24.XII.2017 r.
niedziela, 24 grudnia 2017 09:47

IV niedziela Adwentu

  1. Dziś  Wigilia. Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania  tradycyjnego charakteru wieczerzy wigilijnej, do śpiewania kolęd, do zostawienia jednego pustego miejsca przy stole i do przygotowania potraw postnych. Do każdego opłatka rozprowadzanego w naszej  parafii jest dołączony obrzęd właściwego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Prosimy o wykorzystanie tego obrzędu. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. O godz. 23.30 rozpocznie się tradycyjne oczekiwanie na tę Mszę św. o północy.

  2. Odświętnie przygotowany kościół zawdzięczamy: p. Romanowi Barcikowskiemu, który ofiarował choinki, pp. Zdzisławowi Burakowskiemu, Adamowi Sowińskiemu, Markowi Prejsowi i Mirosławowi Cendrowskiemu, którzy je ustawili w odpowiednich miejscach, pp. Anieli Adamskiej i Grzegorzowi Adamkiewiczowi i s. Aldonie, którzy je przyozdobili. Piękne ozdoby w formie gwiazd wykonała p. Genowefa Bartoszek a hasło przy żłóbku  wykonał p. Józef Pachałko. Nad całością dekoracji na Boże Narodzenie pracowali szczególnie ks. Krzysztof Drzazgowski i s. Aldona, nasza zakrystianka. Wysoki świerk przy plebanii został ozdobiony, dzięki pracy podnośnika p. Adriana Kwiecińskiego, pracy w/w mężczyzn i p. Artura Flisikowskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim wymienionym osobom za bezinteresowne zaangażowanie dla dobra naszej parafii.

  3. Jutro Boże Narodzenie, Msze św. odprawimy o godz. 8.30, 10.00 /chrzty/, 11.30, 13.00 i 18.00.

  4. Ojciec Krzysztof Kukliński, pasjonista, który pracuje w Czechach przysłał podziękowanie za pomoc naszej parafii, którą przekazaliśmy w listopadzie br. Bardzo dziękuje za hojne wsparcie i zapewnia o  modlitwie.

  5. Bardzo dziękujemy Siostrom Misjonarkom  Świętej Rodziny za rozprowadzanie świec wigilijnego dzieła pomocy dzieciom /620 świec/ i opłatków wigilijnych / ponad 500 kompletów/duże i małe opłatki z  rodzinnym obrzędem wieczerzy wigilijnej/. Dziękujemy też p. Jerzemu Pieńdykowi za ofiarowanie półek na  książki do biblioteki parafialnej oraz za  przekazanie  szafy na ubrania do mieszkania ks. prefekta.  Dziękujemy również firmie "Imperial" za przywóz z Białegostoku obrazu  maryjnego, który w styczniu zostanie zawieszony w kaplicy na cmentarzu komunalnym.

  6. Powstał społeczny komitet budowy pomnika błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko. Ten pomnik ma być ustawiony w pobliżu kościoła na OKM /parafia Matki Bożej Królowej Polski/. Komitet budowy pomnika przekazał naszej parafii cegiełki na tę budowę. Zachęcamy do włączenia się w to dobre dzieło poprzez nabywanie  cegiełek i inne formy wsparcia, aby dzięki także  naszej  ofiarności został upamiętniony kapelan Solidarności i obrońca wolności. Przewodniczącym Społecznego Komitetu budowy pomnika jest p. Jan Golec z naszej parafii. Pan Jan Golec kierował także społecznym komitetem budowy pomnika św. Jana Pawła II, który w 2011 r. został ustawiony w centrum Mławy. Cegiełki można nabywać w kancelarii parafii lub po Mszy św. w zakrystii.