26.VIII.2018 r.
wtorek, 28 sierpnia 2018 06:22

XXI niedziela zwykła, Uroczystość NMP Częstochowskiej

 

 1. Witamy serdecznie nowego wikariusza ks. mgra Mateusza Wilczyńskiego, neoprezbitera. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

 2. Ks. biskup Piotr Libera utworzył dekanat mławski wschodni, do którego włączył następujące parafie: Dębsk, Grzebsk, Janowiec Kościelny, Mława parafia pw. św. Stanisława BM, Stupsk, Szydłowo, Wieczfnia, Wyszyny i  Żmijewo. Dziekanem tego dekanatu został mianowany ks. Ryszard  Kamiński, wicedziekanem zaś ks. kan. Krzysztof Dziadak, proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Grzebsku.

 3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 będą dożynki parafialne. Szczególnie zapraszamy mieszkańców  Modły, Nowej Wsi i Uniszek Cegielnia.

 4. Dziś po każdej Mszy św. będzie można nabyć książkę ks. Wojciecha Kruszewskiego pt. "Drogie dzieci, bracia i siostry". Cena promocyjna, tylko 10 zł. Zachęcamy do jej  zakupienia i lektury.

 5. W sobotę o godz. 8.30 będzie Msza św. dla K  Ż R. Po  Mszy św. będzie zebranie zelatorów.

 6. W sobotę przypada 79 rocznic napaści Niemiec na Polskę. O godz. 18.00 będzie złożenie kwiatów w Uniszkach zawadzkich i zapalenie 864 zniczy pod pomnikiem piechura, postawionym na pamiątkę bitwy pod Mława w 1939 r.

 7. Jutro  przypada wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna i w środę męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 9. Dzisiaj  w GN na temat światowych spotkań rodzin w Dublinie, o niezwykłym objawieniu maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek i o tym czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu.

 10. Dnia 15 i 16 września br. będzie 36 pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.  Wyjazd z Mławy 15 września o godz. 6.45 z zajezdni PKS. Bliższe informacje są na tablicy ogłoszeń.
 
19 sierpnia 2018 r.
wtorek, 21 sierpnia 2018 09:03

Ogłoszenia parafialne, XX niedziela zwykła,

 

 1. Dziś w Rostkowie odbędą się diecezjalne uroczystości Roku Św. Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy śmierci Świętego z Rostkowa. O g. 14.00 będzie zaprezentowany program ewangelizacyjny "Powołani do świętości", a o g. 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Jego Eminencji Stanisława Kardynała Dziwisza. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 pożegnamy ks. Wojciecha Kruszewskiego. Dziękujemy ks. Wojciechowi za 4 lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Dziękujemy za gorliwość w głoszeniu Słowa Bożego i sprawowaniu sakramentów świętych. Za owocną pracę katechetycznych w ZS nr 4, za opiekę nad ministrantami i innymi wspólnotami parafii. Bóg zapłać za wszelkie dobro, które Ksiądz zostawia w Mławie. Życzymy błogosławieństwa Bożego, zapału i dużo siły w odpowiedzialnej pracy kształtowania umysłów i serc nowych kapłanów Diecezji Płockiej.

 3. Za tydzień powitamy nowego wikariusza, ks. Mateusza Wilczyńskiego, neoprezbitera.

 4. W następną niedzielę, 26 sierpnia, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy także przeżywać dziękczynienie za tegoroczne plony na Mszy św. o g. 11.30. Prosimy, aby mieszkańcy Uniszek Cegielni przygotowali wieniec dożynkowy, mieszkańcy Nowej Wsi kosze z warzywami i owocami, a mieszkańcy Modły chleb dożynkowy.

 5. W tygodniku Gość Niedzielny możemy przeczytać m.in. o zmianie wprowadzonej w Katechizmie Kościoła Katolickiego w punkcie dotyczącym kary śmierci i o ewolucji koncepcji kary śmierci w Kościele katolickim; o św. Jacku Odrowążu; i o polskim rolnictwie wobec zmian klimatycznych i gospodarczych. Zachęcamy do lektury.

 6. Mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom życzymy błogosławionej niedzieli
 
12 sierpnia 2018 r.
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 20:01

Ogłoszenia parafialne, XIX niedziela zwykła

 1. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie Mszy o g. 16.00 na cmentarzu. Tego dnia przypada również kolejna rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na grobach żołnierzy.

 2. W następną niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30 będzie pożegnanie ks. Wojciecha, który po 4 latach pracy w naszej parafii został mianowany ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

 3. W tygodniku Gość Niedzielny możemy przeczytać Wspomnienie Mariana Kołodzieja o o. M.M. Kolbe, którego wspomnienie liturgiczne wypada we wtorek, a także artykuł  o Wniebowzięciu Matki Bożej. Zachęcamy do lektury.

 4. W piątek 17 sierpnia spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztami w najbliższą niedzielę.

 5. Mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom życzymy błogosławionej niedzieli
 
5 sierpnia 2018 r.
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 09:38

XVIII niedziela zwykła

 

 1. W poniedziałek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jak w dni powszednie. Tego dnia wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Tego też dnia rozpoczniemy Pielgrzymkę duchową. Zapraszamy na spotkania każdego dnia o g. 20.30. Nabożeństwo będzie kończyć się Apelem Jasnogórskim. W zakrystii są jeszcze dostępne modlitewniki pielgrzymów duchowych. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

 2. Dnia 10 sierpnia /piątek/ o godz. 18.00 w kościele św. Wawrzyńca, na cmentarzu parafialnym,  będzie doroczna uroczystość odpustowa. Po tej  Mszy św.z racji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę będzie upamiętnienie  Henryka   Klemensa  Sokalskiego i innych młodych bohaterów ziemi mławskiej 1918 r. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00 w kościele Świętej Trójcy.

 3. Dziś po Mszy św. o g. 11.30, z racji na I niedzielę miesiąca, będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 4. W tygodniku Gość Niedzielny możemy przeczytać m.in. o problemie alkoholizmu w Polsce, o problematyce powołań kapłańskich i o 12 miejscach związanych z historią katolików japońskich, które zostały wpisane na listę UNESCO. Zachęcamy do lektury.

 5. Mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom życzymy błogosławionej niedzieli
 
29 lipca 2018 r.
czwartek, 02 sierpnia 2018 07:08

Ogłoszenia parafialne, XVII niedziela zwykła

 1. 25 lipca obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców. Dziś, po każdej Mszy św., będzie modlitwa w intencji kierujących rożnymi pojazdami i poświecenie pojazdów. Włączamy się też w zakup pojazdów dla  misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek na ten cel. Po modlitwie błogosławieństwa ksiądz będzie kropił pojazdy wodą święconą przed główną bramą kościoła.

 2. Również 25 lipca obchodził swoje imieniny ks. Krzysztof. Dziękując za zaangażowanie i gorliwość w pracy duszpasterskiej życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, obfitości łask Bożych od naszego Pana i błogosławieństw na każdy dzień.

 3. W poniedziałek, 6 sierpnia wyruszy z Płocka piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze. Tradycyjnie już mławska grupa miedziana wyruszy 3 sierpnia, pokonując dodatkowe 100 km. Informacje i internetowy formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie grupy miedzianej na Facebook'u.

 4. Dnia 10 sierpnia /piątek/ o godz. 18.00 w kościele św. Wawrzyńca, na cmentarzu parafialnym,  będzie doroczna uroczystość odpustowa. Po tej  Mszy św.z racji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę będzie upamiętnienie  Henryka   Klemensa  Sokalskiego i innych młodych bohaterów ziemi mławskiej 1918 r., szczególnie żołnierzy POW, pochodzących z okolic Strzegowa. Ostatnio, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, miejsca ich spoczynku zostały odnowione przez parafię św. Stanisława BM w Mławie.  Po wakacjach /14  października/  zostanie  wydana publikacja dotycząca ich wkładu w odzyskanie niepodległości oraz będzie uroczystość patriotyczna ku ich czci w kościele św. Trójcy w Mławie o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do okazania wdzięczności wobec tych bohaterów ziemi mławskiej poprzez udział w tych wydarzeniach w 100 lecie odzyskanie wolności przez naszą Ojczyznę po 123 latach niewoli.

 5. Ks. Janusz Cegłowski organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Zdzisławy w Czechach. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

 6. Życzymy błogosławieństwa  Bożego mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 39