzielny".

 8. Bardzo zaawansowany jest proces kanonizacyjny Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ma on także swoje szczególne miejsce w Mławie zwłaszcza w parafii MBKP. Tam są jego relikwie, na ścianie kościoła wisi namalowany obraz; jest tablica umieszczona na frontonie kościoła i dąb nazwany Jego imieniem. Tam przeżywa wszelkie uroczystości związek Mławskiej "Solidarności", której Ksiądz Jerzy był za życia kapelanem. Bł. Ks. Jerzy jest nadto wielkim orędownikiem u Boga za ludźmi pracy, polskimi rodzinami i kapłanami. Dlatego odpowiadając na wiele głosów i próśb, z inicjatywy Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie oraz parafii MBKP podjęto się trudu budowy pomnika poświęconego Ks. Jerzemu, który będzie posadowiony przy kościele parafii MBKP.  Artysta rzeźbiarz wykonał już model pomnika, który po kilku spotkaniach dyskusyjnych został zaakceptowany do odlewu. Model pomnika możemy dzisiaj oglądać w naszym kościele. Stoi on pod amboną. Zapraszamy do podejścia po Mszy św. i obejrzenia go z bliska. Pomnik w rzeczywistości będzie miał 2,30 m wysokości i odlany będzie z brązu.
 
17.IX.2017 r.
wtorek, 19 września 2017 09:30

XXIV niedziela zwykła

 1. Jutro,  w święto św. Stanisława Kostki, na godz. 16.30 przychodzą dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii św. i do Generalnej Komunii św., na godz. 18.00 zaś wszyscy kandydaci do bierzmowania.   Rodziców prosimy o współdziałanie w przygotowaniu do tych ważnych wydarzeń. Dzieci klas III przychodzą na  spotkania przygotowujące do I Komunii św. 8 października, 12 listopada i 10 grudnia; uczniowie klas IV 22 października, 19 listopada i 17 grudnia. Te spotkanie będą po Mszy św. o godz. 11.30. Kandydaci do bierzmowania zaś 1 października, 5 listopada i 3 grudnia. Spotkania dla nich będą po Mszy św. o godz. 13.00. Prosimy, aby w tych spotkaniach uczestniczyli także rodzice dzieci i młodzieży.

 2. Tych, którzy nie byli u bierzmowania ze swymi rówieśnikami a chcą przystąpić do tego sakramentu  prosimy  o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do końca września br.

 3. Jutro o godz. 10.00 będzie Msza św. za Ojczyznę w rocznicę napaści sowieckiej  na Polskę. O godz. 11.00 będzie przemarsz na cmentarz parafialny i o godz. 12.15 akademia w MDK. Zapraszamy.

 4. 8 października, w XVII Dzień Papieski, będzie pielgrzymka autokarowa do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. O godz. 12.00 będzie Msza św. , o godz. 15.45 rozpocznie się koncert, w którym m.in. wystąpią zespoły Golec uOrkiestra i Gospel Rain. Wyjazd sprzed kościoła św. Trójcy o godz. 8.00, powrót ok. 20.00. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii i w zakrystii po Mszy św.

 5. Zostały odnowione groby kapłanów pracujących w naszej parafii, które są  przy kościele św. Wawrzyńca. Metalowe elementy z tych grobów, które były na nich umieszczone zostały odnowione i umieszczone wokół starych płyt z piaskowca po drugiej stronie kościoła. W ten sposób zachowujemy pamięć, którą nasi poprzednicy wyrażali wdzięczność wobec swych duszpasterzy. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy uczyli nas wiary i miłości Ojczyzny.

 6. Do kościoła św. Wawrzyńca zostały zamówione w Toruniu ozdobne żyrandole. Do pracowni w Koszelówce koło Płocka zostało  przekazane tabernakulum  z tego kościoła do gruntownego odnowienia. Jeśli ktoś chciałby być dobroczyńcą wyżej wymienionego  wyposażenia tej zabytkowej  świątyni to prosimy o kontakt z  naszą parafią.

 7. W czwartek przypada święto św. Mateusza Apostoła  i Ewangelisty a w sobotę św. ojca Pio.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 30