15 lipca 2018 r.
niedziela, 15 lipca 2018 13:38

XV niedziela zwykła

 1. 21 lipca /sobota/ o godz. 7.00 będzie pielgrzymka organizowana przez naszą parafię  do oborskiego sanktuarium. Wyjazd sprzed kościoła św. Trójcy o godz. 7.00, powrót ok. godz. 16.00.  Koszt 30 zł. Zapisy przyjmujemy do środy, /18 lipca/  w zakrystii lub w kancelarii.

 2. Dziś  o godz. 15.00 będzie zebranie Rady Gospodarczej parafii na temat prowadzonych prac w parafii. Zapraszamy członków tej Rady do domu parafii.

 3. Jutro przypada wspomnienie NMP z góry Karmel.

 4. Zostały zakończone prace przy oczyszczaniu ścian i sufitu  kościoła św. Trójcy, odnowieniu dolnych części tych  ścian i antepedium w kaplicy Matki Bożej oraz figur przy kościele. Dach kościoła św. Wawrzyńca został naprawiony po czerwcowej nawałnicy. Na cmentarzu parafialnym zostało usuniętych kilka drzew, te prace trwały od Bożego Ciała do ostatniego tygodnia.

 5. Zachęcamy do udziału w życiu duszpasterskim  naszej parafii, do udziału we Mszy w niedziele i  w dni powszednie.

 6. Życzymy błogosławieństwa  Bożego mieszkańcom parafii i wszystkim Gościom. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i polecania opiece Bożej Kościoła i Ojczyzny.
 
8 lipca 2018 r.
poniedziałek, 09 lipca 2018 07:03

XIV niedziela zwykła

 

 1. 14 lipca /sobota/ o godz. 7.00 będzie pielgrzymka do oborskiego sanktuarium na XIX ogólnopolskie spotkanie rodziny karmelitańskiej. Koszt 30 zł. Zapisy w sklepie TIK -  Tak. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 2. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza w kościele  dla rodziców i chrzestnych, przed chrztem dzieci  za tydzień o godz. 10.00.

 3. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę św. Benedykta, opata, patrona Europy; w czwartek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu BM,; w piątek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 4. Tygodnik GN informuje o modlitwie w intencji chrześcijan Bliskiego Wschodu w Bari, pisze też m.in. o programie Dobry Start i o bieżących wydarzeniach w Kościele. Polecamy ten katolicki tygodnik.

 5. Został odnowiony pomnik + Klemensa Sokalskiego, który zginał podczas rozbrajania Niemców w 1918 r. na terenie Mławy.

 6. Przypominamy, że  o każdej pracy przy budowie lub remoncie nagrobków lub pomników na cmentarzu parafialnym należy poinformować Administrację cmentarza i zgłosić się w tej sprawie  do kancelarii parafialnej.

 7. Przy dużych obrazach w prezbiterium kościoła św. Trójcy zostały odtworzone ramy je otaczające, które zostały zamalowane kilkadziesiąt lat temu.

 8. Dziękujemy za ofiary na odnowienie figur koło kościoła św. Trójcy i na odnowienie dolnych ścian kościoła. Te figury ustawione z okazji Roku Świętego w 1900 r.

 9. Za tydzień o godz. 15.00 będzie zebranie rady Gospodarczej parafii na temat prowadzonych prac w kościele św. Trójcy i w kościele św. Wawrzyńca. Zapraszamy członków tej Rady do domu parafii.

 10. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej  wszystkim mieszkańcom parafii i Gościom, którzy  przychodzą do naszej kościoła.
 
1 lipca 2018 r.
niedziela, 01 lipca 2018 14:41

XIII niedziela zwykła


 1. Dziś po Mszy św.  o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 2. Przez wakacje nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.  Kancelaria parafialna będzie czynna podczas wakacji od wtorku do piątku tylko po  południu w godz. 15.30  -  17.00, a w sobotę w godz. 9.30  -  11.00.

 3. W pierwszy piątek lipca Msze św. będą o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. Spowiedź będzie od godz. 6.30, 8.00 i 17.30. Chorych w domach odwiedzimy przed południem.

 4. W sobotę o godz. 8.30 będzie Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie modlitwa różańcowa. Także w wakacje, w soboty,  po Mszy św. o godz. 8.30 będziemy odmawiać różaniec.

 5. 5 lipca /czwartek/ o godz. 17.00 będzie Msza św. w Niedziałkach, parafia Lipowiec, w miejscu zamordowanych w 1953 r. żołnierzy wyklętych w oddziału por. Wacława Grabowskiego /Puszczyka/. Bliższe informacje na  tablicy ogłoszeń.

 6. 14 lipca /sobota/ o godz. 7.00 będzie pielgrzymka do oborskiego sanktuarium na XIX ogólnopolskie spotkanie rodziny karmelitańskiej. Koszt 30 zł. Zapisy w sklepie TIK -  Tak. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 7. Wiele osób przy zamawianiu Mszy św., gdy przekazuje dobrowolną ofiarę uwzględnia ogólny wzrost kosztów utrzymania i składa nieco wyższą ofiarę na Mszę św. od tej składanej od wielu lat. Dziękujemy za taką postawę, zawsze jednak niech będzie to ofiara dobrowolna i z poczuciem odpowiedzialności za parafię. Prosimy także, aby w zamawianiu Mszy św. szczególnie w niedziele, uwzględniać potrzeby wszystkich  wiernych, bo wszyscy mieszkańcy parafii mają prawo do odprawienia Mszy św.  przez nich zamówionej w dzień świąteczny, a nie tylko niektóre rodziny.

 8. Zbliżają się do końca prace przy odnawianiu figur koło kościoła św. Trójcy i odnawianiu dolnych ścian kościoła. Za tydzień ofiary na tacę złożymy na uregulowanie należności za te prace.
 
24 czerwca 2018 r.
czwartek, 28 czerwca 2018 00:00

XII niedziela zwykła, uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

 1. Dziś  o godz. 15.00 będzie poświęcenie pół w Nowej Wsi. Zapraszamy mieszkańców Nowej Wsi do wspólnej modlitwy.

 2. Jutro ministranci pod opieką ks. Wojciecha wyjeżdżają na tygodniowy wypoczynek w góry. Życzymy bezpiecznej podroży i dobrego spędzenia tego czasu. Na czas wakacji życzymy wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz dzieciom i młodzieży wytchnienia,  dobrego odpoczynku i  bezpiecznego pobytu w górach, nad morzem czy nad jeziorami. Pamiętajmy wszyscy o uważnym, zgodnym z kodeksem drogowym  poruszaniu się na drogach i ulicach.

 3. W piątek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. Tego dnia zakończymy nabożeństwa czerwcowe, ponieważ w sobotę, 30 czerwca, będzie udzielany sakrament małżeństwa.

 4. Za tydzień, 1 lipca, o godz. 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 5. Przez wakacje nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.  Kancelaria parafialna będzie czynna podczas wakacji od wtorku do piątku tylko po  południu w godz. 15.30  -  17.00, a w sobotę w godz. 9.30  -  11.00.

 6. Dziś obchodzi imieniny nasz pan organista, p. Jan Manelski. Życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i dużo sił w codziennej pracy dla dobra naszej parafii. W piątek imieniny będzie obchodził ks. biskup Piotr Libera. Niech Chrystus, wspomaga  Pasterza naszej Diecezji, obdarza licznymi łaskami potrzebnymi w apostolskim posługiwaniu.
 7. Polecamy tygodnik GN. Dziś o nowej katolickiej TV i o rozmowach pacjent - lekarz.

 8. Ofiara na misje od dzieci, które przystąpiły do I  Komunii  św. i do Komunii św. Generalnej wyniosła 2334 zł., a pomoc na budowę świątyni Opatrzności Bożej 1550 zł. Dziękujemy.

 9. Do kościoła został wprowadzony specjalny podnośnik, który umożliwia  oczyszczanie ścian i sufitu kościoła z kurzu i innych zabrudzeń. Trwa też odnawianie dolnych ścian kościoła i figur przy kościele św. Trójcy. W ostatni piątek dzięki życzliwości p. Jerzego Pieńdyka z Wysokiego Mazowieckiego została przywieziona rama i blejtram do obrazu Wniebowzięcie NMP, która została wykonana na wzór ram obrazów, które są w kościele św. Wawrzyńca. W zamówieniu tej ramy i jej wykonaniu bardzo nam pomogli malarze, którzy odnawiają nasz kościół, p. Piotr i p. Sławomir.  Bardzo dziękujemy.

 
17 czerwca 2018 r.
środa, 20 czerwca 2018 16:23

XI niedziela zwykła

 1. 13 czerwca / w środę/  odbył  się VI bieg im. o. Bernarda Kryszkiewicza na Starym Rynku w pobliżu naszego kościoła. Uczestniczyło w tym biegu 320 dzieci z przedszkoli i ze szkół podstawowych. Otrzymały one medale, słodycze, a najlepsi w poszczególnych kategoriach dyplomy i medale za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Puchary zaś  przedszkola i szkoły, których uczniowie brali udział w biegu. Były też losowane dodatkowe nagrody dla wszystkich uczestników biegu. Bardzo dziękujemy MOSiR za współorganizację biegu z panem dyr. Piotrem  Jankowskim a także p.p. Edwardowi Staniszewskiemu, Waldemarowi Łaszczychowi i Arkadiuszowi Dłubiszowi. Dziękujemy dyrektorom szkół i przedszkoli, nauczycielom wychowania fizycznego, harcerzom i  wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu i przeprowadzeniu biegu. Nagrody wręczali pan burmistrz, pani wiceburmistrz, przewodniczący Rady Miasta, dyrektor MOSiR i ks. proboszcz. Bieg upamiętnia o. Bernarda kandydata na ołtarze pochodzącego z naszej parafii, w tym roku był też okazją do wdzięczności za niepodległą Polskę.

 2. Dziś  o godz. 11.30 ks. Stanisław Kamionowski będzie obchodził 60 tą rocznicę święceń kapłańskich. Dziękujemy Panu Bogu za posługę kapłańską ks. Stanisława, który od 18 lat jest obecny w życiu duszpasterskim naszej parafii. Odprawia Mszę św., spowiada, pomaga udzielać Komunii św. i często odprawia różaniec w sobotę  o godz. 9.00.  Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogodnego przeżywania czasu oraz opieki Matki Bożej. Zapraszamy na  dzisiejszą  uroczystość. Dziś  nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Zamówioną intencję na godz. 13.00 odprawimy o godz. 11.30.

 3. We wtorek będziemy  modlić się o powołania kapłańskie. Zachęcamy do ofiarowania codziennych modlitw w tej intencji. O tej intencji będziemy pamiętać podczas Mszy św. odprawianych tego dnia. Okazją do modlitwy będzie też wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

 4. 20 czerwca /środa/ będzie pielgrzymka z naszej parafii do Lichenia. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. godz. 22.00.  Odwiedzimy też miejsce męczeństwa ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Koszt przejazdu 60 zł.  Mamy jeszcze  kilka wolnych miejsc.

 5. W piątek /22 czerwca/  będzie zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów, a także nauczycieli i rodziców na Mszę św.  o godz. 8.00. Będziemy dziękować Panu Bogu za rok szkolny 2017/2018.

 6. W sobotę, w Rostkowie, będzie o godz. 12.00 zakończenie roku formacyjnego Odnowy w Duchu w. Będzie  w tym spotkaniu uczestniczył opiekun duchowy Odnowy w naszej parafii ks. Mariusz Przybysz.

 7. Za tydzień o godz. 15.00 będzie poświęcenie pół w Nowej Wsi.

 8. Można już zmawiać Msze św. na 2019 r. Mamy przygotowany plan  odprawiania Mszy św. w przyszłym roku.

 9. Na parkanie cmentarza od strony ul. Okólnej  zostało zamocowane metalowe ogrodzenie /70 mb/. W najbliższych dniach rozpocznie się oczyszczanie ścian i sufitu kościoła św. Trójcy. Do kościoła zostanie wprowadzony specjalny podnośnik, który umożliwi te prace.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 37