10.XII.2017 r.
niedziela, 10 grudnia 2017 19:49

II niedziela Adwentu


  1. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Adwent przygotowuje nas także na spotkanie ze Zbawicielem w tajemnicy Bożego Narodzenia.

  2. Roraty będą o godz. 6.30. Dla dzieci  roraty będą w środy Adwentu o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy po roratach na przygotowane dla nich śniadanie do sali Nazaret. Na roraty przychodzimy ze świecami.

  3. Dziś  rozpoczynamy się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Serdecznie witamy  rekolekcjonistę  ks. Janusza Wilkowskiego, proboszcza parafii Dębsk. Dziś  Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W poniedziałek i we wtorek zaś: dla dzieci ze szkoły  podstawowej o godz. 16.30 /także dla przygotowujących się do I i do Generalnej Komunii św./, dla młodzieży ze szkół średnich i dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00, dla dorosłych o godz. 6.30 /roraty/, 8.30, 11.30 / w poniedziałek na tę Mszę św. zapraszamy chorych/ i o godz. 18.00. Do sakramentu pokuty zapraszamy w poniedziałek i we wtorek. Plan rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

  4. Dziś modlitwą i darem serca wspieramy Kościół na Wschodzie. Mamy tez świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przygotowane przez Caritas. Można je nabywać w sklepie sióstr i po Mszy św. w zakrystii.

  5. Panie z  K Ż R zakończyły roznoszenie opłatków wigilijnych.  Bardzo dziękujemy za tę bezinteresowną posługę dla naszej parafii. Opłatki wigilijne od poniedziałku będą także w sklepie sióstr naprzeciw kościoła św. Trójcy. Ofiary składane na ręce sióstr będą przeznaczone na remont podziemi kościoła św. Wawrzyńca, który rozpoczniemy w przyszłym roku.

  6. Dziś  po Mszy św. o 11.30  będzie  spotkanie przygotowujące do I Komunii św. Za tydzień także po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Generalnej Komunii św.

  7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem za tydzień o godz. 10.00.

  8. W przyszłą niedzielę   o godz. 15.00 będzie  zebranie  Rady Gospodarczej na temat prac remontowo budowlanych  w przyszłym roku. Zapraszamy wszystkich członków tej Rady.

  9. Za tydzień ofiary na tacę złożymy na pokrycie kosztów instalacji nagłaśniającej w kościele św. Wawrzyńca, która została tam zamontowana.