4.III.2018 r.
poniedziałek, 05 marca 2018 21:07

III niedziela Wielkiego Postu

 1. W czasie Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa, więcej się modlimy, przygotowujemy się do dobrego przeżycia Wielkanocy.

 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki w  Wielkim Poście: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w tych tradycyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Gorzkie Żale odprawiamy  zaś w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

 3. Dziś  po Mszy św. o godz. 11.30  będzie nabożeństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 4. Dziś  o godz. 15.00 będzie zebranie  grupy Adsum Domine.

 5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci za tydzień o godz. 10.00. Będzie chrzest dzieci także we Wielkanoc /1 kwietnia/ o godz. 10.00.

 6. Za dwa tygodnie rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy. Plan rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń. Prosimy o takie organizowanie czasu, aby każdy z mieszkańców parafii brał udział w tych rekolekcjach. Spowiedź będzie od poniedziałku do środy. Szczegółowy plan  rekolekcji podamy za tydzień.

 7. W naszej parafii jest 14 Kół  Żywego Różańca. Są też inne wspólnoty różańcowe. Ostatnio po rezygnacji  kilku  zelatorek,  ich obowiązki przejęły inne osoby. Każda Róża Różańcowa liczy 20 członków. Spotkania zelatorów odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się na różańcu. Prosimy wspólnot różańcowe  o modlitwę w intencji rekolekcji wielkopostnych oraz o nowe powołania kapłańskie  i zakonne.

 8. Polecamy tygodnik Gość Niedzielny z cyklem artykułów o ojcu Pio, o nabożeństwie Gorzkich Żali oraz o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami.

 9. Za tydzień o godz. 15.00 będzie zebranie  dorosłych lektorów w Sali Nazaret. Zachęcamy nowe osoby do czytanie Pisma św. podczas Mszy św. w naszym kościele i o przybycie na to spotkanie.

 10. Za tydzień ofiary na tacę złożymy na kwiaty do dekoracji Grobu Pana Jezusa w naszym kościele.

 

 
25.II.2018 r.
niedziela, 25 lutego 2018 19:50

II niedziela Wielkiego Postu

 1. Wielki Post przez modlitwę, jałmużnę i zachowanie postu otwiera  na działanie Ducha Świętego, który skłania nas do nawrócenia, dobrych postanowień i życia w łączności z Chrystusem.

 2. Rekolekcje parafialne będą w dniach 18  -  21.III. 2018 r. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki w  Wielkim Poście: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w tych tradycyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu.

 4. Gorzkie Żale  odprawiamy w niedziele Wielkiego Postu o  godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

 5. W czwartek, 1 marca, o godz. 18.00 w parafii św. Rodziny będzie Msza św. w intencji żołnierzy wyklętych z programem patriotycznym przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół nr 4 w Mławie, po Mszy św. zaś złożenie kwiatów przy pomniku im poświęconym. Zachęcamy do udziału.

 6. W piątek tego tygodnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać podczas Mszy św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00  oraz podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej. Tego dnia nie będziemy odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. Wyjazdy do chorych będą podczas rekolekcji wielkopostnych dnia 21 marca / w środę od godz. 14.30/.

 7. W sobotę po nabożeństwie różańcowym będzie spotkanie formacyjne zelatorów K Z R.

 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30  będzie nabożeństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 9. Za tydzień o godz. 15.00 będzie zebranie  grupy Adsum Domine.

 10. W ostatnim tygodniu kupiliśmy 2000 litrów oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

 11. W sklepie sióstr są do nabycia, przygotowane przez Caritas,  baranki wielkanocne. Dzieci w szkołach otrzymały już skarbonki jałmużny wielkopostnej.

 

 

 

 
18.II.2018 r.
niedziela, 18 lutego 2018 18:35

I niedziela Wielkiego Postu

 1. Wielki Post przez modlitwę, jałmużnę i zachowanie postu otwiera nas na działanie Ducha Świętego, który skłania nas do nawrócenia, dobrych postanowień i życia w łączności z Chrystusem.

 2. W środę i w czwartek tego tygodnia będą rekolekcje wielkopostne w I LO,  ZS nr4 i  dla ACK. W piątek na godz. 11.00 zapraszamy młodzież tych szkół do sakramentu pokuty i na Mszę św. Rekolekcje będzie prowadzić wspólnota "Głos Pana"  ze Skierniewic.

 3. Rekolekcje parafialne będą w dniach 18  -  21.III. 2018 r. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

 4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się  do Komunii św. Generalnej.

 5. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Roman Marcinkowski dnia 5 czerwca/wtorek/ o godz. 17.00.

 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki w  Wielkim Poście: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w tych tradycyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu.

 7. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o  godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

 8. W sklepie sióstr są do nabycia, przygotowane przez Caritas,  baranki wielkanocne. Dzieci w szkołach otrzymają skarbonki jałmużny wielkopostnej. Caritas zachęca do przekazywania 1 % podatku. Nr KRS znajduje się na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Fundacji.

 9. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku  przyjmuje zapisy na rok szkolny 2018/19 po gimnazjum iż przygotowaniem muzycznym. Szkoła posiada internat, przedmiotem głównym są organy. Bliższe informacje na plakacie i na stronie szkoły.

 10. Siostry Nazaretanki prowadza Prywatne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Międzynarodowymi. Warszawa, ul. Czerniakowska 137. Dzień  otwarty będzie 7 kwietnia w godz. 11.00 -  14.00. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 11. W dniach 27.VI.  -  6.VII. br. będzie diecezjalna pielgrzymka z racji Roku św. Stanisława Kostki. Trasa 9 dniowej pielgrzymki wiedzie przez Austrię, Włochy i Niemcy. Zapisy do 28 lutego. Bliższe informacje w kancelarii.
 
11.II.2018 r.
poniedziałek, 12 lutego 2018 21:18

VI niedziela zwykła


 1. W piątek zakończyła się pielgrzymka do Ziemi Świętej zorganizowana przez Stowarzyszenie "Pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II w Mławie". W tym roku Stowarzyszenie obchodzi 10 lecie swego istnienia. Wspomaga m.in. poprzez stypendia uzdolnioną  młodzież  i działa prospołecznie. Ma też status instytucji pożytku społecznego, zachęcamy do przekazywania 1 % podatku na jego rzecz. Skarbonka umieszczona kilka lat temu pod chórem kościoła przez to Stowarzyszenie zostanie zdjęta, ponieważ ostatnio po raz kolejny została ona okradziona.

 2. Przed nami ostatnie dni karnawału. Życzymy dobrego, radosnego przeżycia tych dni.

 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz dla ich rodziców. Za tydzień zaś dla dzieci przygotowujących się do Komunii św. Generalnej.

 4. Jutro o godz. 19.00 będzie spotkanie katechetów naszej parafii na temat dobrego przeżycia Wielkiego Postu i Roku  św. Stanisława Kostki.

 5. W dniach 11 - 17 lutego przypada 51. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem "Trzeźwość egzaminem z wolności".

 6. W Środę Popielcową Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30, 16.30 i 18.00. Na znak pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Pomyślmy o dobrych postanowieniach na tegoroczny Wielki Post.

 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci za tydzień o godz. 10.00.

 8. Dziś obchodzimy światowy Dzień  Chorych. Przypominamy bliskim chorych o przyjmowaniu sakramentów: pokuty, Komunii św. i namaszczenia chorych. Jesteśmy gotowi z tą posługą w ciężkiej chorobie w każdej chwili. W szpitalu mławskim funkcję kapelana spełnia ks. kan. Sławomir Kowalski. Do parafii św. Rodziny w Mławie należy zatem  zgłaszać się, gdy nasi bliscy są w szpitalu.

 9. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki w  Wielkim Poście: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w tych tradycyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu.

 10. Gorzkie Żale będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o  godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

 11. Tygodnik Gość Niedzielny pisze m.in. o systemie opieki zdrowotnej według nowego ministra zdrowia.

 12. Za tydzień ofiary na tacę złożymy na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła św. Trójcy. Na czas zimy potrzebujemy ok. 5000 litrów tego paliwa.

 
4-11 lutego 2018 r.
poniedziałek, 05 lutego 2018 21:07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W najbliższą niedziela po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i uczniów przygotowujących się do I Komunii Św.

 2. W niedzielę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorych pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. W ich intencji w sposób szczególny będziemy modlić się podczas Mszy św. o godzinie 10.00.

 3. Od 8 lutego w czwartki pod Mszy św. 8.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne "Uwielbienie dla Miasta". Odbędzie się ono w piątek 09.02.2018. O godzinie 18.00 Msza św. a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Na to spotkanie zapraszamy szczególnie ludzi młodych, kandydatów do bierzmowania, licealistów, studentów. Chcemy by, doświadczyli na nowo lub po raz pierwszy żywej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Za muzyczną oprawę spotkania odpowiada zespół "Powołani". Więcej informacji na facebooku pod hasłem "Uwielbienie dla Miasta".

 5. Katolickie Stowarzyszenie "Serce za Serce" w Mławie dziękuje wszystkim, którzy wspierają działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością przekazując swój odpis podatkowy. W tym roku również prosimy o pomoc naszym podopiecznym i przekazanie 1% podatku na rzecz stowarzyszenia. Informacje na plakacie i ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.

 6. Plan kolędy:

Poniedziałek    5 lutego

Ul. Sienkiewicza blok nr 10/13  -  1 ks.

Ul. 3 Maja, blok nr 3 B  -  1 ks.

Ul. Padlewskiego, blok nr 1  i blok nr  1/1  -  1 ks.

Wtorek   -  6 lutego

Ul. Padlewskiego blok nr 1/2 i ul Płocka blok nr 4/6 -  1 ks.

Ul. Chrobrego - blok nr 2 i blok nr 4  -  1 ks.

Ul. Plac 3 Maja /domy prywatne/ i ul. 3 Maja blok nr 3 A  -  1 ks.

Środa  -  7 lutego

Ul. Stary Rynek, strona księgarni  -  1 ks.

Ul. ul. Stary Rynek, strona Orbisu  -  1 ks.

Ul. Stary Rynek, strona plebanii, strona kina  i ul. Warszawska blok nr 4  -  1 ks.

Początek kolędy o godz. 15.30 według kolejności podanych ulic i bloków.

W najbliższą środę zakończymy wizytę duszpasterską. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić prośmy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. bądź do kancelarii parafialnej w celu ustalenia odpowiedniego terminu kolędy.

Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru tygodnika: "Gość niedzielny". W nim między innymi wywiad z Dr Wandą Półtawską.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30