12.VI.2016 r.
poniedziałek, 13 czerwca 2016 15:43

XI niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 13.00 jubileusz 50 lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. prof. Ryszard Knapiński z naszej parafii. Przez 9 lat pracował w naszej diecezji, pozostałe lata poświęcił pracy naukowej na KUL. Życzymy Jubilatowi wielu łask Bożych, osiągnięć w dalszej pracy naukowej i zdrowia. Módlmy się tez o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 2. Dziś o godz. 15.00 będzie poświęcenie pól w Nowej Wsi. Zapraszamy mieszkańców Nowej Wsi do wspólnej modlitwy. Dziękujemy też za ofiarę złożoną z tej okazji na rzecz naszej parafii. Za tydzień poświęcenie pól będzie w Uniszkach Cegielni.

 3. W środę ,15 czerwca, o godz. 18.30 rozpocznie się IV bieg imieniem o. Bernarda Kryszkiewicza, Sługi Bożego. Zapraszamy dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i młodzież z gimnazjów. Będzie wiele biegów stosownie do wieku uczestników. Najmłodsi będą mogli brać udział w tym biegu z rodzicami. Będą medale, nagrody i dyplomy. Dodatkowo będą wylosowane nagrody spośród wszystkich uczestników biegu. Na początku będzie wypuszczenie gołębi dla uczczenie 101 rocznicy urodzin o. Bernarda. Zapraszamy hodowców gołębi do udziału w tej formie ubogacenia  biegu. . Bieg będzie okazją do wspólnej zabawy, promowania zdrowego stylu życia /będą rozdawane rożne foldery na ten temat/ i do  integracji rodzin. Serdecznie zapraszamy. Prosimy też, aby od godz. 17.00 nie były parkowane samochody na trasie biegu /strony zachodnia i północna Starego Rynku i ul. 3 Maja./

 4. W piątek, 17 czerwca, o godz. 10.30 będzie Msza św. z okazji zjazdu absolwentów I LO w 110 rocznicę powstania szkoły. Absolwenci ufundowali dla naszej parafii piękny ornat z podobizną św. Wojciecha, patrona Mławy. Bardzo dziękujemy.

 5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci  w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Powinni być obecni, tym bardziej, że chrzest przyjmie duża grupa dzieci /15 nowych członków naszej wspólnoty/.

 6. Jutro przypada wspomnienie św. Antoniego, we wtorek bł. Michała Kozala, w środę bł. Jolanty i w piątek św. brata Alberta Chmielowskiego.

 7. Za tydzień o godz. 15.00 będzie zebranie członków Rady Gospodarczej parafii na temat postępu prac przy odnawianiu kościoła św. Wawrzyńca. Zapraszamy wszystkich członków Rady na to spotkanie.

 

 
05.VI.2016 r.
niedziela, 05 czerwca 2016 16:16

Ogłoszenia parafialne X niedziela zwykła


 1. Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia. Na Polach Wilanowskich, przy Świątyni Bożej Opatrzności o g. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. dziękczynna. W naszej parafii po każdej Mszy świętej panie z Kół Żywego Różańca, podobnie jak w całej Polsce zbierać będą ofiary do puszek na budowę tej świątyni.

 2. Katolickie Stowarzyszenie "Serce za serce" i Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Mławie, zapraszają na I Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. Rozpocznie się on w naszym kościele Mszą świętą o godz.13.00, a po niej wyruszy marsz dla życia i rodziny sprzed kościoła do parku. Po Mszach św. i  w parku wolontariusze będą zbierali podpisy popierające projekt ustawy chroniącej życie nienarodzonych polskich dzieci.

 3. W sobotę 11 czerwca 2016 r. przed bazyliką katedralną w Płocku odbędzie się uroczyste zakończenie Nawiedzenia diecezji płockiej przez Matkę Bożą w Znaku Jasnogórskiej Ikony. Podczas tej samej uroczystości Kościół płocki będzie dziękować Bogu w 25. rocznicę pielgrzymki apostolskiej św. Jana Pawła II do Płocka, która miała miejsce w dniach 7-8 czerwca 1991 r. Mszy św. dziękczynnej będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. arcybiskup Celestino Migliore, dotychczasowy Nuncjusz Apostolski w Polsce.

 4. 11 czerwca (sobota) w Mławie obchodzony będzie Powiatowy Dzień Strażaka. O godz. 12.00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. z okazji 135-lecie Ochotniczych Straży Pożarnych w Mławie.

 5. Za tydzień w niedzielę swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. prof. dr hab. Ryszard Knapiński, nasz Parafianin. Uroczystą Mszę św. dziękczynną Jubilat odprawi o godz. 13.00.

 6. 12 czerwca (niedziela) o godz. 15.00 poświęcenie pól w Nowej Wsi.

 7. 15 czerwca br. (środa) na Starym Rynku o godz. 19.00 odbędzie się IV Bieg uliczny
  im. o. Bernarda Kryszkiewicza dla dzieci (w różnych kategoriach wiekowych) i młodzieży gimnazjalnej. Początek biegu o godz. 19.00, zakończenie ok. godz. 21.00.
 
29.V.2016 r.
niedziela, 29 maja 2016 11:57

IX niedziela zwykła

 

 1. Trwa oktawa uroczystości  Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną  o godz. 17.30 wokół kościoła. W czwartek  na zakończenie Oktawy będzie błogosławieństwo wianków i kwiatów.

 2. Wczoraj o godz.11.00 ks. biskup Roman Marcinkowski udzielił święceń diakonatu 5 studentom WSD w Płocku. Trzech nowych diakonów pochodzi z Mławy. Jednym z nich jest Mateusz Kawczyński z naszej parafii. Serdecznie witamy Mateusza, dziś  pierwszy raz jako diakona i życzymy mu radości z drogi do kapłaństwa, opieki Bożej i radosnego świadectwa wiary w Kościele naszej Diecezji.

 3. We wtorek będzie święto Nawiedzenia NMP. Jest to jednocześnie ostatni dzień nabożeństw majowych. Dobrze, że wiele osób uczestniczyło w tych nabożeństwach w kościele oraz  przy figurach i krzyżach. Podtrzymujmy ten dobry zwyczaj oddawania czci Matce Bożej.

 4. W środę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa do NSPJ. Będziemy je odprawiać także o godz. 17.30.

 5. W piątek będzie uroczystość NSPJ. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać od godz. 6.30, 8.00 i po południu od godz. 17.30.

 6. W sobotę, pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo dla K Ż R będzie o godz. 8.30. Wtedy też odprawimy nabożeństwo czerwcowe, ponieważ po południu będą śluby. Gościom weselnym przypominamy, aby nie zaśmiecali terenu koło kościoła skrawkami papieru lub pociętej folii. Nie jest to zachowanie właściwe dla powagi zawieranie sakramentu małżeństwa. Mówimy o tym również dlatego ponieważ w sobotę będzie kilka ślubów. Każdy z nich powinien się odbywać z zachowaniem porządku, bez śmieci koło naszego pięknego kościoła.  Zachęcamy też do składania życzeń nowym parom  małżeńskim koło pomnika św. Jana Pawła II, który bardzo wiele swej pracy papieskiej poświęcał rodzinie i miłości w małżeństwie.

 7. Za tydzień o godz. 11.30 będzie adoracja eucharystyczna i procesja. Zapraszamy asystę  procesyjną.

 8. Za tydzień o godz. 13.00 będzie Msza św. połączona z I Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością. Program tego dnia będzie następujący: godz. 14.00 przemarsz do parku miejskiego, godz. 15.00 -  16.30 występy gości /osoby z niepełnosprawnością/,  godz. 16.30 - 17.30 koncert Marty i Pawła Stawińskich. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i na ulotkach pod chórem kościoła. Marsz będzie miał także charakter marszu dla życia i rodziny. Zachęcamy do udziału w tej  dobrej inicjatywie.

 9. Dziś o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej będzie promocja książki o profesorze nauk medycznych Tadeuszu Wacławie Korzybskim pt. "Intelligere omnia". Rok 2016 jest w Mławie rokiem prof. Tadeusza Korzybskiego, przyczynił się on do odkrycia penicyliny krystalicznej. O jego rożnych pasjach naukowych i artystycznych można dowiedzieć się z w/w książki napisanej pod redakcją m.in. Ewy i Włodzimierza Luksów i Barbary Zaborowskiej. Podczas promocji będzie też recital Klaudii Korczak, absolwentki PSM w Mławie.

 10. Odpowiadając na zaproszenie ks. Biskupa będzie wyjazd z naszej parafii na uroczystość zakończenia peregrynacji Obrazu Matki Bożej w Diecezji Płockiej.  Ta uroczystość  będzie  w sobotę, 11 czerwca, wyjazd planujemy o godz. 8.00 sprzed  naszego kościoła.
 
26.V.2016 r.
czwartek, 26 maja 2016 20:01

Boże Ciało

 1. Dziś  Boże Ciało. Główne nabożeństwo z procesją po Starym Rynku do 4 ołtarzy rozpocznie się o godz. 11.30. Dziękujemy za  przygotowanie tych ołtarzy: Odnowie w Duchu Świętym, Akcji Katolickiej, wspólnocie Królowa Pokoju  i starszym ministrantom, Wspólnotom Różańcowym i Siostrom zakonnym. Zapraszamy asystę procesyjną w pełnym składzie, chór parafialny, dzieci które przystąpiły do I Komunii św., ministrantów, harcerzy  i wszystkich parafian.  Dziś będzie też Msza św. o godz. 7.00,8.30, 10.00 i 18.00.  Prosimy o udekorowanie okien domów symbolami eucharystycznymi i innymi znakami naszej wiary. Przeżyjmy  ten dzień z wielkim dziękczynieniem za  obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina w Najświętszej Eucharystii. Po procesji, jak w każdy czwartek, Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w monstrancji  w kaplicy Matki Bożej do godz. 18.00. W oktawie Bożego Ciała będzie procesja o godz. 17.30. zapraszamy asystę procesyjną.

 2. W sobotę Odnowa w Duchu Świętym udaje się do Ratowa na dwudniowe spotkanie modlitewno - formacyjne.

 3. Katolickie Stowarzyszenie Serce za serce i Stowarzyszenie na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym zapraszają 5 czerwca br. na Mszę św. o godz. 13.00. Po Mszy św.  będzie Marsz dla życia i rodziny do parku miejskiego. Na scenie w parku będą występy artystyczne związane z tematem tego marszu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 4. 15 czerwca /środa/ o godz. 19.00 na Starym Rynku w pobliżu kościoła będzie IV Bieg im. o. Bernarda Kryszkiewicza dla dzieci i młodzieży. W tym roku planujemy także losowanie nagród spośród uczestników tego biegu i inne atrakcje. Zapraszamy chętnych do włączenia się w przygotowanie tych nagród. Organizatorem biegu jest nasza parafia, MOSIR i kilku nauczycieli wychowania fizycznego. Kolejne spotkanie organizacyjne nt.  biegu będzie w poniedziałek, dnia 30 maja o godz. 19.00.

 5. Trwają prace przy odnawianiu frontonu kościoła św. Wawrzyńca. Wykonywane są także obróbki blacharskie na gzymsach tej części  kościoła. Zostały zakończone prace przy ocieplaniu sal  parafialnych od strony bloków. Dziękujemy za ofiary ostatnio złożone na te prace.

 

 

 

 

 
22.V.2016 r.
poniedziałek, 23 maja 2016 15:07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś w  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, główny odpust naszej parafii. Mszę św. odprawi i kazanie  wygłosi ks. kan. dr Tomasz Lewicki, dyrektor Płockiego Instytutu Wydawniczego. Zapraszamy do udziału w tym odpuście asystę procesyjną, chór parafialny i wszystkich wiernych. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. W uroczystość Trójcy świętej kończy się czas Komunii wielkanocnej. Będzie kilku spowiedników spoza parafii. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i zyskania odpustu zupełnego.

 2. Wspólnota Królowej Pokoju zaprasza 24 maja (we wtorek) na modlitwę w intencji pokoju: 16.45 różaniec, 18.00 Msza św.

 3. W czwartek, 26 maja, będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz. 11.30.  Prosimy o przygotowanie tych ołtarzy na Starym Rynku. Ołtarz pierwszy - Odnowa w Duchu Świętym, ołtarz drugi  - Akcja Katolicka, wspólnota Królowa Pokoju  i starsi ministranci, ołtarz trzeci Koła Żywego Różańca, ołtarz czwarty -  Siostry zakonne. Zapraszamy asystę procesyjną, chór parafialny, grupę Adsum Domine, dzieci które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. w strojach komunijnych i wszystkich wiernych naszej parafii. W Boże Ciało odprawimy też Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

 4. W sobotę, 28 maja o godz. 11.00 w katedrze płockiej, Mateusz Kawczyński z naszej parafii przyjmie sakrament święceń diakonatu.  Modlimy się w jego intencji a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 5. W sobotę, 28 maja, będzie pielgrzymka autokarowa z opieką duszpasterską  do Lichenia. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed naszego kościoła, powrót ok. godz. 21. 00. Koszt 50 zł. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w kancelarii lub w zakrystii do najbliższej środy.

 6. W dniach  21  -  29 sierpnia br. w parafii św. Rodziny w Augustowie będą rekolekcje pod nazwą Kurs Pawła na temat głoszenia Dobrej Nowiny. Ich organizatorem jest wspólnota Woda Żywa z parafii MBKP w Mławie. Bliższe informacje są  na tablicy ogłoszeń.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 29 z 39