25.XII.2017 r.
poniedziałek, 25 grudnia 2017 00:00

Boże Narodzenie

  1. Po dorocznym obchodzie misterium paschalnego nic nie jest Kościołowi droższe, jak obchód wspomnienia Narodzenia Pańskiego i pierwszych wystąpień Chrystusa. To dokonuje się w okresie Narodzenia i trwa do niedzieli po uroczystości Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/. W to ważne święto chrześcijaństwa włącza się cała nasza parafia poprzez okres przygotowań polegający na odprawianiu rorat, przez  rekolekcje adwentowe, poprzez dobre postanowienia i sakrament pokuty, których zwieńczeniem była wieczerza wigilijna i dzielenie się opłatkiem.

  2. Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia nadesłane na adres naszej parafii. Odwzajemniamy się modlitwą i serdeczna pamięcią.

  3. Jako duszpasterze składamy życzenia pokoju Bożego, wielu łask Bożych, zmniejszania napięć i podziałów w rodzinach, w pracy i w życiu społecznym. Życzymy satysfakcji z dobrze wypełnianych zadań życia, zdrowia i miłości najbliższych.

  4. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś ubogacają liturgię Bożego Narodzenia, poczynając od Pasterki: zespołowi "Powołani", chórowi parafialnemu, scholii, harcerzom,   lektorom, kantorom, ministrantom  i całej służbie liturgicznej.

  5. Dziękujemy ks. Krzysztofowi i s. Aldonie oraz wszystkim, którzy z nimi pracowali, aby nasz kościół wyglądał tak pięknie i uroczyście, jak  widzimy,  na Boże Narodzenie. Abyśmy mogli cieszyć się ze żłóbka betlejemskiego, z dekoracji wszystkich ołtarzy i całego wnętrza naszej świątyni.

  6. Dziś kolejna Msza św. będzie o godz. 10.00 /chrzty/, 11.30. 13.00 i 18.00.

  7. Jutro w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00  i 18.00. Ofiary złożymy na cele Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku oraz na cele  edukacyjne i formacyjne, za które odpowiada Diecezja Płocka. W ten sposób wspieramy rozwój i dobrą przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w czwartek, 28 grudnia.  Plan  kolędy na najbliższe dni podamy jutro. Jutro także ks. proboszcz przedstawi  główne wydarzenia z życia naszej parafii w 2017 r. oraz plany  na 2018 r.

  8. W sobotę z racji kolędy nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W styczniu Msze św. będziemy odprawiać o godz. 6.30 i 8.30. Nie będzie też modlitw wieczornych o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.