27.VIII.2017 r.
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 22:28

XXI niedziela zwykła

 1. Biskup Płocki zdecydował o zmianie księży wikariuszy pracujących w naszej parafii. Serdecznie witamy ks. Mariusza Przybysza i ks. Krzysztofa Drzazgowskiego. Przyjmujemy nowych księży w duchu Chrystusa serdecznie, z ufnością na ich owocną pracę w naszej parafii. Prosimy Chrystusa Dobrego Pasterza, aby im błogosławił w  pracy duszpasterskiej.

 2. Dziś  delegacja parafii z ks. proboszczem   będzie uczestniczyć  w święceniach opackich o. Jana Marii Szypulskiego w Zwettl w Austrii. Prymicja opacka będzie w naszym kościele dnia 10 września o godz. 11.30.

 3. Za tydzień  odprawimy o godz. 11.30  Mszę św. dziękczynną  za tegoroczne  zbiory. Prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców Modły, kosza  warzyw i owoców mieszkańców Uniszek Cegielni oraz chlebów dożynkowych mieszkańców Nowej Wsi.  Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej oraz w intencji rolników.

 4. Przypominamy o adoracji Chrystusa w każdy czwartek przez cały dzień w naszym kościele. Tego dnia modlimy się także o powołania kapłańskie i zakonne.

 5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Zachęcamy do spowiedzi wszystkich uczniów z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Mszę św. na początek roku szkolnego odprawimy 4 września/ poniedziałek/ o godz. 8.00.

 6. W sobotę, 2 września o godz. 8.30 będzie Msza św. K Ż R. Po Mszy św. zaś zebranie wszystkich zelatorów z ich opiekunem w sali parafialnej.

 7. W sobotę o godz. 10.00 będą spotkania dla narzeczonych, ostatnie w tym roku w naszym dekanacie. Prosimy wszystkich narzeczonych, którzy w niedługim czasie planują zawarcie sakramentu małżeństwa o obecność. Kolejne spotkania będą w lutym 2018 r.

 8. Za tydzień o godz. 11.30 będzie adoracja eucharystyczna i procesja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę procesyjną.  O godz. 11.30 poświecimy przybory szkolne uczniów klas pierwszych, przed początkiem roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli o rozpoczęcie nowego roku szkolnego z modlitwą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej.
 
20.VIII.2017 r.
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 05:05

XX niedziela zwykła

 

 1. Biskup Płocki zdecydował o zmianie księży wikariuszy pracujących w naszej parafii. Ks. Tomasz Kolczyński będzie wikariuszem parafii św. Józefa w Ciechanowie a ks. Rafał Kabelis wikariuszem parafii św. Wojciecha w Raciążu. Bardzo dziękujemy naszym  duszpasterzom za udział w  tworzeniu dobra duchowego parafii, za posługę Słowa i Eucharystii, za wielką  gorliwość w konfesjonale, w pracy z grupami duszpasterskimi i radosne świadczenie o Bożej miłości w naszej wspólnocie. O godz. 11.30 będzie Msza św. dziękczynna  w ich intencji  oraz  w intencji sióstr Misjonarek św. Rodziny, s. Bogny i s. Dariuszy, które wkrótce podejmą pracę w innych miejscowościach. Naszymi nowymi wikariuszami będą ks. Krzysztof Drzazgowski i ks. Mariusz Przybysz. Od najbliższej środy podejmą oni obowiązki duszpasterskie. Ich także otoczmy naszą modlitwą z nadzieją na owocną pracę w Mławie.

 2. Pierwsza Komunia św. dla klas III  będzie w naszej parafii dnia 20 maja 2018 r. o godz. 10.00. Komunia św. Generalna dla kl. IV  dnia 10 czerwca 2018 r. o godz. 10.00.  Przypominamy, że dzieci mieszkające na terenie naszej parafii powinny te uroczystości przeżywać w kościele św. Trójcy.

 3. Za tydzień delegacja parafii z ks. proboszczem będzie brała udział w święceniach opackich o. Jana Marii Szypulskiego w Zwettl w Austrii. Prymicja opacka będzie w naszym kościele dnia 10 września o godz. 11.30.  Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, intencję zamówioną na tę godzinę odprawimy o godz. 10.00.

 4. Mszę św. dziękczynna za tegoroczne plony odprawimy dnia 3 września o godz. 11.30. Prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców Modły, kosza  warzyw i owoców mieszkańców Uniszek Cegielni oraz chlebów dożynkowych  mieszkańców Nowej Wsi.  Dożynki diecezjalne  będą zaś za tydzień w Przasnyszu. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej oraz w intencji rolników.

 5. W tym tygodniu przypadają dwa święta maryjne: we wtorek NMP Królowej  i sobotę NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na uroczyste Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 6. W piątek  / godz.  17.00/ i w sobotę /godz. 15.00/ oraz w niedzielę /godz. 17.00/ będą uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Szczegółowy plan tych uroczystości jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziału oraz do  modlitwy o pokój w Europie i w świecie.
 
13 sierpnia- 19 sierpnia 2017 r.
czwartek, 17 sierpnia 2017 18:42

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 19 NIEDZIELA ZWYKŁA 1. Dziś o godzinie 20.00 różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Tego dnia przypada również kolejna rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na grobach żołnierzy.

 3. W piątek 18 sierpnia spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztami najbliższą niedzielę.

 4. Na ekranach polskich kin od 18 sierpnia będzie można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: "Fatima. Ostatnia tajemnica", stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Więcej informacji na plakacie.

 5. W sobotę 26 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka z Płocka do Słupna. Informacje na plakacie.

 6. Koła Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 2 września 2017 r. pielgrzymkę do Torunia na "Święto Dziękczynienia". Zapisy w sklepie TIK TAK przy ul. Spichrzowej.

 7. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru tygodnika: "Gość niedzielny". Można przeczytać w nim między innymi: o drodze do Chrystusa św. Edyty Stein i jej związkach ze św. Janem Pawłem II, o tym, kto może być chrzestnym, o Powstaniu Warszawskim, które łączy.
 
30.VII.2017 r.
wtorek, 01 sierpnia 2017 05:56

XVII niedziela zwykła

 1. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę  wyruszy z katedry płockiej 6 sierpnia.  Będzie też pielgrzymka grupy miedzianej z Mławy, która wyruszy 3 sierpnia. Przewodnikiem grupy miedzianej będzie ks. Sławomir Grzela z parafii MBKP. W tej pielgrzymce będzie też brał udział ks. Rafał Kabelis z naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.  Zachęcamy do udziału w 36 pieszej pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę.

 2. Pielgrzymka duchowa będzie od dnia 6 sierpnia o godz. 20.30. Zachęcamy do włączenia się w tę pielgrzymkę. Nabożeństwo będzie się kończyło Apelem Jasnogórskim.

 3. Tygodnik Gość Niedzielny pisze m.in. o  wędrówce 70 członków oazy po krakowskich  kościołach i ewangelizacji na ulicach oraz  o ludziach, do których zadzwonił papież Franciszek. Zachęcamy do nabywania i czytania tego katolickiego tygodnika.

 4. Jutro wspomnienie św. Ignacego  z Loyoli, prezbitera; we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego i w piątek św. Jana Marii Vianneya.

 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja eucharystyczna będzie od godz. 9.00 do 18.00.

 6. W piątek pierwszy piątek sierpnia. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Chorych w domach odwiedzimy po godz. 11.00.

 7. W sobotę o godz. 8.30 będzie Msza św. dla członków K  Ż R z nabożeństwem różańcowym.

 8. Za tydzień o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 9. 10 sierpnia o godz. 18.00 będzie doroczny odpust ku czci św. Wawrzyńca. Msza św. odpustowa będzie przy ołtarzu ustawionym przy drzwiach kościoła z racji prowadzonego remontu wnętrza tego kościoła. Zapraszamy na tę uroczystość.

 10. Z okazji dnia patrona kierowców św. Krzysztofa po Mszy św. poświecimy samochody i inne pojazdy. Tradycyjnie przy tej okazji wspieramy zakup nowych środków transportu dla misjonarzy.

 

 

 

 

 
23.VII.2017 r.
niedziela, 23 lipca 2017 20:38

XVI niedziela zwykła

 1. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę  wyruszy z katedry płockiej 6 sierpnia.  Będzie też pielgrzymka grupy miedzianej z Mławy, która wyruszy 3 sierpnia. Przewodnikiem grupy miedzianej będzie ks. Sławomir Grzela z parafii MBKP. W tej pielgrzymce będzie też brał udział ks. Rafał Kabelis z naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.  Zachęcamy do udziału w 36 pieszej pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę.

 2. Tygodnik Gość Niedzielny pisze m.in. o tym, jakie warunki musza spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii oraz o niezwykłym biskupie prawosławnym, który umarł w ramionach św. Jana Pawła II. Zachęcamy do nabywania i czytania tego katolickiego tygodnika.

 3. 17 lipca br. rozpoczął się remont wnętrza kościoła św. Wawrzyńca. W czasie remontu nie będą w tym kościele odprawiane Msze św. Intencje zamówione wcześniej będziemy odprawiać w kościele św. Trójcy o godz. 18.00. Będzie odnawiana polichromia tego kościoła, ołtarz i całe jego wnętrze. Prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Potrwają kilka tygodni. Jako duszpasterze mamy nadzieję, że  nie będą one  trwały zbyt długo. O ich postępach będziemy informować mieszkańców naszej parafii.

 4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, w środę św. Joachima i Anny, w sobotę św. Marty. We wtorek zaś święto św. Jakuba i Krzysztofa. Z okazji dnia patrona kierowców św. Krzysztofa po Mszy św. poświecimy samochody i inne pojazdy. Tradycyjnie przy tej okazji wspieramy zakup nowych środków transportu dla misjonarzy.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 29