30.IX.2018 r.
wtorek, 02 października 2018 09:17

XXVI niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 11.30   będzie pierwsze spotkanie dla dzieci przed Komunią św. Generalną. Za tydzień na godz. 13.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.

 2. "Pola nadziei" to akcja niesienia pomocy osobom w hospicjach. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi dwa hospicja stacjonarne i opiekuje się pięciu hospicjami domowymi. Opieka w nich jest bezpłatna, jednak kontrakt z NFZ nie pokrywa wszystkich wydatków. Dziś  będziemy mogli wspomóc Caritas  Diecezji Płockiej w działalności składając ofiarę po Mszy św. do puszek Caritasu.

 3. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, dla dzieci będą one o godz. 16.30, dla dorosłych zaś o godz. 17.15 /od poniedziałku do piątku/, w sobotę różaniec będzie po Mszy św. o godz. 8.30. Dzieci będą otrzymywały pamiątki udziału w różańcu, dla najgorliwszych będą nagrody.

 4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie od godz. 6.30, 8.00 i podczas różańca. W tym roku zachęcamy uczniów klas  VIII do odprawienia pierwszych piątków miesiąca, od października  br. do czerwca przyszłego roku.

 5. Jutro wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek świętych Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu i w piątek św. Faustyny Kowalskiej.

 6. Tygodnik GN pisze o św. Teresie i o pielgrzymce Ojca św. na Litwę.

 7. Na prośbę MOPS w Mławie podajemy informację o konferencji dla seniorów w dniu 4 października w szkole Muzycznej w godz. 10.00  -  13.00 nt. "Bezpieczny senior to świadomy senior". Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 8. Za tydzień, o godz. 10.00  będzie wykład dra Przemysława Miecznika w ramach cyklu obchodów 100 lat wolnej Polski "wdzięczni Bogu za niepodległą Polskę" .Za dwa tygodnie zaś także o godz. 10.00 będzie prezentacja książki prof. Leszka Zygnera o młodych bohaterach ziemi mławskiej roku 1918 i uroczystość patriotyczna, której program podamy za tydzień.

 9. W Zespole Placówek Oświatowych nr 1 od  najbliższego tygodnia lekcje religii będzie prowadził ks. Marek Czarzasty, wikariusz parafii św. Rodziny. Pani Barbara Stęmplińska  po przejściu na emeryturę miała zajęcia w tej szkole w niepełnym wymiarze godzin, ale ze względów zdrowotnych nie może kontynuować tej pracy. Dziękujemy Pani Barbarze za wieloletnią pracę i życzymy zdrowia i powrotu do pełni sil.
 
23.IX.2018 r.
poniedziałek, 24 września 2018 07:22

XXV niedziela zwykła

 1. Dziś na godz. 11.30   zapraszamy wszystkie dzieci z klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św.  Za tydzień będzie pierwsze spotkanie dla dzieci przed Komunia św. Generalną.

 2. W czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława a w sobotę  święto świętych Archaniołów Michała,  Gabriela i Rafała.

 3. W sobotę o godz. 10.00 będzie Msza św. dla absolwentów Państwowego Liceum Pedagogicznego w Mławie z okazji VIII zjazdu.

 4. "Pola nadziei" to akcja niesienia pomocy osobom w hospicjach. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi dwa hospicja stacjonarne i opiekuje się pięciu hospicjami domowymi. Opieka w nich jest bezpłatna, jednak kontrakt z NFZ nie pokrywa wszystkich wydatków. Za tydzień będziemy mogli wspomóc4 Caritas  Diecezji Płockiej w tej trudnej i potrzebnej działalności.

 5. Dnia 28 września /piątek/ na budynku Muzeum Ziemi  Zawkrzeńskiej /ul. 3 Maja/ o godz. 20.00 będzie prezentacja mulimedialna  N 100 /obraz, dźwięk i animacja/ z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Będą pokazane archiwalne zdjęcia i dokumenty, muzyka Miro Kępińskiego, znanego kompozytora muzyki filmowej. Po pokazie będzie otwarcie wystawy czasowej "Ta, co nie zgineła, wyrośnie z naszej krwi". Wstęp wolny.

 6. W tygodniu GN o tym, ile snu potrzebują dzieci, w małym GN /w sklepie sióstr/ bezpłatny silikonowy różaniec na rękę. Wiele dobrych artykułów w GN, polecamy ten tygodnik.

 7. Zostały zakończone prace przy renowacji pomnika żołnierzy POW na cmentarzu parafialnym. Ocieplenia wszystkich ławek w kościele zostały wyprane. W przyszłym tygodniu zostaną wstawione nowe dębowe ławki do kaplicy Matki Bożej.

 8. Zachęcamy do udziału we Mszy św. także w dni powszednie. Od początku września podczas Mszy św. o godz. 8,.30 głosimy  homilie.

 9. Życzymy dobrych dni,  błogosławieństwa Bożego i pomyślności w pracy a także dobrego wykorzystania czasu wolnego. Zapraszamy do włączenia się do wspólnot istniejących przy naszej parafii. Bliższe informacje w każdego duszpasterza.
 
16 września 2018 r.
wtorek, 18 września 2018 09:23

XXIV niedziela zwykła

 1. Pierwsze spotkanie przygotowujące dzieci  przed I Komunią św.  będzie  w przyszłą niedzielę  o godz. 11.30. Zapraszamy także rodziców tych dzieci.  Prosimy, aby do tego czasu wszystkie dzieci zostały zgłoszone do I Komunii św.

 2. Dziś  w parku miejskim od godz. 15.00 będzie festyn ku czci św. Stanisława  Kostki zorganizowany przez naszą parafię. W programie m.in. kilka scen w strojach z epoki z życia św. Stanisława, przygotowanych przez młodzież z Ekonomika, występ solowy s. Julity z Białegostoku, występ zespołu folklorystycznego "Lipowiacy", występ zespołu "Powołani" z Mławy. Zakończenie ok. godz. 18.00. Zachęcamy do udziału. Pod chórem są kartki z programem tego festynu.

 3. Dziś  po Mszy św.  można nabyć małą książeczkę o św. Stanisławie opracowaną z okazji roku św. Stanisława Kostki. Są w niej podstawowe  informacje o jego  życiu, program jego wzrostu duchowego i wiele modlitw do św. Stanisława. Cena tyko 2 zł. Przed uroczystością św. Stanisława Kostki szczególnie zachęcamy do jej nabycia. We wtorek / 18 września będzie uroczystość ku jego czci. Św. Stanisław jest głównym patronem diecezji płockiej i patronem Polski. Msze św. ku jego czci odprawimy o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. Na godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież. Dziś można też nabyć książkę ks. Wojciecha Kruszewskiego, która zawiera  kazania do dzieci ,  głoszone  przez ks. Wojciecha, /cena 10 zł. /

 4. Jutro o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny w 79 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę. Po Mszy św. będzie przejście do kwatery Sybiraków i program artystyczny w MDK.

 5. Próba chóru będzie w piątek o godz. 19.00, próba scholi zaś w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby do chóru parafialnego i do scholi.

 6. Życzymy  błogosławieństwa Bożego i opieki  św. Stanisława Kostki. Przy ołtarzu widzimy specjalną dekorację przygotowaną przez siostrę Aldonę. Poświećmy dziś trochę czasu na modlitwę do św. Stanisława, zachęcamy do udziału w programie Jemu poświęconym, który w godz. 15.00   -  18.00 będzie w parku miejskim.  Porozmawiajmy z bliskimi na temat dziś odczytanego listu, w który ks. biskup przedstawił nam przesłanie II synodu młodych naszej diecezji.
 
9. IX.2018 r.
niedziela, 09 września 2018 10:27

XXIII niedziela zwykła

 1. Pierwsza Komunia św. dla klas III  w naszej parafii będzie dnia 19 maja 2019 r. o godz. 10.00. za przygotowanie dzieci do tej uroczystości będzie odpowiadał ks. Mariusz. Karty zgłoszeniowe dzieci otrzymają podczas katechezy. Zachęcamy dzieci z naszej parafii   do udziału w tej uroczystości  w kościele Świętej Trójcy. Pierwsze spotkanie przygotowujące dzieci i rodziców  będzie dnia 23 września br. o godz. 11.30. Prosimy, aby do tego czasu wszystkie dzieci zostały zgłoszone do I Komunii św.

 2. Komunia św. Generalna, czyli odnowienie przyrzeczeń chrztu św. dla klas IV będzie dnia 2 czerwca 2019 r. o godz. 10.00. Za przygotowanie dzieci będzie odpowiadał ks. Krzysztof. Karty zgłoszeniowe przekażą dzieciom katecheci, także zachęcamy do przeżycia tej uroczystości w naszym kościele. Pierwsze spotkanie dla dzieci i ich rodziców będzie 30 września br. w kościele o godz. 11.30. Do tego czasu wszystkie dzieci powinny być zgłoszone do Komunii św. Generalnej.

 3. Sakrament bierzmowania dla klas III z Gimnazjum  będzie udzielony przez ks. biskupa w połowie czerwca 2019 r./datę podamy po jej ustaleniu przez ks. biskupa/. Za przygotowanie młodzieży do bierzmowania będzie odpowiadał ks. Mateusz. Forma zgłoszeń jak w poprzednich latach. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie dla 7 października o godz. 13.00 w naszym kościele. Do tego czasu wszyscy kandydaci powinni być zgłoszeni do ks. Mateusza. Tych, którzy z rożnych przyczyn nie przyjęli tego sakramentu z rówieśnikami zachęcamy do jego przyjęcia. Mogą w tej sprawie zwrócić się do w/w dnia do jednego z naszych duszpasterzy.

 4. 14 września, piątek, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. Ks. Biskup zarządził, aby ten dzień był dniem pokuty i postu z racji grzechów ludzi Kościoła wobec dzieci. Będą specjalne modlitwy   oraz prośba o nowe i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do  wspólnej odpowiedzialności za czytelne świadectwo życia wszystkich chrześcijan, świeckich i duchownych wobec świata.

 5. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, przed chrztem dzieci za tydzień o godz. 10.00 w sobotę po Mszy  św. o godz. 18.00 na katechezę przygotowującą do chrztu, /a nie w piątek, o czym wcześniej niektórych informowaliśmy/.

 6. W sobotę /15 września/ będzie pielgrzymka dla dzieci i młodzieży do Rostkowa.

 7. Wyjazd dzieci o godz. 9.00 z ks. Mariuszem i opiekunami a młodzieży o godz. 15.00 z ks. Krzysztofem i opiekunami. Bliższe informacje u katechetów. Zachęcamy do  tego wyjazdu, szczególnie w Roku św. Stanisława. 16 września /niedziela / w parku miejskim od godz. 15.00 będzie festyn ku czci św. Stanisława  zorganizowany przez naszą parafię. W programie m.in. kilka scen w strojach z epoki z życia św. Stanisława, przygotowanych przez młodzież z Ekonomika, występ solowy s. Julity z Białegostoku, występ zespołu folklorystycznego "Lipowiacy", występ zespołu "Powołani" z Mławy. Zakończenie ok. godz. 18.00. Zachęcamy do udziału. Pod chórem są kartki z programem tego festynu.

 8. Tego dnia po Mszy św. będzie można nabyć małą książeczkę o św. Stanisławie opracowaną z okazji roku jemu poświęconego oraz ostatnio wydaną przez naszą  parafię książkę ks. Wojciecha Kruszewskiego, która zawiera  kazania do dzieci.

 9. Nasza parafia ogłasza konkurs literacki: "Święty Stanisław Kostka wzorem do naśladowania w XXI wieku", dla uczniów szkół podstawowych i klas III Gimnazjum, termin składnia prac 31.X. br., ogłoszenie wyników 16.XII.br. i konkurs multimedialny " Św. Stanisława Kostka  - ziomek-  z przeszłości, czy dzisiaj też możesz być wielki ?". Regulaminy konkurów u katechetów i na stronie parafii. Będą nagrody dla najlepszych prac. Zachęcamy do udziału.

 10. We najbliższych dniach oddamy do prania wykładziny z  wszystkich ławek, najpierw z jednej strony kościoła a potem z drugiej, tak abyśmy zajmowali miejsca w ławkach, gdzie te wykładziny są ułożone. We wrześniu planujemy też naprawić kandelabr, który w sposób celowy został przez kogoś uszkodzony. W połowie miesiąca będą wstawione nowe dębowe ławki do kaplicy Matki Bożej, gdzie są relikwie św. Jana Pawła II.

 11. 17 września o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny w 79 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę. Po Mszy św. będzie przejście do kwatery Sybiraków i program artystyczny w MDK.

 12. Próba chóru będzie w piątek o godz. 19.00, próba scholii zaś w sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby do chóru parafialnego i do scholi.

 13. Życzymy  błogosławieństwa Bożego i opieki naszych świętych św. Stanisława Kostki i św. Stanisława BM.
 
2. IX.2018 r.
niedziela, 02 września 2018 16:35

XXII niedziela zwykła

 

 1. Dziś  po Mszy św. o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. Jutro o godz. 7.30 będzie Msza św. o błogosławieństwo Boże dla uczniów, wychowawców i nauczycieli w nowym roku szkolnym. Zachęcamy wszystkich uczniów do rozpoczęcia roku szkolnego od przystąpienia do sakramentu pojednania z Bogiem i ludźmi. Będziemy spowiadać od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30. Jutro Mszę św. za + Zofię Grabowską odprawimy o godz. 6.30.

 3. Kancelaria parafialna będzie czynna także od  godz. 9.30 -11.00 /od  wtorku do soboty/ i po południu w godz. 15.30  -  17.00 /od  wtorku do piątku/.

 4. Od jutra będą nabożeństwa adoracyjne od godz. 17.30 /od poniedziałku do piątku/. W te dni o godz. 16.45 będzie odmawiany różaniec, w sobotę różaniec będzie po Mszy św. o godz. 8.30.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Chorych w domach będziemy odwiedzać od godz. 11.00.

 6. Ks. Mateusz będzie opiekunem ministrantów, Franciszkanów świeckich i liderów bierzmowania. Będzie też odpowiadał za przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Opiekunem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie ks. Mariusz a do Komunii św. Generalnej ks. Krzysztof.

 7. W sobotę będzie święto Narodzenia NMP. Msze św. odprawimy  o godz. 6.30 i 8.30 /o godz. 18.00 będzie udzielany sakrament małżeństwa/. Po Mszy św. o godz. 8.30 będą odmawiane cztery części różańca przez członków Papieskiego Nieustannego Różańca. Modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 12.00. Zapraszamy do oddania czci Maryi. Jak w poprzednich latach będzie pielgrzymka piesza z parafii św. Rodziny do Żuromina. Zapisy i bliższe informacji w  tej parafii.

 8. Za dwa tygodnie, 16 września, od godz. 15.00 na scenie w parku miejskim będzie festyn z okazji roku św. Stanisława Kostki. Jego program podamy za tydzień. Już dziś zachęcamy do udziału w tym świecie ku czci patrona dzieci i młodzieży.

 9. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat do Akademii Piłkarskiej Nazar, jej zadaniem jest rozwój dzieci w duchu wartości chrześcijańskich połączony z zajęciami sportowymi. Zajęcia będą prowadzone od 3 września br. Bliższe informacje na plakacie i na ulotkach pod chórem.

 10. W sobotę będą spotkania dla narzeczonych w sali Nazaret od godz. 10.00 przez kolejne soboty września. Następne  spotkania dla narzeczonych będą w lutym 2019 r. Zachęcamy narzeczonych, którzy zaplanowali ślub w najbliższym czasie do udziału w tych spotkaniach.

 11. Siostry Misjonarki organizują wyjazd  z okazji 100 lecia niepodległości do Warszawy w dniu 29 września br., w programie:  m.in.  świątynia Opatrzności z panteonem Wielkich Polaków, muzeum  na Pawiaku, cmentarz wojskowy na Powązkach, muzeum Powstania Warszawskiego, sanktuarium św. Ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii lub w sklepie sióstr przy Starym Rynku. Szczegółowy program wyjazdu otrzymają zainteresowani tym wyjazdem.

 12. Tygodnik GN pisze o udziale papieża w światowym spotkaniu rodzin w Dublinie, o depresji wśród młodych i o bieżącym życiu Kościoła. Polecamy ten tygodnik.

 13. Zmarł pan Piotr Warzyński, który odnawiał kościół św. Trójcy i kościół św. Wawrzyńca. Jego pogrzeb odbył się w piątek w Augustowie. Mszę św. odprawiało 20 kapłanów z diecezji ełckiej, łomżyńskiej i płockiej, wśród nich był także nasz ks. proboszcz,  przewodniczył Biskup Łomżyński. Za tydzień o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji + Piotra Warzyńskiego, będzie to nasze podziękowanie za jego wieloletnią pracę i dobroć dla naszej parafii.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 39