1.X.2017 r.
środa, 04 października 2017 19:45

XXVI niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 11.30 procesja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. Dziś po Mszy  św. o godz. 13.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.  Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 3. Dziś pierwsze nabożeństwo różańcowe w październiku o godz. 17.15.  Różaniec dla dorosłych będziemy odprawiać o godz. 17.15, tylko w soboty po Mszy św. o godz. 8.30. Dla dzieci zaś od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Zachęcamy do odmawiania tej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i naszej parafii.

 4. Różaniec Do Granic to projekt, którego celem jest otoczenie całej Polski modlitwa różańcową. W sobotę 7 października, we wspomnienie NMP Różańcowej, na zakończenie obchodów 100 lecia objawień fatimskich Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla Ojczyzny i całego świata. Włączając się w tę akcję zapraszamy w sobotę, 7 października na godz. 13.30 do kościoła. Najpierw będzie konferencja na temat tego projektu duszpasterskiego, potem zaś zostaną odmówione 4 części różańca w intencji naszej parafii, miasta, Ojczyzny i całego świata. Serdecznie zapraszamy.

 5. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy nowe, chętne osoby do włączenia się do chóru naszej parafii.

 6. Harcerze z hufca ZHP Mława, działającego przy kościele św. Trójcy zapraszają wszystkie dzieci w wieku od 6 lat na grę harcerską, która odbędzie się 14 października o godz. 14.00 na parkingu pod lasem przy rondzie "Flagi polskiej". Harcerze mają nadzieję, że po tym wydarzeniu dzieci zasilą szeregi mławskich drużyn. Po Mszy św. o godz. 11.30 harcerze będą rozdawać ulotki informujące o szczegółach tej gry.

 7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym wiele informacji o różańcu i o bieżących sprawach Kościoła. Zachęcamy do nabywania tego pisma.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać od godz. 6.,30, 8.00 i 16.30.

 9. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zebranie zelatarów.

 10. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek świętych Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej.


 11. W tym tygodniu będą montowane naprawione części szkła witrażowego w oknach kościoła św. Trójcy. Będą też umieszczone w zwieńczeniach ołtarzy bocznych, po starannej renowacji,  barokowe  obrazy św. Rocha i św. Walentego.

 12. Dwa słowa, które widzimy przy ołtarzu "odmawiajcie rożeniec" weźmy sobie do serca i módlmy się do Matki Bożej częściej i gorliwiej. Zwracamy się z tą prośbą do wszystkich mieszkańców naszej parafii.
 
24.IX.2017 r.
wtorek, 26 września 2017 06:01

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września - 1 października 2017 r.

 1. Za tydzień jest pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy św. o godz. 11.30 będzie adoracja i procesja. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. W niedzielę 1 października o godz. 17.15 różaniec.

 3. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 13.00.

 4. Koła Przyjaciół Radia Maryja organizuje 7 października wyjazd na "Różaniec do granic". Bliższe informacje i zapisy w sklepie TIK TAK przy ul. Spichrzowej.

 5. Chłopców od klasy IV zapraszamy do grona ministrantów naszej parafii. Chętni mogą się zgłaszać po każdej Mszy św. do ks. Wojciecha.

 6. Dziś jeszcze można się zapisywać na wyjazd 8 października na uroczystości w Świątyni Opatrzności w Warszawie.

 7. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru tygodnika: "Gość niedzielny".

 8. Bardzo zaawansowany jest proces kanonizacyjny Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ma on także swoje szczególne miejsce w Mławie zwłaszcza w parafii MBKP. Tam są jego relikwie, na ścianie kościoła wisi namalowany obraz; jest tablica umieszczona na frontonie kościoła i dąb nazwany Jego imieniem. Tam przeżywa wszelkie uroczystości związek Mławskiej "Solidarności", której Ksiądz Jerzy był za życia kapelanem. Bł. Ks. Jerzy jest nadto wielkim orędownikiem u Boga za ludźmi pracy, polskimi rodzinami i kapłanami. Dlatego odpowiadając na wiele głosów i próśb, z inicjatywy Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie oraz parafii MBKP podjęto się trudu budowy pomnika poświęconego Ks. Jerzemu, który będzie posadowiony przy kościele parafii MBKP.  Artysta rzeźbiarz wykonał już model pomnika, który po kilku spotkaniach dyskusyjnych został zaakceptowany do odlewu. Model pomnika możemy dzisiaj oglądać w naszym kościele. Stoi on pod amboną. Zapraszamy do podejścia po Mszy św. i obejrzenia go z bliska. Pomnik w rzeczywistości będzie miał 2,30 m wysokości i odlany będzie z brązu.
 
17.IX.2017 r.
wtorek, 19 września 2017 09:30

XXIV niedziela zwykła

 1. Jutro,  w święto św. Stanisława Kostki, na godz. 16.30 przychodzą dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii św. i do Generalnej Komunii św., na godz. 18.00 zaś wszyscy kandydaci do bierzmowania.   Rodziców prosimy o współdziałanie w przygotowaniu do tych ważnych wydarzeń. Dzieci klas III przychodzą na  spotkania przygotowujące do I Komunii św. 8 października, 12 listopada i 10 grudnia; uczniowie klas IV 22 października, 19 listopada i 17 grudnia. Te spotkanie będą po Mszy św. o godz. 11.30. Kandydaci do bierzmowania zaś 1 października, 5 listopada i 3 grudnia. Spotkania dla nich będą po Mszy św. o godz. 13.00. Prosimy, aby w tych spotkaniach uczestniczyli także rodzice dzieci i młodzieży.

 2. Tych, którzy nie byli u bierzmowania ze swymi rówieśnikami a chcą przystąpić do tego sakramentu  prosimy  o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do końca września br.

 3. Jutro o godz. 10.00 będzie Msza św. za Ojczyznę w rocznicę napaści sowieckiej  na Polskę. O godz. 11.00 będzie przemarsz na cmentarz parafialny i o godz. 12.15 akademia w MDK. Zapraszamy.

 4. 8 października, w XVII Dzień Papieski, będzie pielgrzymka autokarowa do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. O godz. 12.00 będzie Msza św. , o godz. 15.45 rozpocznie się koncert, w którym m.in. wystąpią zespoły Golec uOrkiestra i Gospel Rain. Wyjazd sprzed kościoła św. Trójcy o godz. 8.00, powrót ok. 20.00. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii i w zakrystii po Mszy św.

 5. Zostały odnowione groby kapłanów pracujących w naszej parafii, które są  przy kościele św. Wawrzyńca. Metalowe elementy z tych grobów, które były na nich umieszczone zostały odnowione i umieszczone wokół starych płyt z piaskowca po drugiej stronie kościoła. W ten sposób zachowujemy pamięć, którą nasi poprzednicy wyrażali wdzięczność wobec swych duszpasterzy. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy uczyli nas wiary i miłości Ojczyzny.

 6. Do kościoła św. Wawrzyńca zostały zamówione w Toruniu ozdobne żyrandole. Do pracowni w Koszelówce koło Płocka zostało  przekazane tabernakulum  z tego kościoła do gruntownego odnowienia. Jeśli ktoś chciałby być dobroczyńcą wyżej wymienionego  wyposażenia tej zabytkowej  świątyni to prosimy o kontakt z  naszą parafią.

 7. W czwartek przypada święto św. Mateusza Apostoła  i Ewangelisty a w sobotę św. ojca Pio.

 

 
10.IX.2017 r.
wtorek, 12 września 2017 17:50

XXIII niedziela zwykła

 1. Dziś  o godz. 11.30 uroczystą Mszę św. prymicyjną odprawi Ojciec Jan Maria Szypulski, nowy Opat w Zwettl w Austrii, pochodzący z naszej parafii.  27 sierpnia br. przyjął on święcenia opackie podczas uroczystej liturgii. Serdecznie zapraszamy na tę prymicję pierwszego opata  pochodzącego z Mławy.

 2. Za racji tej uroczystości nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Intencję zamówioną na godz. 13.00  odprawimy o godz. 10.00 a z godz. 11.30 o godz. 8.30. Informację o Mszach św. na najbliższy tydzień umieszczamy zawsze na tablicy ogłoszeń.

 3. Dziś rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania. Najlepszy wzór wychowawcy mamy w osobie Chrystusa, którego słowa i miłość do wychowanków powinniśmy wszyscy naśladować.

 4. W środę o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie z procesja wokół kościoła. Zapraszamy do modlitwy do Matki Bożej w 100 lecie objawień fatimskich. Figurę Matki Bożej  będą nieśli członkowie grupy Adsum Domine.

 5. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. odprawimy o godz. 6.30., 8.30 i 18.00.

 6. W piątek będzie wspomnienie NMP Bolesnej.

 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele będzie katecheza i spotkanie przygotowujące dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci za tydzień o godz. 10.00.  Prosimy o obecność.  W czasie Mszy św. będzie spowiedź dla rodziców i chrzestnych.

 8. Pielgrzymka autokarowa do sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie będzie w sobotę dnia 16 września dla dzieci o godz.  9.00    i dla młodzieży o godz. 15.00.

 9. Dzieci wyjadą sprzed kościoła pod opieką ks. Mariusza a młodzież pod opieką ks. Krzysztofa. W obu wyjazdach jako opiekunowie będą też katecheci. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy i bliższe informacje u katechetów.

 10. W poniedziałek 18 września w święto św. Stanisława Kostki na godz. 16.30 przychodzą dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii św. i do Generalnej Komunii św., na godz. 18.00 zaś wszyscy kandydaci do bierzmowania.  Dzieci i młodzież otrzymali  od katechetów karty zgłoszeniowe do tych uroczystości. Na ich podstawie ks. Wojciech, ks. Krzysztof i ks. Mariusz sporządzą listy kandydatów do tych uroczystości. Rodziców prosimy o współdziałanie w przygotowaniu do tych ważnych wydarzeń. Za tydzień podamy terminy spotkań w kościele w październiku, listopadzie i w grudniu br.

 11. Tych, którzy nie byli u bierzmowania ze swymi rówieśnikami a chcą przystąpić do tego sakramentu   zapraszamy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej do końca września br.

 12. W poniedziałek, 18 września, o godz. 10.00 będzie Msza św. za Ojczyznę w rocznicę napaści sowieckiej  na Polskę. O godz. 11.00 będzie przemarsz na cmentarz parafialny i o godz. 12.15 akademia w MDK. Zapraszamy.

 13. Towarzystwo Miłośników Tekli Bądarzewskiej zaprasza na obchody 5 rocznicy swej działalności dnia 16 września /w sobotę/ da sali koncertowej PSM . W programie m.in. promocja książki Barbary Zaborowskiej pt. "Sara Lipska". Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 
3.IX.2017 r.
poniedziałek, 04 września 2017 21:49

XXII niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 11.30 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Modlimy się za wszystkich pracujących na roli i prosimy o błogosławieństwo Boże w ich ciężkiej pracy. Podczas tej Mszy św. poświęcimy też przybory  szkolne uczniów klas pierwszych i powierzymy Panu Bogu wszystkich i uczniów i nauczycieli podczas procesji eucharystycznej. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. Za tydzień o godz. 11.30 uroczystą Mszę św. prymicyjną odprawi Ojciec Jan Maria Szypulski, nowy Opat w Zwettl w Austrii, pochodzący z naszej parafii.  27 sierpnia br. przyjął on święcenia opackie podczas uroczystej liturgii. Serdecznie zapraszamy na tę prymicję pierwszego opata  pochodzącego z Mławy.

 3. Za racji tej uroczystości nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Intencję zamówioną na godz. 13.00  odprawimy o godz. 10.00 a z godz. 11.30 o godz. 8.30. Informację o Mszach św. na najbliższy tydzień umieszczamy zawsze na tablicy ogłoszeń.

 4. Jutro o godz. 8.00 będzie Msza św. na początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo w nauce i pracy. Zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii św. Będziemy spowiadać o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 5. Od jutra będziemy odprawiać nabożeństwa o godz. 17.30. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku  do piątku w godz. 9.30  -  11.00 i 15.30  -  17.00 oraz w sobotę od godz. 9.30  -  11.00.

 6. W piątek będzie święto Narodzenia NMP. Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. O godz. 8.30 będzie Msza św. w intencji członków Papieskiego Nieustannego Różańca, za Ojca św.  Franciszka i za Ojczyznę. Potem zaś modlitwa różańcowa i adoracja do godz. 12.00. Tego dnia będzie też odmówiony Akt poświecenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

 7. Nasi nowi ks. wikariusze będą opiekunami duchowymi następując wspólnot i grup duszpasterskich: Ks. Mariusz Przybysz -  Odnowy w Duchu Świętym, stowarzyszenia "Serce za serce", Liderów bierzmowania, zespołu muzycznego i chóru parafii oraz Koła Przyjaciół Radia Maryja. Ks. Krzysztof Drzazgowski zaś scholii "Iskierki Maryi", duszpasterstwa młodzieżowego "Magis", harcerzy z drużyny przy naszej parafii, będzie też odpowiadał za prowadzenie strony internetowej i facebooka. Ks. Mariusz będzie prowadził katechezę w Szkole Podstawowej nr 2 i będzie odpowiadał za przygotowanie młodzieży do bierzmowania  a ks. Krzysztof w I LO i będzie odpowiadał za przygotowanie dzieci do Komunii św. Generalnej. Ks. Wojciech i ks. proboszcz pozostają odpowiedzialni za dotychczas prowadzone przez nich grupy, rady i wspólnoty.

 8. Siostry zapraszają Rodzinę Misyjną i inne osoby nie należące go tej grupy na spotkanie modlitewne w najbliższy wtorek 5 września br. na godz. 19.00.

 9. Dyżury w kancelarii będą pełnić; ks. proboszcz we wtorki, ks. Wojciech w środy, ks. Mariusz w czwartki, ks. Krzysztof w piątki, w soboty zaś jeden z ks. wikariuszy. Zapraszamy do kancelarii w godzinach wyżej podanych. W sprawach pilnych zapraszamy najlepiej po Mszy św. Intencje mszalne można zamawiać w kancelarii lub po Mszy św. w zakrystii.

 10. Cały czas trwają prace przy odnawianiu kościoła św. Wawrzyńca: została zamontowana nowa instalacja elektryczna i nagłaśniająca, tynkowane są ściany po osuszeniu dolnej części murów, do renowacji zostało przekazane tabernakulum, są odnawiane ławki w zakładzie stolarskim oraz jest wykonywany nowy ołtarz i ambona. Dziękujemy za wspieranie tych prac, za każdą ofiarę złożoną ostatnio na ten cel. Mamy nadzieję, ze wspólnym wysiłkiem odnowimy ten piękny, późnobarokowy kościół, najstarszą budowlę sakralną w Mławie.

 11. Dzisiaj w "Gościu Niedzielnym": o niedzielnej  Mszy św., jej ważności a także liście lektur szkolnych. Zachęcamy do nabywania i czytanie tego katolickiego tygodnika.

 12. Życzymy opieki Bożej, zdrowia i siły wszystkim mieszkańcom parafii i tym, którzy są  z nami podczas tej Mszy św. Szczęść Boże.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 29