11. X.2015 r.
niedziela, 11 października 2015 18:40

XXVIII niedziela zwykła


 1. W czwartek odbył się pogrzeb ks. kanonika Zbigniewa Kurkiewicza, który pochodził z naszej parafii. Był  proboszczem parafii Zielona k. Ciechanowa, gorliwie pracował  jako duszpasterz, z mieszkańcami tej parafii pobudował kościół i wyposażył jego wnętrze. W Zielonej przewodniczył uroczystościom pogrzebowym Biskup Płocki Piotr Libera, w Mławie zaś Biskup Pomocniczy naszej diecezji Roman Marcinkowski. Niech Chrystus Dobry Pasterz przyjmie go do chwały nieba.

 2. Różaniec  dla dzieci  odprawiamy  o godz. 16.30 /od poniedziałku do piątku/ dla dorosłych w te dni o godz. 17.15 oraz w niedzielę. W soboty zaś po Mszy św. o godz. 8.30. Zachęcamy  do udziału, do polecania ważnych spraw życia opiece Matki Bożej. Dzieci będą otrzymywały pamiątki udziału w różańcu.

 3. Dziś   włączymy się w wspieranie uzdolnionej młodzieży poprzez stypendia papieskie, które od 15 lat pomagają młodym z niezamożnych rodzin w zdobywaniu wykształcenia. Nasze ofiary przyjmują członkinie K Ż R.

 4. Dziś  na  Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. będzie katecheza dla tych dzieci.  Terminy  wszystkich spotkań przed I Komunią św.  i przed bierzmowaniem do końca tego roku są  podane na tablicy ogłoszeń.

 5. W piątek, 16 października Dzień Papieski w Mławie. O godz. 16.30 będzie wręczenie stypendiów przyznanych przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II, o godz. 18.00 Msza św. w kościele św. Trójcy podczas której kazanie wygłosi ks. prałat Wiesław Gutowski, potem przejście do pomnika papieża  i złożenie kwiatów. Z tej okazji siostra Dariusza przygotowała wymowną  dekorację, która wskazuje na temat tegorocznego Dnia Papieskiego  - Jan Paweł II papieżem rodziny. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

 6. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00. Nie będzie tego spotkania  w piątek, z racji Dnia Papieskiego.  Chrzest dzieci będzie za tydzień o godz. 10.00.

 7. W wtorek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej i w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.

 8. Można już zamawiać wypominki w zakrystii lub w kancelarii parafialnej  za zmarłych. Modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności wymieniając ich imiona i nazwiska przez cały rok,  przed Mszą św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00  i 11.30. Zachęcamy do tej  formy modlitwy i pamięci praktykowanej od bardzo dawna w Kościele.

 9. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 16.00  w kościele św. Wawrzyńca będzie Msza św. w intencji tych, których doczesne szczątki zostały wydobyte podczas prac przy remoncie fundamentów kościoła św. Wawrzyńca. Zostały one ponownie złożone przy głównym wejściu do tej najstarszej mławskiej świątyni. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 
4. X.2015 r.
niedziela, 04 października 2015 08:41

XXVII niedziela zwykła

 

 1. Dziś  o godz. 15.00  zapraszamy na zebranie liderów bierzmowania, którzy w tym roku będą uczestniczyć w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania.

 2. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci  odprawiamy  o godz. 16.30 /od poniedziałku do piątku/ dla dorosłych w te dni o godz. 17.15 oraz w niedzielę. W soboty zaś po Mszy św. o godz. 8.30. Zachęcamy  do udziału, do polecania ważnych spraw życia opiece Matki Bożej. Dzieci będą otrzymywały pamiątki udziału w różańcu.

 3. Dziś  po Mszy św. o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 4. Za tydzień  włączymy się w wspieranie uzdolnionej młodzieży poprzez stypendia papieskie, które od 15 lat pomagają młodym z niezamożnych rodzin w zdobywaniu wykształcenia.

 5. W środę w Muzeum Ziemi  Zawkrzeńskiej, przy ul. 3 Maja, o godz. 12.00 będzie otwarcie wystawy poświęconej o. Bernardowi Kryszkiewiczowi w 100 lecie jego urodzin. Jest on kandydatem na ołtarze, pochodził z naszej parafii. W maju nasza parafia ufundowała jego obraz, który jest zawieszony w prawej nawie kościoła. Módlmy się o jego beatyfikację, zachęcamy do udziału w otwarciu tej wystawy.

 6. Za tydzień na  Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. będzie katecheza dla tych dzieci.  Terminy  wszystkich spotkań przed I Komunią św.  i przed bierzmowaniem do końca tego roku są na tablicy ogłoszeń.

 7. Ks. Marek Typrowicz z Ustrzyk Górnych przysłał zaproszenie na uroczystość poświęcenia nowego kościoła pw. św. Huberta w Mucznem. To poświęcenie będzie 18 października br. o godz. 15.00. 14 września 2014 r. ks. Marek Typrowicz głosił kazania i zbierał ofiary na budowę tego kościoła. Mamy  udział w powstaniu tej świątyni w Bieszczadach, w diecezji przemyskiej, tuż przy granicy naszej Ojczyzny.

 8. Trwają prace przy zabezpieczaniu przed wilgocią fundamentów kościoła św. Wawrzyńca. Dziękujemy za ofiary ostatnio złożone na te prace. Pan Ryszard Piłkowski udostępnił nieodpłatnie  plac przy ul. Nowowiejskiej na parking dla samochodów z okazji dni poświęconych zmarłym. Dziękujemy. Przy porządkowaniu grobów bliskich śmieci wynosimy do pojemników. Będzie też uporządkowany plac przy cmentarzu od strony ul. Okólnej. Gruz i ziemia z remontu kościoła będą usunięte w najbliższych dniach. Nie wyrzucajmy śmieci za parkan na wolny teren przy cmentarzu. Nie wyrzucajmy śmieci na teren koło bocznej bramy cmentarza. Przypominamy,  że przed przystąpieniem do remontu grobów i pieczar należy zgłosić się do Administracji cmentarza, potem z pismem do parafii. Z okazji prac przy grobach składamy w parafii 10% od wartości kosztów na utrzymanie cmentarza w ciągu najbliższych 20 lat. Ci, którzy nie dopełnili tego obowiązku powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej do końca października. Gdy wykonywana praca była przed 20 laty składamy na utrzymanie cmentarza 50 zł. za kolejny rok na ten  cel. Dbajmy wszyscy o należyty wygląd cmentarza. Nie wolno na alejkach przycinać mechanicznie płyt i  polbruku. Nie wolno też  zanieczyszczać wody, które spływa do studzienek chłonnych. Ostatnio tak było w pobliżu kościoła i brudna woda przelewała się na chodnik. Przy pracach przy pomnikach nie wolno naruszać chodników ułożonych przez parafię, które służą wszystkim.
 
27.IX.2015 r.
poniedziałek, 28 września 2015 19:17

XXVI niedziela zwykła

 1. Dziś  po Mszy św. o godz. 11.30 będzie pierwsze spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców z terenu naszej parafii, które rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św. Rodzice podpisują zobowiązanie do  gorliwego udziału dzieci  w szkolnej katechezie oraz w spotkaniach w kościele. Przygotowaniami będzie się zajmował ks. Wojciech.

 2. Dziś  po Mszy św. o godz. 13.00 będzie pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.  Młodzież powinna  gorliwie brać udział w katechezie szkolnej. Będą też dla tej młodzieży spotkania raz w miesiącu w małych grupach z liderami bierzmowania i z księdzem Tomaszem. Podczas spotkań podane zostaną wymagania dotyczące dobrego przygotowania do bierzmowania. Młodzież otrzyma specjalne indeksy, w których będą zapisywane jej postępy, oceny, obecność i zaangażowanie w przygotowaniach do przyjęcia tego sakramentu.

 3. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00  zapraszamy na zebranie liderów bierzmowania, którzy w tym roku będą uczestniczyć w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania.

 4. W czwartek, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Dla dzieci różaniec będzie o godz. 16.30 /od poniedziałku do piątku/ dla dorosłych w te dni o godz. 17.15 oraz w niedzielę. W soboty zaś po Mszy św. o godz. 8.30. Zachęcamy  do udziału w tym nabożeństwie, do polecania ważnych sprawa życia opiece Matki Bożej. Dzieci będą otrzymywały pamiątki udziału w różańcu.

 5. W piątek tego tygodnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do odprawiania pierwszych  piątków miesiąca, dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i  kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich wiernych. Wyżej wymienieni uczniowie proszą spowiednika o podpis w indeksie do bierzmowania, który dziś otrzymują a dzieci w pamiątce pierwszych piątków miesiąca, które otrzymały na początku roku szkolnego.

 6. W sobotę po różańcu będzie zebranie wszystkich zelatorów. Zapraszamy do sali spotkań K Ż R.

 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 8. Jutro przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika, we wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela, i Rafała, w środę  św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus i w piątek św. Aniołów Stróżów.

 9. W piątek była Msza św. z okazji 70. lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie. Z tej okazji nasza parafia ofiarowała tej  Szkole bramki do sali sportowej i rower do nabywania przez uczniów  uprawnień do  bezpiecznej jazdy. Gratulujemy tego Jubileuszu i dziękujemy za dobrą  współpracę szkoły z  naszą parafią.
 
20.IX.2015 r.
wtorek, 22 września 2015 05:49

XXV niedziela zwykła

 1. W przyszłym roku młodzież z całego świata została zaproszona do Krakowa na ŚDM. Będzie ona przez kilka dni przebywała na terenie polskich parafii. Przybędzie także do Mławy. Liczymy na jej przyjęcie w domach rodzinnych na nocleg. Przyjmujemy już zgłoszenia chętnych rodzin. Zostały przygotowane specjalne deklaracje, które są pod chórem, w zakrystii i w kancelarii. Zachęcamy do wzięcia tych deklaracji a po ich wypełnieniu prosimy o ich przekazanie do parafii.  Mamy już pierwsze zgłoszenia rodzin, które przyjmą młodzież. Dziękujemy i zachęcamy do takiej otwartej postawy wobec młodych ludzi.

 2. Jutro święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.  W środę wspomnienia o. Pio a w piątek św. Władysława z Gielniowa.

 3. W piątek, 25 września, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie będzie świętować jubileusz 70. lecia. Z tej okazji będzie Msza św. w naszym kościele w intencji uczniów, nauczycieli, wszystkich pracowników tej szkoły oraz rodziców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 będzie pierwsze spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców z terenu naszej parafii, które rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św.  Do najbliższej  niedzieli  przyjmujemy zgłoszenia tych dzieci. Rodzice podpisują zobowiązanie do ich  gorliwego udziału w szkolnej katechezie, spotkaniach w kościele  i systematycznego przygotowania do tej uroczystości. Przygotowaniami będzie się zajmował ks. Wojciech.  Dzieci, które mieszkają w  naszej parafii powinny być u I Komunii św. w naszym kościele, także wtedy gdy chodzą do szkoły, która znajduje się na terenie innej parafii. W wychowaniu religijnym dbajmy o łączność całej rodziny z kościołem św. Trójcy, przychodząc systematycznie na Mszę św.

 5. Za tydzień  po Mszy św. o godz. 13.00 będzie pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zgłoszenia tych kandydatów przyjmujemy także do najbliższej niedzieli. Młodzież powinna  gorliwie brać udział w katechezie szkolnej. Będą też dla tej młodzieży spotkania raz w miesiącu w małych grupach z liderami bierzmowania i z księdzem Tomaszem. Podczas spotkań podane zostaną wymagania dotyczące dobrego przygotowania do bierzmowania. Młodzież otrzyma specjalne indeksy, w których będą zapisywane jej postępy, oceny, obecność i zaangażowanie w przygotowaniach do przyjęcia tego sakramentu.

 6. Starszych, którzy nie byli u bierzmowania zapraszamy także w ciągu najbliższego tygodnia do zapisania się na listę kandydatów do bierzmowania. Przygotowaniem tych osób będzie się zajmował ks. proboszcz.

 

 

 
13.IX.2015 r.
sobota, 12 września 2015 14:38

XXIV niedziela zwykła

 1. Trzeci tydzień września jest poświęcony modlitwom w intencji dzieci i młodzieży. Wyjazd dzieci do Rostkowa, miejsca narodzin św. Stanisława Kostki będzie w sobotę, 19 września o godz. 8.30, młodzieży zaś o godz. 14.00 sprzed kościoła św. Trójcy. Zachęcamy do tej pielgrzymki, zapisy u katechetów. W czasie tej pielgrzymki zakończą peregrynację znaki Światowego Dnia Młodzieży w naszej diecezji.

 2. Te znaki były w Mławie 8 września. Dziękujemy dyrektorom I LO i ZS nr 4 za przyjęcie tych znaków w szkołach. Młodzieży za włączenie się w dobre przyjęcie krzyża i ikony Matki Bożej oraz za  przejście z tym znakami ulicami naszego miasta. Nasi księża wikariusze i katecheci przygotowali programy związane z ich obecnością w szkołach i w kościele. Składamy podziękowanie wszystkim zaangażowanym w to ważne wydarzenie.

 3. W przyszłym roku młodzież z całego świata została zaproszona do Krakowa na ŚDM. Będzie ona przez kilka dni przebywała na terenie polskich parafii. Przybędzie także do Mławy. Liczymy na jej przyjęcie w domach rodzinnych na nocleg. Przyjmujemy już zgłoszenia chętnych rodzin. Zostały przygotowane specjalne deklaracje, które są pod chórem, w zakrystii i w kancelarii. Zachęcamy do wzięcia tych deklaracji a po ich wypełnieniu prosimy o ich przekazanie do parafii.

 4. Jutro przypada  święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.

 5. W czwartek o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji Sybiraków. Po Mszy św. będzie przemarsz do kwatery Sybiraków na cmentarzu parafialnym i okolicznościowa akademia w MDK.

 6. W piątek, 18 września, będzie  święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży i Diecezji  Płockiej. Dzieci i młodzież zapraszamy przed tą uroczystością w środę i w czwartek na godz. 18.00 i w dzień poświęcony ich patronowi. W te dni będzie też spowiedź dla tych, którzy nie byli u sakramentu pokuty na początek roku szkolnego.

 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie w kościele katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Przypominamy, że sakramentu chrztu udzielamy w III  niedzielę każdego miesiąca o godz. 10.00.
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 29 z 30